iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

İş bilmez sitelerden uzak durun...

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bildiğiniz gibi güncel içeriğimizle ve dinamik yapımızla hızla büyüyen bir aileyiz. Bu aktiviteyi kuşlarımız için yaparken, bu yolda ilerleyişimizi kendilerine sorun haline getiren, son zamanlarda bazı siteler ve bazı üyelerle uğraşıyoruz. Hiç bir karşılık beklemeden, kesintisiz destek için çabalarken bu tip durumlarla karşılaşmayı beklemiyordum açıkçası. Eskiden olurdu bu tip forumlar arası didişmeler. Kendini en büyük sanan, köklerinden bahseden sitelerin düştüğü komik durumlara özellikle @Muratsani hocamla ve sizlerle şahit oluyoruz son günlerde :)

Bizim tek bir amacımız, hedefimiz olabilir oda kuşlarına iyi gelmek. Başka bir durumun olması dahi söz konusu değildir. Bu duruma olan hassasiyetimi biliyorsunuz zaten.
Sitelerine laf kondurmayanlar, orada burada reklamla, iftiralarla, lekelemelerle sitemiz ve benim üzerimden oyun oynamaktadırlar. Görmemem içinde ip adresime kadar banlama cüretinde bulunabiliyorlar (Tabi bende banladım saldırılarından dolayı o ayrı.). Bunlar böyle insanlar çünkü.

Site teknik bilgileri olmayan, sitemizin meta taglerine ve bir çok kategorisine kadar birebir çalan, bugün ne konu açtıysak ertesi gün ya da aynı gün çoğaltıp ''sözde özgünleştiren'', kendilerini emek bekçileri gibi gösterip, her siteyi karalayan ve bizlere bilgisiz ve tüm üyelerimize saygısız yakıştırması yapan siteyi kınıyorum. Bu saatten sonra herhangi bir içeriğimizin, başlık seçimini ve diğer site içerisinde bulunan her ögeyi kendisine hibe etmeye bayılan sitelere, adım ve site linkimin geçmesi halinde gerekli yaptırımlara başvuracağımı bilmelerini istiyorum.

Yetişkinlerle mi muhatap oluyoruz, çocuklarla mı?
Çöp, eksik, yanlış bilgilerinizle destek vermeye devam edin siz, anca taşlamayı bilirsiniz.
Benim nazarımda iş bilmez olarak kalacaksınız. Zaten sitelerini biraz gezseniz önerilerden, yardımlardan ne kadar amatör ve eskide kaldıklarını göreceksinizdir.
Günbegün kendimizi geliştirmek için neler yapabiliriz, ne kata biliriz, neyi eksik yapıyorsak düzeltelim durumuyla uğraşacağıma bir kaç gündür böyle kirli oynayan aktörlerle uğraşıyorum. Hayat koşuşturmalarımda cabası...

Bu olaylar yaşandığı için site dostlarımdan özür diliyorum. Yumuşak tutumumu, çok ama çok farklı anladılar bunlar. Çift taraflı bilgi transferi yapan üyelerimize bırakıyorum son sözü de: lütfen doğru bir taraf seçtiğinizden emin olun, kullanılmayın!

Herkese iyi forumlar dilerim

Son düzenleme:

Muratsani

Yönetici
Moderatör
Ellerine sağlık hocam (y)

Site sahibi Doğanay hocam dahil, birçok kullanıcının herhangi bir maddi kâr gütmeden, karşılıklı yardımlaşmanın saf ve nitelikli halidir iyikus.com, bunu objektif bir şekilde dile getiriyorum.

Rütbelerimizin pek bir anlamı yok, karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmanın bakiliği ve sürekliliği için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

İnsanları bu konuda "samimi" bir şekilde bilinçlendirmeye çalışmak, inanın çok kutsi bir durum!

Küçük, garip ve saçma oyunlar peşinde olmak ya da bunlara farkında olmadan alet olmak ne kötü!

Ben Muratsani,

Deneyimledikçe bilgilendiğim, bilgilendikçe deneyimlediğim birçok şeyi gönlüm, aklım ve vicdanım rahat bir şekilde sizlerle ve özel yaşamımda hiç tanımadığım insanlarla dahi paylaşmaktan geri tutmuyorum kendimi birçoğunuz gibi.

Hile ve oyunbazların çemberinde bulunmak, benim gözümde tehlikelidir. Bu nedenle yaşamımın her alanında uzak durmayı ve sevdiklerimin uzak durmasını benimsedim.

Bu bağlamda, uyarıyorum! Mesele safi taraf seçmekten öte, başka birşey! Birisinin "seni seviyorum" demesinin samimiyeti, gerçekliği gibi... Eğer samimiyetsizliğin içinde bulunmayı seçiyorsanız hoşça kalın! Çünkü bu samimiyetsizlik bulaşıcıdır, biz bu forumda bunu istemiyoruz.

Teşekkürler. İyi forumlar arkadaşlar:giggle:

Merve Kıratlı

Yönetici
Deneme Mod.
Dünden beri içim içimi yiyordu. Böyle bir konu açmanız iyi olmuş. "Üyeler Saygısız" diyerek genelleme yapan insanlar hangimizden ne saygısızlık gördü bilemem ama genelleme yapması yanlış. Ki aramızda dik karakterler olmasına rağmen bir sürtüşme yaşandığı zaman dahi birbirimize herhangi kötü bir laf kurmuyoruz. Bizi kötüleyerek, karalayarak bir yerlere gelmeye çalışanlara da sadece yazık demek geliyor içimden. Her kuş ebeveyni yavrum dediği kuşlara karşı hassastır ki buradaki herkeste bu hassasiyetle yaklaşıyor birbirine. Bizlere gelince kırıcı, sert üslup kullanabilen; diğer forumlarda tabiri caizse "Kibarlık Abidesi" olan arkadaşları gördüğümde ise gerçekten çok şaşırdım :D

Sözün özü, hangi forum/ site olursa olsun bir Veteriner Hekim değil; ara ara başka kaynaklardan yararlandığımız oluyor ama çoğu da kendi emeklerimiz. Böyle bir konuda büyüklenmenin pek bir alemi yok. Biz ne kadar yardımcı olabiliriz nasıl yardımcı olabiliriz bunun derdindeyiz.
Sanırım biraz olsun içimi dökebildim. Daha çok şey var dile getiremediğim... Getirmememin sebebi de onlara "Haklı çıktık" dedirtmemek.

Herkese sağlıklı, mutlu günler

Hosmanoglu

Kuş Üreticisi
Kuşlarımla ilgili internetten hangi bilgiyi arasam önüme hep iyikus çıktı. Sonunda üye olmaya karar verdim. İyiki de iyikus'lu olmuşum. Tamamen samimiyet ortamı olduğuna inandığım bir forum ve ben bu forumun ilerleme kaydetmesi için elimden geleni yapacağım.

Şimâl

Forum Sakini
Sanırım site de ki sayılı çift üye olan arkadaşlardanım. Ama isterseniz sorabilirsiniz diğer siteye de bilgi transferi hiç bir zaman yapmadım. Kullandığım kaynaklar oluyor ama kasıtlı olarak burayı kaynak olarak seçmiyorum. Çünkü alıntı bilgi olsun istemiyorum. Rahatsızlık verdiğim kişiler olduysa şahsi adıma özür diliyorum.

Üst Alt