Kafes önerisi alabilir miyim?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan noipet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

noipet

iyikus.com Üyesi
Merhaba, iki kuşum var fakat anlaşamadıklarından dolayı ayrı kafeslerde kalıyorlar, biri görece daha büyük bir kafeste kalıyor yaramazlık yapanı ise eski kafesinde tutuyoruz :unsure:fakat kafeste mutsuzmuş gibi davranıyor , ve daha önce de okumuştum kuşların birbirinin diğerinin kafesini kıskanma olayları oluyormuş.O yüzden küçük kafeste kalan kuşuma yeni bir kafes almak istiyorum. Mümkünse geniş kafes içinde gezeceği alan olan bir kafes. Fakat aklımda bazı sorular var. Şuan pirinç kafes kullanıyoruz ama pirinç ve galvanizin zehirleme ihtimali var diye okudum forumdan, boyalı kafeslerin ise boyasını parçalıyor hatta çiğnerken bile yakaladık kuşumu.Gördüğü her şeyi kemirme huyu var. :oops:
Yine de en iyisi sizce nedir ? aklınızda bulunan modelleri paylaşabilir misiniz?

Üretim kafesleri galvaniz olmuyor mu? Ve fırın boyalı kafes alabileceğim bir yer biliyor musunuz?

Oyla 0
Galvaniz alabilirsiniz. Üretim kafeslerinin hepsi boyasız oluyor. Kaplamada önemli ancak temiz bakım olduktan sonra bir zarar görmezsiniz. Benim görüşüm bu yönde.

Oyla 0

Oyla 0
Üretim kafesi yeterli olur size. Hem büyüklük açısından, hem de kavga olursa ayırmak açısından. İçinden bir tel çıkar oradan ikiye bölebilirsiniz. Veya 150-200 lira civarlarında da büyük, pirinç kafesler bulunabilir.

Oyla 0
Oyla 0
Farklı kafeslerde kalmaya devam ederler.O yüzden sanırım ayırmalık bir kafese ihtiyacım olmayacak @Boncuk The Great :)
Şu kafesi kullanıyorum bir kuşumda. https://www.hepsiburada.com/qh-pet-...-x-57-5-p-HBV000006CH02?magaza=NetAkvaryumPet
Şimdi dişi kuşum için ayrı bir tane alacağım. @Ümit T. gönderdiğiniz kafesi siz hiç kullandınız mı? Sizce boyaları kolay sökülür mü? (ben boyalı bir kafes olarak gördüm belki de başka malzemedir )

Boyalı olduğu için o kafesi attım zaten :) Eğer diğer attığım linkteki konuyuda okursanız ben zaten boyalı kafesleri sağlıklı buluyorum ;)

Oyla 0
Zehirlenme durumları çok nadir bildiriliyor. Uzun yıllardır galvanizli kafes kullanmaktayım. Boyalı kafeslerinde ömrü diğerine benzer. Genelde 2 yıl civarı sağlam kaldıktan sonra çevresel etmenlerle deforme oluyorlar. Link verilen ürün değirlendirilebilir ya da benim şuan kullandığım 60 cmlik büyük kapılı galvanizli kafeslerden de alabilirsiniz. Öneririm :)

Oyla 0
Biliyorum okudum ,ama daha önce petshoptan aldığım kafeste boya bırakmadı bizim kuş :oops::D Belki petshoptaki kalitesiz bir malzemeden yapılmaydı o yüzden kullandıysanız belki kuşlarınız boyayı kemiremediyse diye ... Yani aslında kemiremiyeceği bir boyalı kafes bulursam benim de aklıma yatan boyalı bir kafes almak :rolleyes:
@Doğanay Y. kullandığınız kafesin linki varsa alabilir miyim? O tür kafeslerin hepsi birbirine benziyor kimi sağlam değil teller yamuldu gibi yorumlar yapmış ürünlerin altına çünkü. Bilindik bir kafes alırsam bu sorunla karşılaşmam belki.
Ve kılı kırk yardım biliyorum ama bu 6 ayda 4. kafesimiz olacak emin olarak almak istiyorum:unsure:

Oyla 0
Biliyorum okudum ,ama daha önce petshoptan aldığım kafeste boya bırakmadı bizim kuş :oops::D Belki petshoptaki kalitesiz bir malzemeden yapılmaydı o yüzden kullandıysanız belki kuşlarınız boyayı kemiremediyse diye ... Yani aslında kemiremiyeceği bir boyalı kafes bulursam benim de aklıma yatan boyalı bir kafes almak :rolleyes:
@Doğanay Y. kullandığınız kafesin linki varsa alabilir miyim? O tür kafeslerin hepsi birbirine benziyor kimi sağlam değil teller yamuldu gibi yorumlar yapmış ürünlerin altına çünkü. Bilindik bir kafes alırsam bu sorunla karşılaşmam belki.
Ve kılı kırk yardım biliyorum ama bu 6 ayda 4. kafesimiz olacak emin olarak almak istiyorum:unsure:

Ben kullanmadım ama forumdan bir kaç kişi aldı bu kafesi baya sağlam olduğunu söylüyorlar. Seçenekler arasında bence iyi bir kafes...

Oyla 0
Direk bir isim önermek istemiyorum çünkü kafesler taşınırken dediğiniz gibi sorunlar olabiliyor. Blu kafesten aldım ben. Facebook üzerinden bulabilirsiniz.
örnek bir link. Kafes bu ancak fiyatı pahalı. Dediğim yere ya da izmir'de bu kafese benzer üreten Eyüp Akbıyık incelerseniz yardımcı olabilirler (Eyüp beyin ticari yönetimini sevmesem de İzmir'de olduğunuzdan yazdım). Bu bahsettiğim kafes 50-60 TL arası fiyatı.

Oyla 0