Muhabbet Kuşları Kafes değişikliği

firatfirat

iyikus.com Üyesi
Kuşlarım 10 gün önce yumurtalarını kırmıştı..yuvalarını değiştirdim büyüttüm şimdide kafesi değiştirip büyütmek istiyorum eğer dişi kuş hamile ise kafes değişikliği kötü etkiler mi?
Dişi kuş kesinlikle Yuvasından çıkmıyor yemek yerken bile odanın bir ucundan tıkırtı duysa bile hemen yuvasına koşuyor
Dışkısı yumurtaladığı dönem kadar büyük değil ama büyük.
Çiftlestiklerini hiç görmedim yuvadan çıkmadığı için o yüzden yumurtlicak mi tam olarak ta bilmiyorum..

Kafesi boyasız üretim kafesi diye tabir edilenlerden alacağım kafesin resmini bırakıyorum yorumlarınız benim için çok önemli..
Not Kafes benim şuandaki kafesimin iki katı boyutunda
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    18.3 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20210218_161801.jpg
    IMG_20210218_161801.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 14

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
3 tahta tünek kullanabileceğiniz, akıllı yemlikli, büyük kapılı kullanışlı bir kafes gibi görünüyor. Sanırım 60 lık.

Kafes ya da yuvalık değişimi büyük olasılıkla süreci sıfırlayacaktır. Lakin kuşların karakterleri mühim. Bazı kuşlar ne yaparsanız yapın direkt adapte olabiliyor ve sürece devam edebiliyorlar.

Bazıları ise küçücük bir değişimde bile kendilerine reset atabiliyorlar:)

Yeni kafesinizi tam anlamıyla hazırladıktan sonra, dişi kuşunuz yuvalıktayken yuvalığı taşımanız sağlıklı olabilir.

Eski kafes konumuna getirin yeni kafesinizi. Amaç, değişimi minimize etmek olmalı.

Mümkün mertebe eski kafes düzeninizi, yeni kafesinize başlangıç olarak yansıtabilirsiniz.

Sonrasında küçük küçük değişimler gerçekleştirebilirsiniz.