Kalamar Kemiği nasıl yerleştirilmelidir?

frukof1234

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. Sizin de önerilerinizle kuşuma kalamar kemiği aldım. Fakat internetteki yorumların aksine kemiğin nasıl takılacağını kolayca çözemedim. Renksiz tarafı arkaya gelecek şekilde kuşumun kafesine yerleştirdim. Doğru mu yaptım?

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Sert kabuk kısmı tele doğru yani kafes dışına doğru gelsin kuşa doğru yumuşak iç kısmı gelsin

Oyla 0

frukof1234

iyikus.com Üyesi
Sert kabuk kısmı tele doğru yani kafes dışına doğru gelsin kuşa doğru yumuşak iç kısmı gelsin
Yorumunuz için sağ olun. Fakat her iki kısmı da sert gibi duruyor. Bir kısmı daha beyaz ve düz diğer kısmı daha şişkin ve hafif renkli. Yumuşak bir kısım göremedim. Kutusunda Quick tüm kuşlar için mürekkep balığı kemiği yazıyor.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Yorumunuz için sağ olun. Fakat her iki kısmı da sert gibi duruyor. Bir kısmı daha beyaz ve düz diğer kısmı daha şişkin ve hafif renkli. Yumuşak bir kısım göremedim. Kutusunda Quick tüm kuşlar için mürekkep balığı kemiği yazıyor.
Nasıl tarif etsem bilemedim bir tarafı daha tebeşir gibi yumuşaklıktan kastım öbür tarafı midye kabuğunu andırır gibi tirnaginizi hafifse sürerseniz anlaşılır sanırım tebeşir gibi olan kısım öne gelecek

Oyla 0

frukof1234

iyikus.com Üyesi
Anladım. Sanırım doğru takmışım. Takarken askısına azıcık sürtmüştü kemik ve hemen çizilmişti. Bir konuda daha acemiliğimi yendim, Teşekkürler (y)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
içe dönük kısmı yumuşak, dışa şişkin kısmı genelde sert olur

Oyla 0