Kafes boyası böyle sorun olur mu

sevdapapag

Yeni Üye
Merhaba yeni kafes aldım alırken pek kaliteli olmadığını anladım fakat uzun zamandır kafes arıyodum ve almam gerekiyordu büyüklüğünü de beğenince almış oldum. Almadan önce gördüğüm boya sorunları arttı mı ben mi fark etmedim bilmiyorum ama bölge bölge boyalar yok. Fotoğraflara koyduğumdan daha fazla bölgede sorun var.Zehirleme vs yapar mı kafesi değiştirmeyi düşünüyorum fikirlerinizi merak ediyorum. Ayrıca bu kafesi kendim boyatsam problem çözülür mü?

Ekli dosyalar

• IMG-20240402-WA0010.jpg
    IMG-20240402-WA0010.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20240402-WA0008.jpg
    IMG-20240402-WA0008.jpg
    58.9 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG-20240402-WA0009.jpg
    IMG-20240402-WA0009.jpg
    61.3 KB · Görüntüleme: 8
Hayırlı olsun. Bu gibi kafes modelleri çok hızlı soyuluyor. Kuşlarda oldukça meraklı olduğundan kemirmeden durmuyorlar. Hızlı bir etkisi olmasa da zamanla kuşlar için sakıncalı sonuçlar doğurur.

Hayırlı olsun. Bu gibi kafes modelleri çok hızlı soyuluyor. Kuşlarda oldukça meraklı olduğundan kemirmeden durmuyorlar. Hızlı bir etkisi olmasa da zamanla kuşlar için sakıncalı sonuçlar doğurur.
Teşekkür ederim, ne tavsiye edersiniz boyama kaplama yapma yeterli midir? Kafesi değiştirmek daha içime siner ama düzgün kafes bulamıyorum aylardır pet shop geziyorum sadece krom kafeslerde bu boyut buluyorum. Sizce krom kafes mi yoksa bu kafes mi daha iyidir?

Elektrostatik boyama yaptırmak gerekiyor. Krom kafesler çabuk kırılıyor ve aynı paslanma durumu oluyor. Bir farkları yok pek
Bu kafesin üzerine elektrostatik boyama yaptırabilir miyim? Kafes almadan sitenizde açılan kafes sorularını okumuştum elektrostatik boyayı pet shoplar bile bilmiyor genelde o yüzden bulamadım maalesef.

Bu kafesin üzerine elektrostatik boyama yaptırabilir miyim? Kafes almadan sitenizde açılan kafes sorularını okumuştum elektrostatik boyayı pet shoplar bile bilmiyor genelde o yüzden bulamadım maalesef.

Bence hiç uğraşmayın böyle kullanın. Ufak tefek soyulmalardan birşey olmaz. İçinize sinen boyutta bir kafes bulana kadar idare eder rahat rahat..

Bence hiç uğraşmayın böyle kullanın. Ufak tefek soyulmalardan birşey olmaz. İçinize sinen boyutta bir kafes bulana kadar idare eder rahat rahat..
Başka bi kafesim var zaten idarelik almamıştım aslında. Her baktığımda farklı boya sorunu ekleniyo bu sabah da boyalı olduğuna emin olduğum bi yerde gördüm eğer elektrostatik boyama yapılmıyosa kafesi kullanmayacağım sanırım 😕

Başka bi kafesim var zaten idarelik almamıştım aslında. Her baktığımda farklı boya sorunu ekleniyo bu sabah da boyalı olduğuna emin olduğum bi yerde gördüm eğer elektrostatik boyama yapılmıyosa kafesi kullanmayacağım sanırım 😕

Boya kalitesi kötüymüş demekki. Elektostatik boya yapan yerler vardır mutlaka ama araştırmak gerekir. Bu alttaki benim kullandığım kafes tavsiye ederim kalitesi iyi. Ama dikey telli malum bu ölçülerde yatay tel bulmak zor. Ama çokta sorun değil..

Merhabalar önceki yanıtlarınız için teşekkür ederim, aynı konu üzerinden sormak istedim kafes sebebiyle olabilecek zehirlenme belirtilerini merak ediyorum. Kafesi kaldırdım bugün, 2 gündür kuşlarımda gerginlik var 2 eş 1 yavrum var şuan dişi erkeği çok kovalıyo. Yavruları 1.5 2 aylık yani yeni kuluçka zamanları mı yoksa başka bi sorun mu var anlamadım. Baba kuş hala yavruyu besliyo.
Zehirlenme belirtilerinde saldırganlık vs var mı garip bi soru olabilir biliyorum ama içim rahat etmiyo :( herhangi halsizlik vs yok. Yemek yemelerinde sıkıntı yok. Dışkılarından anlaşılıyomuş fakat nasıl anlarım bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halsizlik kafes tabanına çöktüklerinde anlaşılıyor dimi? Bizde öyle bi durum yok sadece dişi tek duruyo yanına erkek gelince kovalıyo onu. Kafes tabanında görmedim ama yuvaya giriyo tek başına. 1 hafta içinde kafesten zehirlenme olma ihtimali var mı? Kafesi çıkarttıktan sonra ıslak mendille soyulmuş yerlerini sildim renk vermedi başka bi kafes görmüştüm soyulduğu yerlere meyve sebze takınca renk veriyodu.