Kanat dusmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Beatrice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Beatrice

iyikus.com Üyesi
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Muhabbet kuşum kız ve beş yasinda. 2 aydir ucamiyor
İç kisimda baska bir problem yok gibi. Hoplarken sağ kanat hep daha aşağıda. Bu konuda bir fikriniz var mı?

Veterinere götürdüm güncelleme aşağıda.

Son düzenleme:
Sorun orada işte. Tek sebep olarak bakıldığında en az 7-8 hastalığın temel göstergelerinden biri olabilir ya da dönemsel tüy değişiminden kaynaklı olabilir. İshal durumu, kursak mantarları, üşütme gibi gibi...

Oyla 0
Güncelleme.

Kontrole gittik. Söylenen ilaçları zorla kullandım ama kötüye gittiğini düşünüyorum. Diskisi fazlasıyla sulu yeşile döndü. Hala titremesi var. Onca vitamine rağmen yeni çıkan tuyler hala sağlıksız. Eskiden kusmuyordu nadir olarak kusmasi başladı. Göğüs kemiği batıyor. Kendini kabartip uyuyor. Sadece sağ kanadi yukarı kaldırabiliyor ama hala ucamiyor.

Son düzenleme:
Oyla 0
Aşırı zayıflama ve diğer sağlık sorunları uçmasını engelliyor anlaşılan.

Oyla 0
Güncelleme.

Kontrole gittik. Söylenen ilaçları zorla kullandım ama kötüye gittiğini düşünüyorum. Diskisi fazlasıyla sulu yeşile döndü. Hala titremesi var. Onca vitamine rağmen yeni çıkan tuyler hala sağlıksız. Eskiden kusmuyordu nadir olarak kusmasi başladı. Göğüs kemiği batıyor. Kendini kabartip uyuyor. Sadece sağ kanati yukarı kaldırabiliyor ama hala ucamiyor.

Dışkı resimleri atarmısın bakalım. Yeni ilaç verdimi veteriner yoksa ilacı kestimi? Birde dışkıya mikroskopta bakıldımı?

Oyla 0
Dışkı resimleri atarmısın bakalım. Yeni ilaç verdimi veteriner yoksa ilacı kestimi? Birde dışkıya mikroskopta bakıldımı?
Ayni ilaçlara devam. Biteral konusunda ısrarcı. Öteki ilaclar bitti gibi. Diski analizi yapıldı maya, megabacteria, ayg yok dendi. Yalnız bir kere olmaması olmadığı anlamına da gelmez dedi. Tam teşhis için 3 dört kere analiz yapılması gerekiyormuş. Bu ilaçlar yaramıyor ise agy olması muhtemel de dedi. Daha önce iki kuşumu agy den kaybettim. O hastalık süründüren ama iyileşmeyen bir hastalık. Mama filan yese kuvvetlenecek ama ilaç dışında yanına yaklaşmiyorum artık. Çok ama çok yıprandı.

Fazla yapmıyor çünkü yemiyor. Bir tane ekleyebiliyorum o yüzden. Dün baya baya poposuna yapışık durumdaydı. Düne göre iyi ama hala iyi değil. Kabarık uyuyor çünkü.

Ekli dosyalar

• IMG_20200615_161812.jpg
    IMG_20200615_161812.jpg
    687.7 KB · Görüntüleme: 3
Oyla 0
Bugün bundan sonraki bütün diskilar sulu ve poposuna yapıştı.

Veterinere götürmeden once daha iyiydi. Götürdüğüme çok pişmanım. Yarında duzelme olmazsa ilacı keseceğim.

Oyla 0
Bugün bundan sonraki bütün diskilar sulu ve poposuna yapıştı.

Veterinere götürmeden once daha iyiydi. Götürdüğüme çok pişmanım. Yarında duzelme olmazsa ilacı keseceğim.
Bende sizin gibi düşündüğümden götürmek istemiyorum.Ucamıyor dedim antibiyotik verdi film bile çekmedi..bana soruyor vet hangi kanadı hasarlı diye..ben bilsem sana niye getireyim??anlamadım bu veterinerlik nasıl bir bilim dalı?? Nasıl bir eğitim anlayışı..dr ben insan bakmıyorum demesi gibi ben kuş bakmıyorum diyen vetler var..pes gerçekten..boylelerine muayehane acmasına izin verilmemeli..

Oyla 0
Bende sizin gibi düşündüğümden götürmek istemiyorum.Ucamıyor dedim antibiyotik verdi film bile çekmedi..bana soruyor vet hangi kanadı hasarlı diye..ben bilsem sana niye getireyim??anlamadım bu veterinerlik nasıl bir bilim dalı?? Nasıl bir eğitim anlayışı..dr ben insan bakmıyorum demesi gibi ben kuş bakmıyorum diyen vetler var..pes gerçekten..boylelerine muayehane acmasına izin verilmemeli..
Film çekilmesi o kadar iyi bir şey değil aslında. Tecrübeli bir veteriner hekim o olmadan da yorum yapabilmeli. Onları bizlerden ayıran budur. Çok araştırdım ama veterinerlerin haricinde ilaç kullanmak istemem olur da zarar verirsem diye ama ya veterinerin verdiği ilaç zarar verdiyse :( iki şişlik vardı şimdi baktım biri yayılmış 3 olmuş. Veterinerden once de çok iyi değildi ama bundan iyiydi. Aslında hakkını yiyemem çok da yardımcı olmaya çalıştı ama olmadı. Deneme yanılma yoluyla kuş tedavi edilmez.

Ben artık kuş da sahiplenmem. Bu son...

Oyla 0
Ümidi kesmemek lazım elbette. Bu tip tedavilere başlandığında ilaçların kullanımı tamamlanması gerekir. Diğer türlü gelişimi gözlemleyemeyiz.
İsteğiniz üzerine konuyu kapatıyorum. Umarım minnoş bir an önce kendine gelir :(

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...