Kafes Yapımı

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sultan papağanım için yeni kafes almayı düşünüyorum eski kafesinin suluk yeri paslanmış sağlığa zararlı olduğunu okudum bu bloktan galvaniz kafes almayı düşünüyorum boyutlarını nasıl olmasını önerirsiniz acaba ?
Selam hocam, hangi blog* Seçenekleri görebilirsem ona göre önerimi iletebilirim.

LaviniaANKA

iyikus.com Üyesi
Selam hocam, hangi blog* Seçenekleri görebilirsem ona göre önerimi iletebilirim.
İnternetten soyluycem ,paslı kafes yerlerinin kuşlara zarar verdigini bu siteden okudum aynı zamanda galvaniz kaplı kafesler daha iyi oluyormuş sanriim bu yüzden galvaniz kaplı kafes almayı düşünüyorum ama boyutlarından emin olamadım benim kuşum bazen kafes içinde deli gibi çırpınıyor o yüzden boyuna ayrı bir önem veriyoruz

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Evet, galvanizli veya elektrostatik boyalı kafesler en uygunu olacaktır. Boyutunu da daha çok yatay genişliği fazla olan bir kafes seçmek daha uygun olabilir.

Mzafa

Forum Sakini
Sultan papağanım için yeni kafes almayı düşünüyorum eski kafesinin suluk yeri paslanmış sağlığa zararlı olduğunu okudum bu bloktan galvaniz kafes almayı düşünüyorum boyutlarını nasıl olmasını önerirsiniz acaba ?
Bende yavrular için alacağım bakıyorum ama uygun bir şey bulamadım maalesef

Mzafa

Forum Sakini
En: 70 cm
Boy: 70 cm
Derinlik: 40 cm
ayaklı profil kafes fiyatı aldım, görüntüdeki gibi olacak sürgülü ızgarali 2300 TL
Fiyat olarak çok geldi siz ne düşünüyorsunuz ?

WhatsApp Görsel 2023-06-22 saat 17.10.15.jpg

Mzafa

Forum Sakini
Aslında şöyle bir şey istiyordum ama bu çok büyük,
En 80
Boy 120
Derinlik 50
Bu hazır bir kafes bunun fiyatı 3800 :eek:
O yüzden üstteki kafes için bunun kırpılmış halini başka bir yere sordum o da 2300 dedi maalesef

WhatsApp Görsel 2023-06-22 saat 17.13.14.jpg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu tarz kafesler genişlik olarak güzel ama kuşun görüş alanı çok kısıtlı gibi hissettiriyor.