İstanbul Ümraniye Veteriner Tavsiyesi

Muratsani

Yönetici
Moderatör
Yukarda yazdığım veteriner ve tedavi yöntemi dışında içime sinmeyen birşeyler oldu. Bu sebeple bugün başka bir veterinere daha götürdüm. 4 yıl kanatlılar üzerinde çalışması olduğunu öğrendiğim.
Parmağının kırık olduğunu söyledi.
.
Kurtarılmasının çok düşük ihtimal olduğunu ekledi. Ben yine de bi tedavi deneyelim hocam dediğim de katıldı ve diğer veteriner gibi 12 saatte bir vitaform kullanmamı söyledi. Keza Vitaform denilen antibakteriyel ve vitamin içerikli bu ilaç eşiyle birlikte kendilerinin buluşuymuş
.
Diğer veterinerin uygulamamı istediği Furacin ve Medacasol kremlerini önermedi. Çünkü onların yarayı yumuşak tutacağını ve iyileşme süreci var ise bunu kısıtlayacağını belirtti. Bunun yerine günde 4 defa batikon sürmemi söyledi.
.
3-4 gün deneyeceğiz. Eğer şişmede artma ya da benzeri kötüye gitme gibi bir durum yaşanırsa direkt ona götürmemi ve parmağını kesmemiz gerektiğini ekledi.
.
Veteriner İstanbul Ümraniye de, konum bilgisi aşağıdadır.
.
maps.app.goo.gl

VETERİNER

★★★★★ · Veteriner · Atay Sk. No:16 D:16
maps.app.goo.gl
maps.app.goo.gl
.
Gayet ilgililer, memnun kaldım açıkçası. Eşi ve iki farklı çalışanı da mevcuttu. Güleryüzlü açıklayıcı konuşan insanlardı. Ücret talep etmediler. Veteriner iki bölümden oluşuyor;
.
İlk kısım camekan misafirlerin karşılandığı bankonun kibulunduğu kısım.
.
İkinci kısım keza yine tam camekanlı, ve müdahalelerin yapıldığı kısım.
.
Dışardan herşeyi görebiliyorsunuz, gizlimiz saklımız yok der gibiler. Tavsiye ederim kesinlikle

Kendileri bulmuş demek :)
Etken madde belli zaten etken maddesinin icine vitamin eklemek dışında 0 dan yapılmış bir şey olduğunu sanmam . Bence İstanbul Florya ya gidin . Bu kadar çözümsüz olduğunu sanmıyorum bos yere kesilmesin parmakları.

Kendileri bulmuş demek :)
Etken madde belli zaten etken maddesinin icine vitamin eklemek dışında 0 dan yapılmış bir şey olduğunu sanmam . Bence İstanbul Florya ya gidin . Bu kadar çözümsüz olduğunu sanmıyorum bos yere kesilmesin parmakları.
Öncelikle merhabalar. Bir ilacın onay sürecine girmesi için birçok çalılmadan geçmesi gerekir ki bu süreç basit bir süreç değildir. İçine vitamin koymaktan başka sıfırdan yapılmış birşey olduğunu sanmam söylemine katılmıyor ve çok basit bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum. Bilemiyorum bu süreci ve bana söyleyen hekimi sorgulamadım doğruluğu yanlışlığı konusunda. Eğer söylediği doğru ise birçok veterinerde kullanılan bu ilacın mucidi olduğu için kendisini gönülden tebrik ediyorum ve eminim bu konu da yararlanan birçok kişi de bunu hisseder. Keza bu ilacın yerine vitamini alıp etken maddesiyle kombin yapıp uygulamak başka bir seçenek olurdu.
.
Ayrıca İstanbul Florya ilk kez duyduğum bir seçenek olmadı, iletişim bilgilerini paylaşırmısınız rica etsem. Değerlendireceğim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar. Bir ilacın onay sürecine girmesi için birçok çalılmadan geçmesi gerekir ki bu süreç basit bir süreç değildir. İçine vitamin koymaktan başka sıfırdan yapılmış birşey olduğunu sanmam söylemine katılmıyor ve çok basit bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum. Bilemiyorum bu süreci ve bana söyleyen hekimi sorgulamadım doğruluğu yanlışlığı konusunda. Eğer söylediği doğru ise birçok veterinerde kullanılan bu ilacın mucidi olduğu için kendisini gönülden tebrik ediyorum ve eminim bu konu da yararlanan birçok kişi de bunu hisseder. Keza bu ilacın yerine vitamini alıp etken maddesiyle kombin yapıp uygulamak başka bir seçenek olurdu.
.
Ayrıca İstanbul Florya ilk kez duyduğum bir seçenek olmadı, iletişim bilgilerini paylaşırmısınız rica etsem. Değerlendireceğim. Teşekkürler.
Tüm ilaçların bir etken maddesi bulunmakta . Ilaci ilac yapan bu maddedir . Yani testten gecmes gereken asil sey etken maddesidir. Hayli hazirda bulunan bir etken maddeye vitamin ekleniyor falan filan işte. Pcm olmadığı için detayli araştırma yapıp bak dostum bu ilaci bu bulmuş diyemiyorum . Çünkü inandirici gelmedi bana .
Foruma link atmak yasak İstanbul vet yazarsanız google a bulabilirsiniz randevu ile çalışıyor.
Tavsiyem kalsiyum takviye etmeniz olacak ama vitaform un etkisini düşürür...

Tüm ilaçların bir etken maddesi bulunmakta . Ilaci ilac yapan bu maddedir . Yani testten gecmes gereken asil sey etken maddesidir. Hayli hazirda bulunan bir etken maddeye vitamin ekleniyor falan filan işte. Pcm olmadığı için detayli araştırma yapıp bak dostum bu ilaci bu bulmuş diyemiyorum . Çünkü inandirici gelmedi bana .
Foruma link atmak yasak İstanbul vet yazarsanız google a bulabilirsiniz randevu ile çalışıyor.
Tavsiyem kalsiyum takviye etmeniz olacak ama vitaform un etkisini düşürür...
Zaten adam etken maddeyi ben buldum demiyor ki, Vitaform benim bulduğum bir ilaç diyor. Kaldık ki piyasa da sadece hayvan sağlığın da değil, insan sağlığında da bu yöntemle ilaçlar çıkartılır. Bu absurd bir durum değil yani.
.
Örneğin arveles ağrı kesici, arveles ağrı kesicinin yanına başka bir madde ekleyip Dexplus ağrı kesici-kas gevşetici olarak satışa sunulmuştur. Ve arvelese eşdeğer değildir, farklı amaçlarla kullanılmaktadır.
.
Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Yani demem o ki buna takılmanın bir anlamı da yok, Vitaform bahsettiğiniz gibi basit bir kombinse eğer ne o veterinerin bundan prim yapmaya ihtiyacı var ne de bizlerin bundan ciddi derece de etkilenme durumumuz. Konu içerisinde belirttim sadece. İnanıp inanmamak kimseye birşey kazandırıp kaybettirmez. Mühim olan bu kişinin işini iyi yapıyor olup olmaması.
.
Bunu da ilerleyen zamanlar da göreceğiz. Keza bu veteriner alelade bulduğum bir veteriner de değildir.
.
Teşekkürler.