Kafes öneriniz

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Umarım doğru başlığa açmışımdır konuyu ? Benimkilere salma bir kafes alacağım. Hepsini bir yerde toplamak benim için daha rahat olacak. Artık hiçbirinden yavru almayı planlamıyorum. 6 tane oldular ☺️ Çiftimin biri 1.5 ve 2 yaşındalar. Biraz geçimsiz oldukları için alacağım kafeste bölme olsun istiyorum. Onlar ayrı dursunlar. Üç kafes atacağım hangisini almam uygun olur? Ya da farklı bir kafes öneriniz var mıdır?
Ya da büyük çiftim aynı şekilde duracaklar, diğer 4 kuşu salma kafese alacağım. Onun içinde öneride bulunabilirseniz sevinirim ☺️

3. linkteki canser kafes bence tercih edilmeli. Bu kafesin 100 ve 120 cmlik versiyonları da var. Bulabilirseniz onları tavsiye ederim.
Ayrıca let go incelemenizi de tavsiye ederim. Bu kafesler gibi bir çok alternatif çıkabilir.

3. linkteki canser kafes bence tercih edilmeli. Bu kafesin 100 ve 120 cmlik versiyonları da var. Bulabilirseniz onları tavsiye ederim.
Ayrıca let go incelemenizi de tavsiye ederim. Bu kafesler gibi bir çok alternatif çıkabilir.
100 cm olanı gördüm, büyük geldi gözüme ama onu da alabilirim. Letgoya bakayım biraz o zaman teşekkür ederim ☺️

100 cm almalısınız bence :) 80 cm için max 4 kuş gibi düşünmek lazım salma mantığında

Dayang Çifthane Kafes 60X41X41 cm bayağı araştırma yaparak en son bu kafesi aldım, Ara bölmesi var, isteğe bağlı çıkarılıyor. 3-3 ayırarak koydum ve yeterli oldu. Diğer 60 cm kafeslerin eni 28 cm oluyor, bunun eni 41 cm ☺️ Telleri çok kaliteli, çıkıntılı değil kuşlar zarar görmez. Kendi yemlikleri ile geliyor, yemlik kısmı farklı biraz. 4 tane de tünek yollamışlar ama tünekler papağanlara uygun, çok kalın. İhtiyacı olan olursa tavsiye ederim. Ama yuvalık takmak istiyorsanız tek çift kuş olması gerekiyor. Yan kapıları yok ☺️

Ekli dosyalar

• 7B8702C7-4598-4333-BC4C-076BB8D81D29.jpeg
    7B8702C7-4598-4333-BC4C-076BB8D81D29.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Bizcede bölmesiz kullanmalısınız. 60 cm büyük değil normal. Alt ızgarası çıkıyormu ızgarasız kullanmak mümkünmü...

yeni kafesin hayırlı olsun. Güzel görünüyor. ben olsam bölmesiz kullanırdım
Öyle yapmayı düşündüm de, anne babamız saldırıyor ? biraz böyle takılsınlar olmazsa anne babayı eski kafeslerine alıp diğerlerini bu kafese bölmesiz şekilde alacağım.

Bizcede bölmesiz kullanmalısınız. 60 cm büyük değil normal. Alt ızgarası çıkıyormu ızgarasız kullanmak mümkünmü...
Kenarlardan pense ile demirleri açarak çıkarılır ama alt kısım kafese sabit değil. Bizimkiler ızgara olmayınca çok fazla peçete kemiriyorlar o yüzden ızgara tercih ediyorum ☺️ Evet çok büyük değil, daha önce eni 28 cm olandan sipariş ettim o kadar kalitesizdi ki, telleri benim bile ellerimi paramparça etti. Zımpara istiyordu her yeri. İade ettim hemen. Konunun başında linkini verdiğim 80-100 cm’lik kafeslere de o tarz yorumlar yapılmıştı riske atmak istemedim. En son bu kafesi buldum, dayang kafesler kaliteli oluyor gerçekten

Son düzenleme:
Bende kızımın kafesini yenileyeceğim. Önerileriniz varsa söylerseniz çok memnun olurum. Vision olanları çok beğeniyorum ama çok yüksek fiyatlı ne yazık ki. Çok küçük bir kafes istemiyorum.

Bende geçenlerde aldım istediğim gibi bulamadım tmm bu dediğim ızgarasızdi telleri sağlam olanın da bölmesi yoktu .yada alt kısmı çekmeceli değildi
Yorumları iyi olduğu için aldım bir akıllı yemlik 4 tane tahta tünek ve iki tane suluk ile birlikte geldi
Ama bir sorunu var kafes kapısının tüm kapı yayları gevşek bir çözümü olan yazarsa sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-08-07-02-51-33-789_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2022-08-07-02-51-33-789_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    497 KB · Görüntüleme: 14
Sn. @Bulut ☁️☁️ ben bu 60 lık kafesi kullanıyorum ve küçük klipslerle destekliyorum bazı kapıları. Bu tip bir şey yapabilirsiniz. Ya da o yaylarla biraz oynayıp (yukarı aşağı) dengede durmasını sağlayabilirsiniz.

Ben de bu aralar kafes araştırıyorum.Imac kafesler fiyat olarak hagene yakın neredeyse.Malzeme olarak sağlıklı ve kaliteli midir acaba? Piyasadaki kafeslerden pek farklı durmuyor görüntüsü.Yoksa hagen s01 mi tercih etmeliyim?

Ben de bu aralar kafes araştırıyorum.Imac kafesler fiyat olarak hagene yakın neredeyse.Malzeme olarak sağlıklı ve kaliteli midir acaba? Piyasadaki kafeslerden pek farklı durmuyor görüntüsü.Yoksa hagen s01 mi tercih etmeliyim?
Ben bugün yeni bir kafes aldım kızıma. Hageni çok beğeniyorum aslında ama almak istediğim kafesin fiyatı epey yüksekti baktığım yerlerde. Mevcuttaki kafeste kırılınca apar topar aldık geldik. Ferplastın kafesi, eski kafesine oranla epey büyük. Şu an yeterli tünek yok, içinden çıkanları takmayı beceremedim. Hala eski kafesinde. Umarım beğenir kızçemde.
Tek sorun ızgarası yok. İnmeye korkuyor aşağıya. (15 dk o kafese koyup gözlemledim) Bu kafese uygun ızgara bulmaya çalışıcam.

Ben bugün yeni bir kafes aldım kızıma. Hageni çok beğeniyorum aslında ama almak istediğim kafesin fiyatı epey yüksekti baktığım yerlerde. Mevcuttaki kafeste kırılınca apar topar aldık geldik. Ferplastın kafesi, eski kafesine oranla epey büyük. Şu an yeterli tünek yok, içinden çıkanları takmayı beceremedim. Hala eski kafesinde. Umarım beğenir kızçemde.
Tek sorun ızgarası yok. İnmeye korkuyor aşağıya. (15 dk o kafese koyup gözlemledim) Bu kafese uygun ızgara bulmaya çalışıcam.
Görsel yok mu 🌞

Ferplast kafeslerde çok hoşuma gitti aslında.Hem görüntü olarak eski kafesine benziyor daha çabuk alışır diye düşünmüştüm.Ama nette gördüklerim fiyat olarak hagene çok yakındı :unsure: Hiç yapmazdı ama,son zamanlarda kafes tellerini kemirmeye başladı.Birazda bu yüzden iyi bir şey almak zorunda kaldım.İnşallah bu konuda sıkıntı çıkarmayacak bir üründür.Sağlıklı,mutlu günlerde kullansın kafesini kızınız :)

Ferplast kafeslerde çok hoşuma gitti aslında.Hem görüntü olarak eski kafesine benziyor daha çabuk alışır diye düşünmüştüm.Ama nette gördüklerim fiyat olarak hagene çok yakındı :unsure: Hiç yapmazdı ama,son zamanlarda kafes tellerini kemirmeye başladı.Birazda bu yüzden iyi bir şey almak zorunda kaldım.İnşallah bu konuda sıkıntı çıkarmayacak bir üründür.Sağlıklı,mutlu günlerde kullansın kafesini kızınız :)
Benim baktığım hagen kafesler iki bin üzeriydi hep. Ferplast da bin küsürdü düz hesap yaptılar. Kızçem 2 yaşında sağlıkla büyüsün inşallah bir sonraki kafesinde de hageni deneriz.☺️
Sizin kuzunuzda sağlıkla kullansın yeni yuvasını inşallah 😍