Kafasını arkasına koyuyor

pleurerpourdormir

iyikus.com Üyesi
Kuşum uzun zaman sonra ilk defa kafasını arkasına koyarak uyumaya başladı. En son birkaç ay önce soğuk bir odada yapmıştı ama şu an bulunduğu oda sıcak. Ve yulafı, vitamini her şeyi var. Ayrıca havuç ve yumurta ile de mama yapıyorum sürekli. Yani hasta olma ihtimali çok düşük bence. Endişelenmeli miyim? Sebebi nedir?

Ekli dosyalar

• 20210304_201347.jpg
    20210304_201347.jpg
    969.3 KB · Görüntüleme: 15

mubissever98

Çevirmen
ortamın istediği kadar karanlık değil diye böyle yapmış olabilir, ben bir sorun göremedim umarım da yoktur benim kuşum da arada yapıyor.
belirti verdiği taktirde tekrar yazarsanız bilgim dahilinde tekrar yardım etmeye çalışırım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Uyuma şekillerinden bir tanesi. Zaman zaman böyle uyuması uygun ancak hasta bir görüntüsü olan kuş birde böyle uyuyorsa farklı yorumlar yapmak gerekir. Hasta olan bu tip bir uyuklamada daha keskin dinlenmeye dalıyor ve çevresine tepkisiz oluyor

Oyla 0

pleurerpourdormir

iyikus.com Üyesi
Uyuma şekillerinden bir tanesi. Zaman zaman böyle uyuması uygun ancak hasta bir görüntüsü olan kuş birde böyle uyuyorsa farklı yorumlar yapmak gerekir. Hasta olan bu tip bir uyuklamada daha keskin dinlenmeye dalıyor ve çevresine tepkisiz oluyor
Teşekkür ederim ve bu arada arkadaşlar bir değişiklik gözlediniz mi diye sormuş gözlediğim değişiklik gagasında var normalde açık mavi olan gagası baya bi koyulaşmış ilk geldiğinde kahverengi idi sonra Ocak ayında falan mavileşti şimdi de bu renkte. Anlamı nedir?

Ekli dosyalar

• 20210307_125227.jpg
    20210307_125227.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
bu uyuma şekli normal. ancak gündüzleri de sürekli bu şekilde uyuyorsa, kuşta genel bir halsizlik ve kabarma da varsa daha yakından takip etmekte fayda var

dişi kuşun cere rengi rutin hormonal döngüsünde düzenli olarak değişir, kızıştığında kahverengileşir , bir süre sonra renk tekrar açılır sorun yok

Oyla 0

pleurerpourdormir

iyikus.com Üyesi
bu uyuma şekli normal. ancak gündüzleri de sürekli bu şekilde uyuyorsa, kuşta genel bir halsizlik ve kabarma da varsa daha yakından takip etmekte fayda var

dişi kuşun cere rengi rutin hormonal döngüsünde düzenli olarak değişir, kızıştığında kahverengileşir , bir süre sonra renk tekrar açılır sorun yok
Evet biraz halsiz ve gündüzleri de birkaç kez bu hareketi yaparken gördüm son günlerde :( Teşekkür ederim diğer bilgiler için

Oyla 0