Kafeste bekletmek mi dışarı çıkartmak mı

ExcaliBOR

Forum Sakini
Başlık tam da konuyu ynasıtmıyor bunun için kusura bakmayın.Kuş geleli 1 1.5 hafta oldu vilmectin uygulamadan önce elime daha rahat geliyodu ama sanırım güvenini kaybettim yine Gelip yem yiyor ama 1 tane alıp kaçıyor.Kuş yavru uçunca kendini çarpıyor ben de onu alışsın diye başka bi odada yanıma koydum öyle 2 3 saat takıldık yemini verdim ama yöntem doğru mu bilemedim.Kafesini sevmesini de istemiyorum zamanla alışacak bunu ben de biliyorum sadece kafes dışı eğitim mi kafes içi eğitim mi bunu merak ediyorum tşeekkürler.

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Başlık tam da konuyu ynasıtmıyor bunun için kusura bakmayın.Kuş geleli 1 1.5 hafta oldu vilmectin uygulamadan önce elime daha rahat geliyodu ama sanırım güvenini kaybettim yine Gelip yem yiyor ama 1 tane alıp kaçıyor.Kuş yavru uçunca kendini çarpıyor ben de onu alışsın diye başka bi odada yanıma koydum öyle 2 3 saat takıldık yemini verdim ama yöntem doğru mu bilemedim.Kafesini sevmesini de istemiyorum zamanla alışacak bunu ben de biliyorum sadece kafes dışı eğitim mi kafes içi eğitim mi bunu merak ediyorum tşeekkürler.
Zaman tanımalısınız. Şuan bizede yeni gelen var ortalama 55 günlük. Oda uçamıyor uçmaya calısınca direk halıya doğru iniyor. Biraz gelişmeleri güvenmeleri gerekiyor.

Oyla 0

ExcaliBOR

Forum Sakini
Ben kuşu çıkartmak zorunda kaldım vilmectin falan uygulamak için avucuma aldım artık korkuyor normalde daha rahattı bana karşı ne yapayım hangi aşamaya izin veriyorsa oradan mı devam edeyi

Oyla 0

TUGRUL

iyikus.com Üyesi
Kuşla ilgileneceksen arkadaş gibi olacaksan dışarda takılmasına izin vermelisin yanından ayırma omzunda takılsın yerden yem yesin kafesini sevmesin sevdiği yemi ödül olarak verirsin perde felan tepelere çıkarsa elinle alıp omuza koymaya devam eş kuşlarda sonradan gelen kuşu eğer alıştırmak istiyorsan sakın diğerini hemen gösterme onuda önce sana güvenmesini sağla sonradan yanına koyarsın ayrı birbirlerini görmeyen odalarda takılsınlar yoksa direk koyarsan sıkıntı sonradan gelen alışması neredeyse imkansız olabilir.

Oyla 0