Kafesten çıkmak istemeyen muhabbet kuşum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ufuktan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ufuktan

iyikus.com Üyesi
İyı günler bu benim actıgim ilk konu simdiden yardimci olan herkese tesekkur ediyorum.
22 gun once aldigim muhabbet kusum elime alısti diyebilecegim kadar çok durmuyor elimde kafes icinde elime aliyorum elimde duruyor fakat kafes dışında onu sevmeme dahi fırsat vermeden uçup kitap dolabı veya elbise dolabının üstüne konuyor bir kaç dakika sonra uçarak kafesine giriyor yani dışarı da durmak istemiyor kafesten cıkmak istemiyor 5 6 kez zorlamadan sonra kafesten cıkarabiliyorum. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz ? Kafesin kapısı sürekli açık sadece geceleri kapatıyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
İyi akşamlar. Malumunuz, yeni gelen kuşların adaptasyon süreci vardır. Kuşunuz kafesini benimsemiş olabilir. Fakat dışarda rahat hissetmemesinden kaynaklı kafesine tekrar girmek istiyordur.

Dışarıda konabileceği tünek ya da benzeri bir materyal varmıdır?

Ayrıca aşağıda ki konulardan yola çıkarak, kafes içinde uyguladığınız alıştırmaları dışarda da gösterebilirsiniz...

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: Güven Kazanımı' Muhabbet Kuşu Eğitimi: Güven Kazanımı

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: Ele Alıştırmak' Muhabbet Kuşu Eğitimi: Ele Alıştırmak

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: İleri Aşama El Terbiyesi verme' Muhabbet Kuşu Eğitimi: İleri Aşama El Terbiyesi verme

Oyla 0
İyi akşamlar. Malumunuz, yeni gelen kuşların adaptasyon süreci vardır. Kuşunuz kafesini benimsemiş olabilir. Fakat dışarda rahat hissetmemesinden kaynaklı kafesine tekrar girmek istiyordur.

Dışarıda konabileceği tünek ya da benzeri bir materyal varmıdır?

Ayrıca aşağıda ki konulardan yola çıkarak, kafes içinde uyguladığınız alıştırmaları dışarda da gösterebilirsiniz...

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: Güven Kazanımı' Muhabbet Kuşu Eğitimi: Güven Kazanımı

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: Ele Alıştırmak' Muhabbet Kuşu Eğitimi: Ele Alıştırmak

Thread 'Muhabbet Kuşu Eğitimi: İleri Aşama El Terbiyesi verme' Muhabbet Kuşu Eğitimi: İleri Aşama El Terbiyesi verme
Dışarıda konabilcegi tunek yok ama ustunde rahat edebilcegi cesitli seyler var sanırim surekli oraya konuyor dik duran resim albümünün üstüne konuyor bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Oyla 0
Daha 22 gün önce almissiniz neden hizli davraniyorsunuz? Sizde demissiniz zaten cikmak istemiyor diye zorlamayin iste hayvani. bir sure sonra iyice alisir ve odasina da iyice alisip nereye konacagini bilir siz zorla çıkarmayın hayvani

Oyla 0