Jumbo, Show Jumbo ve Üst Vasıf Show Fizyolojik Farkları (video)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör

Benim anlamadığım kime satıyorlar bu kuşları? Atıyorum 100-200 tane show jumbo üretti diyelim kim alıcak? Kim bu kuşlara 5-10 bin lira veriyor? Petshopa satamazlar herhalde :)

Benim anlamadığım kime satıyorlar bu kuşları? Atıyorum 100-200 tane show jumbo üretti diyelim kim alıcak? Kim bu kuşlara 5-10 bin lira veriyor? Petshopa satamazlar herhalde :)
Genelde toplu alım fazla olmuyor. Zaten show kuşunu yavruyken satan üretici pek az genelde vasıf değerlendirmesi için kuşun tüy yapmasını bekleyenler çoğunlukta ümit hocam 🙂

Hocam ne yalan söyleyeyim benim altı muhabbet kuşum vefat etti, ikisi show jumboydu tabi bundan 7-8 sene önce. Ben muhabbet kuşunu çok seviyorum ama çok hassas oldukları için tövbeliyim

Aslında alınıyor. Yani son 2 yılda muazzam bir fiyatlandirma var. Doğal olarak bir alıcısı da bulunuyor.

Şunu anlamaya çalışıyorum. Şimdi yerli kuş üretimi yapanlar yavruları pethoplara dağıtıyor.. Peki show jumbo üreticileri nasıl elden çıkarıyor bu kuşları? Bir iki tane kuş değilki adam üretimhaneye koymuş 50-100 takım kuş..

Şunu anlamaya çalışıyorum. Şimdi yerli kuş üretimi yapanlar yavruları pethoplara dağıtıyor.. Peki show jumbo üreticileri nasıl elden çıkarıyor bu kuşları? Bir iki tane kuş değilki adam üretimhaneye koymuş 50-100 takım kuş..
Genelde dediğim şekilde çok oluyor biri gelip baya bir topluyor onun haricinde son zamanlar da mezatlar da çoğaldı bu işte 😁

Ya şöyle de oluyor biri bir heyecan ile çok kazanacağını zannediyor hesap makinesi elinde çarpmaya başlıyor sonra kafesi salması stüdyo kafesi dolduruyor kuşları 😁 sonra güm. Böyle değilmiş vs ilanlar gılle gidiyor 😅

Petshop gibi sağlam müşteriler olsa yapılırda böyle sosyal medyadan tek tük kuş satmayla zor bence..

istisnalar hariç muhabbetten para kazanmak bi yana, maliyetini çıkaran bile pek yoktur bence

asıl para güvercinde, vasfına göre yüzbinlerce liraya satılan kuşlar var :)
Var var hocam 🤗
Show jumbo için çok yoğun yavru alma durumu pek olmuyor. Üreticinin kendisine ayırdığı kanlar çok oluyor veya beklemek istiyor gelişim için. Alanlar toplu veya ölü bir bedel e alıcı buluyor.

Yok ancak alıcı çıkabiliyor ve isim duyurma durumu söz konusu

hocam ben wp grubunda varım. ara sıra oradan açık arttırma yapıyor. sattığı kuşların vasfını bilmiyorum ancak ortalama 2k-5k arasında gidiyor kuşlar.

Geri