Kanarya Bakımı Hakkında Sorularım

Burak Ayaz-

iyikus.com Üyesi
Herhangi Bir Aşı Yaptırmama Gerek Varmı ?

Yavru Kanarya ya yem Dışında Neler Verebilirim

Kanaryalar Soğuk a Dayanıklı Hayvanlar Diye Biliyorum Hatta -20 Derece Yetiştirilenler Bile Varmış Kanarya Bakımı Ile İlgili Bir Konu Okudum 10 Derecenin Altında Yaşayamazlar Denmiş Hangi Kaynak Doğru Ve Istanbul Avrupa Yakasında Yaşıyorum

Kanaryanın Tırnaklarını Kestim Biraz Korktu Sakinlestirdim Biraz Ama Bir psikolojik Kalıcı Etkisi Olurmu ?

Kuşum Sabahlari Baya Şakırdıyor Akşamlara Doğru Hareketli Ama Sabahki Kadar Degil Ve Pek Şakırdamıyor Bu Normal Mi

Kanarya Sehpanın Üstünde Yukarı Koymam Lazımmı ?

Kanaryanın Olduğu Odaya Pek Uğramıyorum Haliyle Oda Karanlık Oluyor Karanlık Olması Bir Sorun Yaratırmı Kanarya Da

Kanaryam Çok Hareketli Bir Telden Digerine Zıplıyor Ve tünek den atlayıp geri oturuyor Bu Sağlığının İyi Olduğunu Mu Gösterir

Karanlık ve tek kaldığı bir ortam hayvan için sağlıklı olmaz ki,normal gün ışığı döngüsünden yararlanmalı bütün canlılar.Özellikle kuşların o derecelerde sıcaklıkta nasıl sağlıklı kalabileceğini de anlamıyorum gerçekten.

Oyla 0
Beslenmelerinde kuş yemleri, sebzeler, meyveler, mamalar ve vitaminler yer almalıdır. Bu besinler kanaryalarında dönemine, mevsime, yetiştirilme türüne göre farklılık gösterebilmektedir.

Kuşunuza kenevir, keten tohumu, yulaf, haşhaş tohumu gibi karışımlarda verebilirsiniz. Özellikle keneviri çok severler. Ancak bunları verirken fazla tüketmemelerine dikkat etmeniz gerekir çünkü fazlası kanaryanın yağlanmasına neden olabilmektedir.

Bunların dışında mevsimine göre meyve ve sebzeler verebilirsiniz. Ancak özellikle marul gibi yeşilliklerin iyice yıkınap kurulandığından emin olun. Aksi halde kanaryan ishal olabilir.
kanaryalar çok fazla soğuk havaları sevmezler. Sıcak ülkelere ait kuşlar olmaları sebebi ile çok fazla soğuk havayı sevmeyen kanarya için ortalama ev sıcaklık değeri 20 – 25 derece kadar olmalıdır.

Çiçek aşısı yapılabilir ama yabancı kus getirmezseniz.Bulaşma olasılığı azalır.

Son düzenleme:
Oyla 0
Karanlık ve tek kaldığı bir ortam hayvan için sağlıklı olmaz ki,normal gün ışığı döngüsünden yararlanmalı bütün canlılar.Özellikle kuşların o derecelerde sıcaklıkta nasıl sağlıklı kalabileceğini de anlamıyorum gerçekten.
Güneş Gören Bir Oda Sadece Akşamları Karanlık Oluyor

Oyla 0
Kuşlar için aşı yapılıyor ancak ülkemizde pek yaygın değil. Riskleri de olabilir.
Yumurta maması, sebze, meyveler verilebilir belirli oranlarda. Sitemizde ki konuları inceleyiniz.
Kanaryalar Soğuk a Dayanıklı Hayvanlar Diye Biliyorum Hatta -20 Derece Yetiştirilenler Bile Varmış Kanarya Bakımı Ile İlgili Bir Konu Okudum 10 Derecenin Altında Yaşayamazlar Denmiş Hangi Kaynak Doğru Ve Istanbul Avrupa Yakasında Yaşıyorum
Doğru olabilmesi için aşamalı, uzun yıllarca ıslah etmek gerekiyor. Bir anda soğuktan hastalanıp, ölebilirler. Orijin bölgeleri bu kadar soğuk olmadığı için uygun değildir kısacası.
Kanaryanın Tırnaklarını Kestim Biraz Korktu Sakinlestirdim Biraz Ama Bir psikolojik Kalıcı Etkisi Olurmu ?
Kanaryalar stresten çok etkileniyor lakin tırnak bakımı yapılması lazım en hızlı ve dikkatli şekilde. Bu işlemden 1 gün önce ve o gün için probiyotik kullanınız.
Kuşum Sabahlari Baya Şakırdıyor Akşamlara Doğru Hareketli Ama Sabahki Kadar Degil Ve Pek Şakırdamıyor Bu Normal Mi
Belirli dönemlerde ötüşleri zayıflayabiliyor. Normal kabul edilebilir hasta değilse.
Kanarya Sehpanın Üstünde Yukarı Koymam Lazım mı ?
Kanaryalar orta yüksek ya da göz hizası konumları severler.
Kanaryanın Olduğu Odaya Pek Uğramıyorum Haliyle Oda Karanlık Oluyor Karanlık Olması Bir Sorun Yaratırmı Kanarya Da
Her kuşta yaratır ve ötmemesinin sebebi olabilir.
Kanaryam Çok Hareketli Bir Telden Diğerine Zıplıyor Ve tünek den atlayıp geri oturuyor Bu Sağlığının İyi Olduğunu Mu Gösterir?
Kısmen...

Oyla 0
Kuşlar için aşı yapılıyor ancak ülkemizde pek yaygın değil. Riskleri de olabilir.
Yumurta maması, sebze, meyveler verilebilir belirli oranlarda. Sitemizde ki konuları inceleyiniz.
Doğru olabilmesi için aşamalı, uzun yıllarca ıslah etmek gerekiyor. Bir anda soğuktan hastalanıp, ölebilirler. Orijin bölgeleri bu kadar soğuk olmadığı için uygun değildir kısacası.
Kanaryalar stresten çok etkileniyor lakin tırnak bakımı yapılması lazım en hızlı ve dikkatli şekilde. Bu işlemden 1 gün önce ve o gün için probiyotik kullanınız.
Belirli dönemlerde ötüşleri zayıflayabiliyor. Normal kabul edilebilir hasta değilse.
Kanarya Sehpanın Üstünde Yukarı Koymam Lazım mı ?
Kanaryalar orta yüksek ya da göz hizası konumları severler.
Her kuşta yaratır ve ötmemesinin sebebi olabilir.
Kanaryam Çok Hareketli Bir Telden Diğerine Zıplıyor Ve tünek den atlayıp geri oturuyor Bu Sağlığının İyi Olduğunu Mu Gösterir?
Kısmen...
Karanlık Oluyor Oda Evet Ama Akşam 7 Ye Kadar Güneş Görüyor Sanirim Akşamları 7 den sonra ötmemesinin sebebi bu birde kafes e alıştığı için olabilir

Biraz Acemilik Fazla Araştırmadan Tırnağını Kestim Herhangi Bir Kanama Olmadı Elimde Sakinleştirdim Kafese Koyduktan Sonra 30 Dakika Sersemledi Pek Hareketli Olmadı Sonra Kanarya Sesi Acinca Ötmedi Ama Hareketlendi

Oyla 0