Kanat altı tüy köklerinde kanlanma var

Zehra şahin

Yeni Üye
İyi günler yaklaşık 6 aylık bı oğlum var paşa adı Jumbo muhabbet kuşu geldiğinde gelişimi çok yavaştı geç uçtu tüy sorunları vardı french moult hastalığı olduğunu düşündüm üreticiyle irtibata geçtik diğer kardeşlerinde yok getirin başka kuş veriyim dedi tabi kabul etmedik duygusal bı bağ var ortada bı şekilde vitaminler mama yumurta yeşillik derken oğlum toparladı tüyleri düzene girdi hepsi çıktı uçmaya başladı ama en fazla 2 3 metreye uçuyor havada uzun süre kalamiyor kuyruk tüyleri çok geç çıktı şu anda sol kanat sağa göre daha az tüylü uzun tüylerinden bahsediyorum ve kanat altı kanlı ne yapmalıyım az değil baya kan gözüküyor ve o bölgeyi çok kaşiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20190705_130428.jpg
    IMG_20190705_130428.jpg
    504 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20190705_130526.jpg
    IMG_20190705_130526.jpg
    634.8 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba, adınıza sevindim zor bir süreci var tüy sorunlarının. İyileşme sonrası tekrarlanmalar olabiliyor nadirde olsa. Sizin kanlanma sorunu var. Belli ki o bölgede ki tüyleri zor çıkartıyor ve bu tarz kök kanamaları oluyor. Uçma sıkıntısına sebep oluyor olabilir belki bir ihtimal. Tüy eksiklikleride uzun süre uçamamasına sebep olabilir ki çok uçmuyorlar genelde.

inceleyebilir misiniz?
Kanlı Tüyler ve Tedavi Süreci

Oyla 0
Aynen söylediğiniz gibi çok iyi ucamiyor sol kanatta ilk uzun olan 3 tüyde kanlanma sorunu var çok şükür ilk geldiğine göre çok sağlıklı mutlu ama ne yapmalıyım daha iyi olması için bunun araştırması içindeyim belki tecrübeli bu işle ilgilenen insanlardan yardım alabilirim diye düşündüm kaç veteriner aradım kuşa bakmıyoruz diyor yardımınız için çok teşekkür ederim.

Oyla 0