İshal yavru muhabbet kuşu

batuhan solğun

Yeni Üye
Öncelikle hepinize merhaba, 2-2.5 aylık bir muhabbet kuşum var yaklaşık 1.5 haftadır birlikteyiz. Geldiği ilk gün muhtemelen stres sebebi ile ishaldi daha sonrasında düzeldi (1 gün içerisinde). Fakat 2 gün önce muhtemelen güvercinlere vermek için ayırdığım yemleri bulmuş ve yemiş paketi yerde gördüm. Bu olaydan beri aşırı şekilde sıvı tüketimi ve ishali var. Veteriner hekime gittim, antibiyotik ve vitamin olarak verdiğini söylediği 2 adet şırınga içerisine çekilmiş ilaç vererek bunları suyuna 3-5 damla olmak üzere damlatmam gerektiğini söyledi. Bu olay 2 gün öncesinde oldu ilaçları kullanmama rağmen herhangi bir düzelme yok. Ve ek olarak bugün 2 defa kustu... Acaba ilaç mı dokunuyor diye bir şüphe oluştu içimde, şuan durumu iyi gibi en azından kusma olarak, herhangi bir enerji kaybı ya da güçten düşme şuan için mevcut değilken 1 günde neredeyse suluğun yarısını bitiriyor. Son olarak kuşuma hazır(içme) suyu veriyorum. Fotoğrafı yükleyeceğim eğer herhangi bir desteğiniz olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-06-19 at 14.13.23.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-19 at 14.13.23.jpeg
    67.7 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba, normalde yem karışımı sorun oluşturmaz ama biraz takip ediniz. Elektrolit ve probiyotik verilebilir

Dışkılar çok kötü görünüyor. 2-3 aylık bir kuşun böyle olmasına üzüldüm.. Benim tahminim mantar enfeksiyonu yaşıyor kuş. Triflucan yada mikostatin kullanımı iyi gelebilir. Veterinerin verdiği antibiyotik bitiminde bu ilaçlardan birini kullanmanızı öneririm..

Geri