Kanaryalar Kanaryalarınız sizinle konuşur, dinlerseniz!

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kanaryanız Sizinle Konuşuyor Aslında
canary-hand-taming.jpg

Kanaryanız sizinle konuşuyor Bakın neler diyor size.
1- Benim hayatım 10 ile 12 yıl civarı sürer ve beni beslemeye başlamadan önce iyi düşün, araştır.
2- Bana senin benden istediklerini anlayabileceğim süreyi tanı.
3- Benim içimde güven duygusu uyandır. Ben bununla yaşarım.
4- Bana hiçbir zaman uzun süreli darılma. Beni cezalandırma ve eziyet etme. Senin hayatında ailen, işin, arkadaşların ve eğlence var. Benim hayatımda eşim, kafesim ve sen varsın.
5- Arada sırada benimle konuş. Sözlerini anlamasam da bana yönelttiğin sesinin tonunu anlarım.
6- Bana daima nasıl davranılması gerektiğini unutma. Yemimi ve suyumu vermezsen aç ve susuz kalırım. Unutma ki beni beslemeye karar verdiğinde ihtiyaçlarımı da karşılamayı göze almıştın.
7- Bana eziyet etme çok canım yansa bile sesim çıkmaz. Benim seni gagalamadığımı düşün.
8- Bana ''isteksiz, tembel, ötmüyor, üremiyor vs.'' demeden önce iyi düşün. Belki yediğim bir şey dokunmuştur. Senin fark edemediğin bir rahatsızlığım olabilir.
9- Sırf yaşlandım diye beni elden çıkartma. Unutma bir gün sende yaşlanacaksın.
10- Her anımda (hastalık, yaralanma, yaşlanma v.s.) yanımda ol. Hemen benden kurtulmaya çalışma veya benim içim kaldırmaz ben görmeden yok edin deme. Benim sorumluluğumu taşıdığını unutma. Benim dünyamda yalnız eşim, kafesim ve sen varsın. Çünkü her şey seninle daha kolay.