Kafes Düzenim Çiftleşme İçin Uygun Mu?

Kafes içindeki salıncak ve oyuncakları çıkardım. Sizce kafes düzenim çiftleşmeleri için uygun mu? Ayrıca 2 kare tünek yerine 1 yuvarlak 1 kare tünek şeklinde mi kullanmalıyım?

Merhaba oyuncakları çıkarmanız çok iyi olmuş kafeste hareket etmeleri için yeterince alan var tunekleri bir tane kullanmanız yeterli daha yakın olurlar birbirlerine yuvarlak ahşap tunekler dişinin kavrayabilmesi açısından daha iyi olur kalamar kemiği Grit kum ve su dişinin rahatlıkla erişebilecegi konumda olmalı tek tünek kullanirken 🙂 inşallah yavrularida goruruz kısa zamanda

Merhaba oyuncakları çıkarmanız çok iyi olmuş kafeste hareket etmeleri için yeterince alan var tunekleri bir tane kullanmanız yeterli daha yakın olurlar birbirlerine yuvarlak ahşap tunekler dişinin kavrayabilmesi açısından daha iyi olur kalamar kemiği Grit kum ve su dişinin rahatlıkla erişebilecegi konumda olmalı tek tünek kullanirken 🙂 inşallah yavrularida goruruz kısa zamanda
Kafes 55cm olduğu için tek tünek yetersiz olur diye düşündüm. Ayrıca dişilerin kare tüneğe daha iyi tutulduğu yazıyor birkaç yerde ondan kafam karıştı 😅

Kafes içindeki salıncak ve oyuncakları çıkardım. Sizce kafes düzenim çiftleşmeleri için uygun mu? Ayrıca 2 kare tünek yerine 1 yuvarlak 1 kare tünek şeklinde mi kullanmalıyım?

@Doğanay Y. @İpek.s
Merhaba kafes düzeni benimki ile benzer
Ama brn tünekleri Uygun bulmadım 40 cm yuvarlak tünek daha iyi olabilir
Kafesin konumu ne durumda sürekli ziyaret edilen bir odadalar mi?

İki tünek uygundur oyuncak zaten olmamalı kuşları yüksek bir yere koyun ve zamana bırakın hazır olduklarında süreç başlayacaktır

Aslında yükseklik ideal dişinin durumu nedir erkek kur yapınca dişi uzaklaştiyor mu ? Erkek te ayak atma varmı ?
Dişi de kızışmış durumda, ceresi kahverengi oldu. Keyfine bağlı olarak bazen kaçıyor bazen kaçmıyor; bazen de kendisi kur yapıyor, erkek kaçıyor. 😅 Erkeğin ayak atmaya çalıştığını görmedim.