Sahiplendirme izmir'de erkek muhabbet kuşu arıyorum .

Sahiplendirme seçilmiş ise ücretlendirme yapılamaz!

Darkness

iyikus.com Üyesi
  1. Aradığınız kuşun ırkı: Yerli
  2. Cinsiyeti: Erkek
  3. Yavru/Yetişkin: 6-7 Aylık
  4. Aradığınız bölge: izmir
  5. Açıklamalar:4-5 aylık dişi kuşumun yanina hem eş hemde arkadaş olacak şekilde erkek aramaktayım. Amacım kendi eşini ve arkadaşını kendisi seçmesi şeklinde.
  6. Varsa ne tip kuş istediğinize dair bir kaç fotoğraf:Farketmez.
Aciklama kısmına yazdığım gibi açıkçası sağlıklı bu işi yapan ve çıkar veya fırsata çevirmeyen kişiler yazar ise sevinirim.

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
ilanınız üste çıksın diye yazıyorum

izmir'de sağlıklı kuş bulmak biraz zor maalesef, yetiştiricilerin çoğu inanılmaz derecede bilinçsiz, ben kolay kolay güvenip alamıyorum. manisa tarafında iyi ve ödüllü yetiştiriciler var , bazıları face'de canlı mezat yapıyor.

yakın dönem sağlıklı iki erkek yavruyu ücretsiz sahiplendirdim , keşke elimde olsaydı

Darkness

iyikus.com Üyesi
İlginiz için teşekkür ederim açıkçası bende 1.5 ay oldu arıyorum çevremde ki insanlara vs çok sordum dükkanlar dahil inanılmaz kuşlara inanılmaz rakamlar söylediler ben bile şaşırdım yani aracım olmadığı için açıkçası çevre illere vs bakamıyorum birde şehir dışından gelecek hayvanların psikolojisini düşünüyorum strese vs giriyorlar. Aklınızda bulunsun gene de çevrenizde olur ise haber verirseniz sevinirim.

Hakkı E.

Forum Sakini
Evet şu an yerliler 100-120 tl civarı. İzmir’de üretim yapan bir tek Hakan Yılmaz’ı biliyorum. Daha önce konuşup kuş vs. almadım ama sürekli adını duyduğum için size söyleme gereğinde bulundum. Instagram üzerinden ulaşabilirsiniz kendisine.

Darkness

iyikus.com Üyesi
Evet şu an yerliler 100-120 tl civarı. İzmir’de üretim yapan bir tek Hakan Yılmaz’ı biliyorum. Daha önce konuşup kuş vs. almadım ama sürekli adını duyduğum için size söyleme gereğinde bulundum. Instagram üzerinden ulaşabilirsiniz kendisine.
Bir bakayım ilginiz için teşekkür ederim ayrıca 100-120₺ gibi bir rakam açıkçası yerli için olarak yüksek rakamlar bundan en fazla 3-5 ay önce yarı yarıya bir fiyat vardı bir anda bu kadar yükselmesi anormal gibi geldi bana

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Hakan Yılmaz’ı bende İnstagram’dan tanıyorum.Konuşmuşluğumuz da var iyi biridir kendisi.Kuşlarının fotoğraflarını koyuyor İnstagram’a,artık filtre mi yapıyor ne ama çok çok güzel kuşlar var...

Darkness

iyikus.com Üyesi
Bir bakayım göremedim ben açıkçası yazılan arkadaşı aradım dün instagram da ama

Umit. 

Yönetici
Moderatör
20-30 liraya alınabilecek kuş şimdi 120-150₺ bandında ise bi sorun var demektir. İyi kuş iyi fiyat eder ona lafım yok ama bir çok üreticinin kuşları artık hirplananmid ve yorgun onlarda aynı fiyat diyor

Kim ne derse desin yerli kuşun hakkı 50 liradır. Fazlasını etmez kesinlikle..

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
ben üretici değilim ticari amaçlı satış yapmıyorum pek, ancak yerli kuşu net şekilde 120 tl nin altına vermem, arkadaşlarıma ücretsiz veririm daha iyi. kaliteli üretimin maddi/manevi bedeli var, bunu yazsak saatler sürer. kimse işine yarayan sağlıklı ve verimli kuşu ucuza vermek istemez

alacağınız kuş hasta olabilir, hasta olmasa bile en ufak bir immun sistem zayıflığında hasta edecek enfeksiyonları taşıyor olabilir, taşıyıcı olarak bu enfeksiyonları yavrularına aktarabilir. bilinçsiz ilaç kullanımı nedeniyle immun sistemi, iç organları ve üreme sistemi kalıcı olarak zarar görmüş olabilir. bilinçsiz akraba çiftleştirmesi nedeniyle genetiği problemli olabilir, çok kötü beslenmiş olabilir vs vs..

şahsi bakışım şu : piyasadan 60tl ye kuş alacağıma sağlam bir üreticiden (örneğin biyolog tamer kılıç) 200tl ye alırım daha iyi. inanın 200tl vereceğiniz kuş size maddi/manevi daha ucuza gelir

Darkness

iyikus.com Üyesi
ben üretici değilim ticari amaçlı satış yapmıyorum pek, ancak yerli kuşu net şekilde 120 tl nin altına vermem, arkadaşlarıma ücretsiz veririm daha iyi. kaliteli üretimin maddi/manevi bedeli var, bunu yazsak saatler sürer.

alacağınız kuş hasta olabilir, hasta olmasa bile en ufak bir immun sistem zayıflığında hasta edecek enfeksiyonları taşıyor olabilir, taşıyıcı olarak bu enfeksiyonları yavrularına aktarabilir. bilinçsiz ilaç kullanımı nedeniyle immun sistemi, iç organları ve üreme sistemi kalıcı olarak zarar görmüş olabilir. bilinçsiz akraba çiftleştirmesi nedeniyle genetiği problemli olabilir, çok kötü beslenmiş olabilir vs vs..

şahsi bakışım şu : piyasadan 60tl ye kuş alacağıma sağlam bir üreticiden (örneğin biyolog tamer kılıç) 200tl ye alırım daha iyi. inanın 200tl vereceğiniz kuş size maddi/manevi daha ucuza gelir
Benim iyi kuş üretici arkadaşlarına hiç bir şekilde bir lafım yok ben bunu diyorum fakat konunun başında dediğim gibi iyi bir üretici bulamadım açıkçası 7 aylık bir kuşun bitik halini sırf satmak için 120-150₺ arası fiyat verenler 250₺ yazan kişiler var açıkçası onun için bu kadar verilmez dedim yanlış isem tabiki düzeltilmek isterim.

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Benim iyi kuş üretici arkadaşlarına hiç bir şekilde bir lafım yok ben bunu diyorum fakat konunun başında dediğim gibi iyi bir üretici bulamadım açıkçası 7 aylık bir kuşun bitik halini sırf satmak için 120-150₺ arası fiyat verenler 250₺ yazan kişiler var açıkçası onun için bu kadar verilmez dedim yanlış isem tabiki düzeltilmek isterim.

est ben onu kastetmemiştim, yazdıklarıniza aynen katılıyorum hocam, her pahalı kuş sağliklı demek degil tabi ki