Kabuksuz yumurta

Özge Çakmakçı

iyikus.com Üyesi
Merhaba , 5 yaşında dişi sultan papağanım var. Bu kızgınlık döneminde yine yumurta yapmaya başladı ama bu sefer hepsi kabuksuz oldu ve hepsi onu çok zayıflattı. Beni korkutan aslında bu gün attığı yumurtaydı. tamamen silikon gibiydi sabahtan beri titreme ve zor nefesle beraber sabrettik atar diye ama yapamadı biz müdahale ettik zeytin yağı ile masaj yaparak çıkarttık ama canı o kadar çok yanıyor ki ve karın bölgesi o kadar çok damarlanmış ki benim içim parçalandı onu öyle görünce. Bunun için ne yapabilirim ? Vitamin eksikliği mi sebebi yada beslenmesi mi kötü etkiliyor anlayamıyorum. Yaşadığım yerde kuş hekimi yok o yüzden kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum . Tavsiye edeceğiniz vitamin veya herhangi bir şey olur mu ?

Ekli dosyalar

• IMG_9727.jpeg
    IMG_9727.jpeg
    213.1 KB · Görüntüleme: 4
Sanki erken çıkartılmis bir yumurta gibi. Bir kalsiyum desteği alınmalı ve d vitamini de içermesi iyi olacaktır. Kabuksuz yumurtalar kuş sağlığını olumsuz erkiliyor maalesef. İmkan varsa veterinere götürülmeli

Sanki erken çıkartılmis bir yumurta gibi. Bir kalsiyum desteği alınmalı ve d vitamini de içermesi iyi olacaktır. Kabuksuz yumurtalar kuş sağlığını olumsuz erkiliyor maalesef. İmkan varsa veterinere götürülmeli
İki gündür kuluçkada gibi yatıyordu kafesin altında ve dediğim gibi sabah çok kötüydü ama şu an iyi. Beslenmesini güzelce yedi neşesi de eskisi gibi çok şükür. Bu vitaminler için önereceğiniz bir gıda veya ek bir destek ilacı var mi peki * Keşke bir hekime gidebilsem kuş türüne baktığını söyleyen hekim bile daha önce gittiğimde kuşlara cerrahi müdahale için ekipmanı olmadığını dile getirdi sadece yönlendirme yaptı

İki gündür kuluçkada gibi yatıyordu kafesin altında ve dediğim gibi sabah çok kötüydü ama şu an iyi. Beslenmesini güzelce yedi neşesi de eskisi gibi çok şükür. Bu vitaminler için önereceğiniz bir gıda veya ek bir destek ilacı var mi peki * Keşke bir hekime gidebilsem kuş türüne baktığını söyleyen hekim bile daha önce gittiğimde kuşlara cerrahi müdahale için ekipmanı olmadığını dile getirdi sadece yönlendirme yaptı
Nekton msa olabilir. Bir de kuş kumuna bulabilirseniz bir miktar mermer tozu ekleyebilirsiniz. Süt ürünlerinde özellikle çok kullaniliyor bu toz. Kalsiyum içeriğinden dolayi. Ek olarak az miktar dut yaprağı da temizleyip kafese takabilirsiniz