Kafes tülü kuşun ayağına dolandı.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MiniKuş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MiniKuş

Veteran
Arkadaşlar kafesi temizleyip tülünü takıp dışarı çıktım eve döndüğümde kafes tülünün ipleri kuşun ayağına dolanmıştı. Hemen ipi çözüp tülü çıkardım.

Bende artık kafes tülü kullanmamaya karar verdim onun yerine streçle saracağım çok az bir bölümünü.

Sizlerde dikkat edin.

Kuşumun ayağında hafif morluk var ne yapabilirim?

Arkadaşlar kafesi temizleyip tülünü takıp dışarı çıktım eve döndüğümde kafes tülünün ipleri kuşun ayağına dolanmıştı. Hemen ipi çözüp tülü çıkardım.

Bende artık kafes tülü kullanmamaya karar verdim onun yerine streçle saracağım çok az bir bölümünü.

Sizlerde dikkat edin.

Geçmiş olsun. Terramicyndi sanırım yazılışı o iyi geliyordu sanırım. Ama yine de bilen kişiler yorum yapsın daha iyi olur.

Oyla 0

Sizlerde dikkat edin.

Streçle ilgili bir yazı vardı. Tam hatırlamıyorum ama elektriklenme gibi birşeye sebep oluyordu sanırım.

Oyla 0
Streçle ilgili bir yazı vardı. Tam hatırlamıyorum ama elektriklenme gibi birşeye sebep oluyordu sanırım.
Hirudoid jel çok minik o bölgeye yedirebilirsiniz. Streç önermiyorum şahsen, kuşlar tırkıklayabiliyor ve türlü sıkıntılara yol açabiliyor.

Mümkünse kendi olanaklarınızla ille de birşey yapmak istiyorsanız, sert plastik tarzı bi koruma sistemi yapılabilir...
Streçledim şuanlik tırtıklama gibi birsey yok. Sorun yaşarsam çıkaracağım.

Oyla 0
Yıllar önce dayımın dünya tatlısı bir muhabbet kuşu vardı,aynı sizinki gibi ayağına tülün ipliği dolanmıştı.Maalesef geç farkettik ve kangren olmuş,sonra da vefat etmişti :( Benim kafes tülüm var ama kullanmıyorum,zaten günlük temizlik yapıyorum.Tülün çok gerek olduğunu düşünmüyorum.Geçmiş olsun size de.

Oyla 0
Yıllar önce dayımın dünya tatlısı bir muhabbet kuşu vardı,aynı sizinki gibi ayağına tülün ipliği dolanmıştı.Maalesef geç farkettik ve kangren olmuş,sonra da vefat etmişti :( Benim kafes tülüm var ama kullanmıyorum,zaten günlük temizlik yapıyorum.Tülün çok gerek olduğunu düşünmüyorum.Geçmiş olsun size de.
Evet çıkardım bende tülü. Dikkatli olmak gerek.

Oyla 0
Geçmiş olsun. Ben de tülü ayağına takılmayacak bir biçimde kullanıyorum. Çok ama çok kısa tutuyorum yani. Bu tüller sıkıntılı, dikkatli olmamız lazım.

Oyla 0