kanarya davranışı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cenker
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cenker

Yeni Üye
yaklaşık 9 aydır besledigim kanaryama yeni bir dişi eş aldım dişi çok hareketli şuan arada tel olarak ayrılar erkek yavru kanarya mama ister gibi dişiye davranışlarda bulunuyor nedir acaba

Kanaryalar da tıpkı muhabbet kuşları gibi birbirlerine yem kusup besliyorlar. Arada ki tel olmaz ise büyük olasılık eşleşeceklerdir.

Oyla 0
ancak şöyle bir durum var kanarya yaklaşık 2 haftadır sanırım soğuk alğınlıda cocuk icin olan antibiyotik ile tedavi etmeye çalısıyorum çok halsiz ve ötüm hiç yok düzelmesini bekliyorum acaba düzelmeden de açmak istemiyorum ara bölmeyi bugunlerde biraz daha hareketli olmaya başladı avisol karışık yem bazen de agzına bal damlatıyorum su içsin diye

Oyla 0
en az çifleşme için 4 haftadır ötmesi gerekiyor diye biliyorum. elime aldıgım zaman titriyor biraz derisi de pembe biraz sizce ne olabilir halsiz ve az yem yiyor.

Oyla 0
Sizin sürecinizi bilmediğim için öyle dedim. Yeni kuşlarda az yeme durumu daima gözlemleniyor. Pek rahatsız etmemek, strese sokmamak lazım. Ağızdan bal vermek çok gerekli değil. Probiyotik ve elektrolit verilebilir kuşunuza. Ekstradan sadece yumurta bile faydalı olacaktır. Suya vitamin katmanız da yeterli olabilir. Özellikle B ve D vitamini.

Oyla 0