Kafesi Delicem

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Merhaba Murat Abi, başka başlık bulamadım... Kafaya koydum kesicem mavi kafesin tellerini. Bu kafesin Ölçüleri 37 boy-28 yükseklik-21 , eski yani yuvalık kadar olan kafesin ölçüleri 29 boy-30 yükseklik-20 en. Şimdi ben bu kafesin tam olarak neresini keseyim. Yanlış bir şey yapmadan önce her şeyi sana sorucam :D Fotoğrafları net atmaya çalıştım, gerekirse tekrar atiyim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-01-22-11-31-007_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-12-01-22-11-31-007_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2020-12-01-22-11-28-561_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-12-01-22-11-28-561_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2020-12-01-22-11-27-039_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-12-01-22-11-27-039_com.google.android.apps.photos.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2020-12-01-22-11-29-818_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-12-01-22-11-29-818_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
kesmene gerek kalmayabilir. Kuşlar üstten kapılı yuvalık severler ama alt yuvalık girişli kullananlarda var. Sol ya da sağ yemliğin kapısını sökün ve uygun olan yatay yuvalıklardan takın. Olmam keseceğim dersen de yine kapıların üstünü kesmek en sağlıklısı olabilir. Yuvalık ölçüsüne bağlı birazda.

Oyla 0
kesmene gerek kalmayabilir. Kuşlar üstten kapılı yuvalık severler ama alt yuvalık girişli kullananlarda var. Sol ya da sağ yemliğin kapısını sökün ve uygun olan yatay yuvalıklardan takın. Olmam keseceğim dersen de yine kapıların üstünü kesmek en sağlıklısı olabilir. Yuvalık ölçüsüne bağlı birazda.
Tam anlayamadım dediğinizi, kullandığım yuvalık ektedir. Bir yeri kesmeden kapı hariç nereye takabilirim ki.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-29-03-40-37-840_com.gittigidiyormobil~2.jpg
    Screenshot_2020-11-29-03-40-37-840_com.gittigidiyormobil~2.jpg
    61.4 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0
yuvalık yüksekliği kurtarır mı bilemedim ama yem takma yerleri var ya sağda solda olan. Oraya takabilirsiniz eğer boydan kurtarırsa. Kurtarmazsa eğer büyük kafes kapısının tam karşısına delmeniz gerekecek

Oyla 0
yuvalık yüksekliği kurtarır mı bilemedim ama yem takma yerleri var ya sağda solda olan. Oraya takabilirsiniz eğer boydan kurtarırsa. Kurtarmazsa eğer büyük kafes kapısının tam karşısına delmeniz gerekecek
Kuluçka süreci için yeterince genişlikte mi acaba kafes, az da olsa rahat olurlar mı? Ve bu süreç içerisinde hiç dışarı çıkarmayacak mıyım

Oyla 0
Hocam ana kapının tam karşısından diye istişare etmiştik, ne diyorsunuz?

Oyla 0
Bence hiç kesmeye gerek yok kafes kapısına asabilirsiniz yuvalıgı bu esnada kuşları s almayın.

Oyla 0
Kuluçka süreci için yeterince genişlikte mi acaba kafes, az da olsa rahat olurlar mı? Ve bu süreç içerisinde hiç dışarı çıkarmayacak mıyım
Evet bu süreçte dışarı çıkamayacaksınız + önerim imkanınız varsa üretim kafesi almanızı da özellikle tavsiye ediyorum hem yavrular için hem kuşlar için daha rahat olmaları açısından.

Oyla 0
Konu farklılaşıyor:D

Şimdi şöyle açıklık getireyim. Bu kafeste akıllı yemlik ve yuvalık kullanılacak. Kafesin tek bir kapısı mevcut.

Ana kapıya yuvalık düşündük. Yan telleri eledik çünkü yataylar. Ana kapı karşısına da kapı açmayı düşündük.

Oyla 0
Dişiyi çıkartmamanız gerekiyor ama erkek kuş çıkabilir. Genelde ikisini de çıkartmamak önerilir çünkü birbirlerine katkı sağlıyorlar. Kafes 10 cm bile olsa üreyecek kuş ürüyor ancak şartları sağlamak gerek. İşin aslı çatılı kafesler üretim için uygun olmaz pek.
Dikdörgen 45 lik kafesler tam üretim kafesidir (küçük muhabbetler için). Sizin kafesininiz birde sabit altlıığı var. Temizlik zor oluyor.
indir.jpg

Oyla 0
Dişiyi çıkartmamanız gerekiyor ama erkek kuş çıkabilir. Genelde ikisini de çıkartmamak önerilir çünkü birbirlerine katkı sağlıyorlar. Kafes 10 cm bile olsa üreyecek kuş ürüyor ancak şartları sağlamak gerek. İşin aslı çatılı kafesler üretim için uygun olmaz pek.
Dikdörgen 45 lik kafesler tam üretim kafesidir (küçük muhabbetler için). Sizin kafesininiz birde sabit altlıığı var. Temizlik zor oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 9645
Şuan yeni kafes için imkanım yok maalesef. Yavrulardan gelen parayla daha iyi bir ortam sunucam zaten kuşlarıma. Ama şuan için fikirlerinize ihtiyacım var:) Teşekkürler. Bu arada zaten kuluçka sürecinde temizlik yapmayacağım için temizlenmesi zor veya kolay önemli değil.

Oyla 0
Konu farklılaşıyor:D

Şimdi şöyle açıklık getireyim. Bu kafeste akıllı yemlik ve yuvalık kullanılacak. Kafesin tek bir kapısı mevcut.

Ana kapıya yuvalık düşündük. Yan telleri eledik çünkü yataylar. Ana kapı karşısına da kapı açmayı düşündük.
Tamamdır açtığımız yere yuvalık, kapıyada akıllı yemlik koyarım kafes içinde Mamalık yerleri zaten bolca var:)

Oyla 0
Yuvalık için yer açmak rahat. Akıllı yemliği ana kapıya uydurabiliyor musun sorunsuz? Eğer sorunsuz oluyorsa, karşısına yuvalık. Eğer akıllı yemliği ana kapıya monte edemiyorsan, o zaman karşısına akıllı yemliğe ayarlı kesim yapman gerekecek

Oyla 0
Şuan yeni kafes için imkanım yok maalesef. Yavrulardan gelen parayla daha iyi bir ortam sunucam zaten kuşlarıma. Ama şuan için fikirlerinize ihtiyacım var:) Teşekkürler. Bu arada zaten kuluçka sürecinde temizlik yapmayacağım için temizlenmesi zor veya kolay önemli değil.
Nasıl temizlik olmayacak :(
Temizlik düzenli rutininde yapılması gerekiyor ki

Oyla 0
Yuvalık için yer açmak rahat. Akıllı yemliği ana kapıya uydurabiliyor musun sorunsuz? Eğer sorunsuz oluyorsa, karşısına yuvalık. Eğer akıllı yemliği ana kapıya monte edemiyorsan, o zaman karşısına akıllı yemliğe ayarlı kesim yapman gerekecek
Sabah denerim bakalım, şimdi uyuyorlar. Eğer tam oturmazsa akıllı yemliği kafes içine koyarsam çok dar olur değil mi, kafes zaten küçük.

Oyla 0
Sabah denerim bakalım, şimdi uyuyorlar. Eğer tam oturmazsa akıllı yemliği kafes içine koyarsam çok dar olur değil mi, kafes zaten küçük.
Aynen. Akif, ben sana temizlik yapmana gerek yok gibi bişey söylemedim değil mi gaflete düşüp:D Topa tutturma beni şimdi gece gece

Oyla 0
Elbette. Diyelim ki 4 günde 1 yapıyorsunuz. Bu 1 haftaya çıkarılabilir ama temizlik gerekir. Tabi kafesi çok oynatmadan, kuşları iyi gözlemleyerek. Madem kafesi deliyorsunuz, birde tabanlık yapın bari :D
Onun içinde küçük bir pencere açabilirsiniz 0,5-1 cm civarı :D

Oyla 0
Akif, herşeyin bedeli var. Madem bir işe girişeceksin hakkını vermelisin. Bak Doğanay hocadan yeni bakış geldi :D

Oyla 0