İshal, halsizlik

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Elif.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elif.s

Yeni Üye
Selamlar, 11 aylık dişi muhabbet kuşum ishal oldu. Önce bir iki hafta boyunca kakaları poposuna yapışıyordu fakat ne yapacağımızı bilemedik, dün de tamamen ishal başladı. Su gibi çıkıyor. Çevremde kuştan anlayan veteriner yok, her yeri aradım tek bir veteriner getirebilirsiniz dedi o da elime bio pet active deep kaolin isimli bir ürün verip yolladı. Yedi gün kullanıp kontrole gelin dedi fakat yedi gün çok uzun bir süre değil mi? Onu dünden itibaren kullanmaya başladım. Şimdi haşlanmış patates ve bolca aspur verdim, internette okuduğum üzere.
Kusma yok, halsizlik ve sürekli uyuma var. İştahı yerinde gibi, kakaları kokuyor. Acil yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim çünkü ne yapacağımı şaşırdım. Bir veterinere güvenebilecek durumda olmayı çok isterdim.

Son düzenleme:
kuşun ve kafes tabanındaki dışkıların 30 saniye kadar net ve sesli videosunu paylaşınız. kafesi temizlemeden, olduğu gibi

youtube'a yükleyip burada linkini paylaşabilirsiniz
HZgIvbF.jpeg

Söylediğiniz gibi yapamadım çünkü kuşlarım şu an kafeste değiller. Kafeste ikisinin de dışkısı var, video olan o, dolabın üstünden çektiğim fotoğraftakiler yalnızca dişi kuşuma ait. Poposunu da çekmeye çalıştım ama çok çektirmedi :)

Ağzını koklayın koku varmı bir bakın. Ayrıca boğazına da bakın herhangi bir beyazlık varmı bakın.
Ağzını kendisinin açmasını bekliyorum şu an tetikteyim kendim zorlayıp rahatsız etmek istemiyorum. Açtığı an bakmaya çalışacağım.
Ayrıca sürekli kafasını sallama hareketi de yapıyor ama hala kusma yok, diğer kuşumla birbirlerini beslemeye devam ediyorlar ona da bulaşır mı acaba her neyi varsa? Ayırmalı mıyım? Dişi kuşum ilk geldiği günden beri hep birlikteler ama erkek kuşumda bahsettiğim semptomların hiçbiri yok.

+ kaka update:
cAvItsT.jpeg

biraz daha toparlandı gibi diğer kakaları daha sıvıydı çünkü ama hala parlak yeşil.

Kokulu dışkılar var dediğiniz için öncelikle bactrim, baytril veya sulphamazethine gibi bir ilaçla başlamanız gerekir.

brck hocamın dediği gibi eczaneden mikostatin alın. Ayrıca flagyl veya nidazol alın. İkisinden biri yani. Çeyrek suluğa her bir ilaçtan 4 damla 5 gün tedavi edilmeli.

Geri