İshal mi yoksa değil mi?

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Kış yaklaştığı için muhabbet kuşumun bakımı için ekstra özen göstermeye çalışıyorum. Bugün kakasının biraz sulu olduğunu farkettim, lakin daha önce de sulu kakaya şahit olmuştum. Dışkısı idrarı ile karışık olabilir mi yoksa bu ishal mi tam bilgiye sahip değilim, yardımcı olur munuz acaba?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-11-14 at 19.34.22.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-14 at 19.34.22.jpeg
    99.1 KB · Görüntüleme: 10

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Çok kötü bir dışkı değil. 3 gün boyunca probiyotik kullanın geçer. Hastalık dışkısı değil yani. Kendi kendine bile geçebilir. Bazı dışkılar normale göre daha sulu olabiliyor bazen çünkü. Ama yine de probiyotik desteği sağlayınız.

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Çok kötü bir dışkı değil. 3 gün boyunca probiyotik kullanın geçer. Hastalık dışkısı değil yani. Kendi kendine bile geçebilir. Bazı dışkılar normale göre daha sulu olabiliyor bazen çünkü. Ama yine de probiyotik desteği sağlayınız.
Probiyotik dediğiniz vitamin takviyesi ise bugün suluğuna aminosol kattım

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Probiyotik dediğiniz vitamin takviyesi ise bugün suluğuna aminosol kattım
Yok, vitamin değil. Probiyotik, bağırsak florasına faydalı canlı bakteri takviyesi demektir. Vitaminle ikisi ayrı şeylerdir yani. Alttaki ürünü öneririm.
Ayrıca vitaminler de dışkıyı sulandırır. Ondan dolayı da dışkısı böyle olmuş olabilir. Ama probiyotikte fayda var. Elinizde mutlaka bulunsun.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dışkı iyi görünmüyor. Herhangi bir kuş probiyotiği kullandıktan sonra ishali geçmezse, profesyonel ilaçlar kullanmak gerekebilir.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Dışkı iyi görünmüyor. Herhangi bir kuş probiyotiği kullandıktan sonra ishali geçmezse, profesyonel ilaçlar kullanmak gerekebilir.
Bana geçer gibi geliyor. Sulphamezathine’e gerek kalmaz inşallah. Çok bir form bozulması göremedim ben. Biraz boyama var gerçi ama. İyi diyelim iyi olsun.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Açık yeşil dışkılar risk teşkil ediyor her zaman. Bu nedenle ishalden fazlası var belli ki. Hem ilaç öncesi bağışıklığı arttırmış olur probiyotik kullanarak eğer düzeltmez ise.

Oyla 0

Hasan.

Veteran
Yok, vitamin değil. Probiyotik, bağırsak florasına faydalı canlı bakteri takviyesi demektir. Vitaminle ikisi ayrı şeylerdir yani. Alttaki ürünü öneririm.
Ayrıca vitaminler de dışkıyı sulandırır. Ondan dolayı da dışkısı böyle olmuş olabilir. Ama probiyotikte fayda var. Elinizde mutlaka bulunsun.
Bnde probiacti bird var o nasil sizce hem sıvı bence daha iyi pek bilmiyomda @Kaan Omurtak

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Hayvanın keyfi gayet yerinde ama sadece dışkısı aklıma takılmıştı, sabah baktım dışkısı koyu bir hâl almış. Eğer gerekiyorsa dediğiniz ürünü temin edeceğim.

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Güncel dışkı fotoğrafı alabilir miyim?
bugün kaka yapmadı sanırım fakat dünki kakası şuan bu şekilde gözüküyor:
Tavsiye ettiğiniz ürünü sipariş ettim. Umarım probiyotik sindirim sisteminin düzelmesi için yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-11-15 at 12.19.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-15 at 12.19.27.jpeg
    119.7 KB · Görüntüleme: 4
Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
bugün kaka yapmadı sanırım fakat dünki kakası şuan bu şekilde gözüküyor:
Tavsiye ettiğiniz ürünü sipariş ettim. Umarım probiyotik sindirim sisteminin düzelmesi için yardımcı olur.
Dışkı bozuk. Probiyotik gelsin kullanırsın. Düzelir inşallah. Enerjisi yerindeyse çok acil bir durum yoktur. Probiyotiği bekleyin. Eğer geçmezse ilaç kullanırız. Probiyotik gelene kadar aşağıdaki tarifi yapabilirsiniz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşlar son ana kadar hasta görünümünü sergilemezler. Bu nedenle çok iyi bir gözlem yapmak gerekir. Belirtilerden yolunda gitmeyen şeyler olduğunu anlıyoruz. İzmir de çok iyi kanatlı veterinerleri mevcut. Danışmanızı tavsiye ederim.

Oyla 0

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Kuşlar son ana kadar hasta görünümünü sergilemezler. Bu nedenle çok iyi bir gözlem yapmak gerekir. Belirtilerden yolunda gitmeyen şeyler olduğunu anlıyoruz. İzmir de çok iyi kanatlı veterinerleri mevcut. Danışmanızı tavsiye ederim.
Daha önce sallabaş varken pegasus'a götürmüştük, muhtemelen yine oraya götürürüm.

Oyla 0