Kanat dusmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Beatrice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Beatrice

iyikus.com Üyesi
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Muhabbet kuşum kız ve beş yasinda. 2 aydir ucamiyor
İç kisimda baska bir problem yok gibi. Hoplarken sağ kanat hep daha aşağıda. Bu konuda bir fikriniz var mı?

Veterinere götürdüm güncelleme aşağıda.

Son düzenleme:
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Muhabbet kuşum kız ve beş yasinda. 2 aydir ucamiyor. Önceleri başka nedenle ucamiyor sanmıştım çünkü kuyruk tüyleri kanlı dusuyordu.

İç kisimdaEkli dosyayı görüntüle 5650 baska bir problem yok gibi. Hoplarken sağ kanat hep daha aşağıda. Bu konuda bir fikriniz var mı? İyi bir veteriner arayışı içindeyim hala.
Tüyleri dökülürken kanlı mı oluyor yani?yoöuyor mu acaba tüyleri yoksa kendi mi düşüyor onu hiç gözlemleniz mi

Oyla 0
Uçamama durumunun çok sebebi var. Veteriner kontrol ettikten sonra durumu değerlendirelim olur mu?
Uçamama bakteri kaynaklı olabileceği gibi, ilerleyen yaş ya da yumurta döneminde ise nadiren gözlemlenebilir.

Oyla 0
Uçamama durumunun çok sebebi var. Veteriner kontrol ettikten sonra durumu değerlendirelim olur mu?
Uçamama bakteri kaynaklı olabileceği gibi, ilerleyen yaş ya da yumurta döneminde ise nadiren gözlemlenebilir.

Film çekilmeden bulunamaz mi? Daha önce çekildi. Cekistirdiler biraz. O yüzden istemiyorum.
Tekrar röntgen filmi çekmek gerekirse izin vermeli miyim?

Bir de daha önce yedigi yem TRILL markaydi. Türkiye de başka yeme alıştıramadim. Buna benzer bir yem var mı? Resim boyutu yüksek olduğu için yüklenmedi.

Oyla 0
aracı bir siteyle ya da görsel boyutunu küçülterek atabilirsiniz. Trill yem hiç duymadım :(
Yeni yeme geçerken kademe kademe geçmelisiniz. Eski yemin içine ilaveler yaparak alıştırabilirsiniz.
Film konusu kanat için gerekebilir :(

Oyla 0
aracı bir siteyle ya da görsel boyutunu küçülterek atabilirsiniz. Trill yem hiç duymadım :(
Yeni yeme geçerken kademe kademe geçmelisiniz. Eski yemin içine ilaveler yaparak alıştırabilirsiniz.
Film konusu kanat için gerekebilir :(
Bir ara Türkiye de yapılıyordu ama bırakmışlar. Azar azar denedim yine de alışamadı. Trill Budgie diye aratirsaniz görebilirsiniz. 2.10 mb a indi en fazla. Hala yüklenmiyor.
Simdi baktım kafesin içinde iki kanadı birden cirpiyor ama sağ kanat çok az:(

Oyla 0
hizliresim.com'a yükleyip link atınız. Yahut instagram yükleyip link bırakabilirsiniz.
Yem içeriği darıdan oluşuyor. Diğer yemleri yemesi garip olur işin aslı çünkü kuşların benzer ürünlerde takip yetenekleri zayıftır. Kaldı ki darı seçmezler.

Oyla 0
Güncelleme :

Cuma günü İstanbul'un en iyi sayılan kanatlı hayvan veterinerine götürdüm. Yorumumu katmadan yazacağım. Tek söyleyeceğim beklentilerimi karşılamadı.

Kanat için :eklem yerinin sistigi söylendi ve röntgen dahi çekilse aradan uzun zaman geçtiği için bir şey yapılamayacağı söylendi. Anti inflamatuar bir ilaç verildi.
Şimdiye kadar bir değişiklik olmadı hala sislik devam ediyor.

Diski analizi yapıldı. Agy, maya ve megabacteria yokmuş ama ishal olduğu söylendi.

Stres tüyleri çıkıyormus. Değişiklik var demek için erken. Hala tuy döküyor.

Ilaçlar dışında, Omega ve b vit ve probiyotik toz verildi.

İlaçlara başlayalı 5 gün oldu. Gözle görülür bir değişiklik yok. Hala hem yemiyor isteksiz. İzin vermesem de ucmaya çalışıyor. Kanat cirpiyor. Sağ kanat daha güçsüz.

60 gramdan 42 grama düşmüş. Yem yemiyor dal dari dışında. Onu da vermesem hiç yemez. Kendini kabartip uyuyor.

Mucize beklemiyorum ama en azindan istahinda değişiklik olması gerekmez miydi?
Degisiklik için ne kadar beklemem gerekiyor. Yapabileceğim ek bir şey var mı?

Ek olarak : saat 22 den sonra aktif olmaya başlıyor. Yemek yemeye başlaması da bu saatten sonra.

Son düzenleme:
Oyla 0
Dal darı yerine diğer yeme yönelmesi adına sevdiği tohum hangisi ise onu arttırın. Dal darı fazla verildiğinde diğer yeme yönelmiyorlar. Denemenizi öneririm. Baktınız yemiyor aynı şekilde darıya devam ediniz. İlaç kullanımı bitmesiyle durumunun gözle görülür bir toparlama sağlaması gerekir.

Oyla 0
Dal darı yerine diğer yeme yönelmesi adına sevdiği tohum hangisi ise onu arttırın. Dal darı fazla verildiğinde diğer yeme yönelmiyorlar. Denemenizi öneririm. Baktınız yemiyor aynı şekilde darıya devam ediniz. İlaç kullanımı bitmesiyle durumunun gözle görülür bir toparlama sağlaması gerekir.
Yulaf ve kanarya yemi ama sadece akşamları yiyor bunları. Başka bir şey var sanki. İki aydır tüy döküyor normal mi? Stres tüyü hem de alacalı oluyor. Çizgi cizgi.

Eklem şişliği için bir merhem var.mi?

Bir de multivitamin eczaneden önereceğin bir marka var mı?

Alternatif veterinerler kısıtlı. Kendi veterineri yurt dışında ve çok iyiydi:(

Oyla 0
Eczneden polivit alıyorlar ama ben pek önermiyorum. Pet sitelerden iyi ürünler temin edilebilir. Marka konusunda araştırın mutlaka, tolyamin forte, quiko, röhnfried, dac gibi markalar iyi ürünleri var.
Şişlik için bir merhem hangi bölge için.

Oyla 0
Eczneden polivit alıyorlar ama ben pek önermiyorum. Pet sitelerden iyi ürünler temin edilebilir. Marka konusunda araştırın mutlaka, tolyamin forte, quiko, röhnfried, dac gibi markalar iyi ürünleri var.
Şişlik için bir merhem hangi bölge için.

Teşekkürler bakacağım. Power. Max. Konusunda ne düşünüyorsun.
Sağ kanadında eklem yerindeki şişlik. Kanadın düşmesine de o sebep oluyor. Çok geç kaldım maalesef.

Oyla 0
Kuşu mu kaybettiniz?
Eklem şişliği tüy kisti ya da urumsu yapılar olabilir. Operasyon gerektirir.

Oyla 0
Kuşu mu kaybettiniz?
Eklem şişliği tüy kisti ya da urumsu yapılar olabilir. Operasyon gerektirir.
Hayir ucacagina dair inancım kalmadı. O bakımdan dedim. En azından açıyorsa o noktadaki acısını biraz azaltmak için krem adı sormuştum. Veterinere göre sadece şişlik var. Bir ur ya da tüy kistinden bahsetmedi.

Oyla 0
Kuyruk tüyleri normalde mavi olan tüyler yer yer grimsi bir renge sahip ve kuyruk tuylerinde siyah benek şeklinde noktalar.. Bunun nedeni özellikle hangi vitamin mineral eksikliği olabilir.

Oyla 0
Ben bu akar parazit konularında çok beceriksizim. Konulara bakıyorum okuyorum ne olduğunu anlayamıyorum.

Bu daha önce düşen bir tüyü. Tüyleri eskisine göre daha az ama öyle kellik vb. yok. Tek gözlemlediğim bir sürü kuyruk tuylerinde azalma olması ve çıktığı zaman dökülmesi. Kanat kısmı daha sağlam ama ucamiyor. Çok hareketli olduğu için istediğim açıdan resim çekemiyorum.

Bu resim aynı kuyruk tuyune ait.

Oyla 0
Tüylerde bir sorun göremedim ben. Bahsettiğiniz şeyi anladım ama o her kuşta olabilen bir durum.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...