Kanat dusmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Beatrice
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Beatrice

iyikus.com Üyesi
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum. Muhabbet kuşum kız ve beş yasinda. 2 aydir ucamiyor
İç kisimda baska bir problem yok gibi. Hoplarken sağ kanat hep daha aşağıda. Bu konuda bir fikriniz var mı?

Veterinere götürdüm güncelleme aşağıda.

Son düzenleme:
Urların mümkün ise temizlenmesi gerekir operasyonla. O bölgeye elleyerek askında anlamanız mümkün olabilir. Mercimek tanesi ya da sanki et beni gibi fakat daha sert bir görüntüsü oluyor. Tabi bölgelere göre şekli değişiklik gösterebilir. Şişlikler diyelim.

Oyla 0
Uzun cevap için tesekkurler:)
Bunları temin edebileceğim güvenilir bir yer var mı? Kapıda ödeme ya da İstanbul da alabileceğim bir yer arıyorum. Gereksiz marka ve site ne çokmuş Türkiye 'de.

Bir de sürekli bir titreme var ama stresten olduğunu sanmıyorum ve eskisine göre çok az yiyor. Eşi erkek onda da titreme var ama daha iyi durumda. Daha çok ucamiyor diye üzülüyor izin vermesem de kendini aşağı atıyor bazen.

Vilmectin veterinerden, fungostatin eczaneden, göz taşı (bakır sülfat) aktardan alınıcak.

Sürekli titreme konusunu araştırmak lazım neden yaptığını kestiremiyorum şuanda. Az yemesi konusunda mama yapıp ver, dal darı ver bunları sever kuşlar. Sevdiği meyve sebzelerden de verebilirsin. Ne kadar ne yedirebilirsen kardır..

Oyla 0
Urların mümkün ise temizlenmesi gerekir operasyonla. O bölgeye elleyerek askında anlamanız mümkün olabilir. Mercimek tanesi ya da sanki et beni gibi fakat daha sert bir görüntüsü oluyor. Tabi bölgelere göre şekli değişiklik gösterebilir. Şişlikler diyelim.
Aynen öyle mercimek tanesi kadar ama göremiyorum çünkü birakmiyor:)

Veteriner kesin konuşmadı o konuda. Kırılsa çoktan kaynamistir bir şey yapamayız. Bana baştan savma bir cevap gibi geldi. Sadece anti inflamatuar bir ilaç verdiğini söyledi. Terramycin i hala öneriyor musun?

Vilmectin veterinerden, fungostatin eczaneden, göz taşı (bakır sülfat) aktardan alınıcak.

Sürekli titreme konusunu araştırmak lazım neden yaptığını kestiremiyorum şuanda. Az yemesi konusunda mama yapıp ver, dal darı ver bunları sever kuşlar. Sevdiği meyve sebzelerden de verebilirsin. Ne kadar ne yedirebilirsen kardır..
Fungostatin umarım reçetesiz veriliyordur.
Bu hafta kontrole gidince vilmectin i almak icin sorayım mı? Başka bir veterinerden mi alayım.

Yedikleri dal dari, az kanarya yemi, yulaf. Eşi de titriyor. O yüzden garip.

Oyla 0
Fungostatin umarım reçetesiz veriliyordur.
Bu hafta kontrole gidince vilmectin i almak icin sorayım mı? Başka bir veterinerden mi alayım.

Yedikleri dal dari, az kanarya yemi, yulaf. Eşi de titriyor. O yüzden garip.

Fungostatin reçetesiz eczaneden direk alabilirsin. Tabiki veterinerine sor vilmectin varsa iste. Yoksa da başka veterinerlere sor illaki vardır birinde. Normal darı niye yemiyor?

Oyla 0
Kremler kullanılabilir elbette ama ur gibi şişliklere pek etki etmiyorlar. Yaralanma sonrası ya da ufak enfeksiyonlu durumlarda kullanışlı oluyor.

Oyla 0
Fungostatin reçetesiz eczaneden direk alabilirsin. Tabiki veterinerine sor vilmectin varsa iste. Yoksa da başka veterinerlere sor illaki vardır birinde. Normal darı niye yemiyor?
Bilmem ona sormak lazim:) eskiden yerdi ve istahliydi. 60 gramken 42 grama düşmüş. Yemin üstüne gidip fazla durmuyor. Ben de hiç yoktan iyidir diyerek dal dari koyuyorum. Onu da fazla yediği yok. Hem neşesiz, hem istahsiz. Ucamamasi da ayrı sorun zaten.

Kremler kullanılabilir elbette ama ur gibi şişliklere pek etki etmiyorlar. Yaralanma sonrası ya da ufak enfeksiyonlu durumlarda kullanışlı oluyor.
Bakmaya çalıştım da bazı tüyler içe doğru kıvriliyor.sag kanatta iki şişlik var. Biri yukarı kısımda daha büyük ve et gibi, biri de kanadı ayrık yapan yer daha küçük ve beyaz bir şey var. Pek anlamam resim koyabilseydim iyi olurdu. Yapabilirsem çekeceğim.

Oyla 0
Tahmin yürütüyorum bu durum hakkında. Genelde kanlı tüy döken kuşlarda tüy çıkarma problemi gözlemlenir ve biotin içeriği sağlam olan vitamin ve proteinlerde desteklenmelidir. Bu düzeleceği anlamına gelmez ama kuşları bir nebze rahatlatır. Tüy çıkaramama durumu onlar için karın ağrısı gibi.
Belki düşündüğümün ötesinde başka bir şeyde olabilir.

Oyla 0
Tahmin yürütüyorum bu durum hakkında. Genelde kanlı tüy döken kuşlarda tüy çıkarma problemi gözlemlenir ve biotin içeriği sağlam olan vitamin ve proteinlerde desteklenmelidir. Bu düzeleceği anlamına gelmez ama kuşları bir nebze rahatlatır. Tüy çıkaramama durumu onlar için karın ağrısı gibi.
Belki düşündüğümün ötesinde başka bir şeyde olabilir.
Beyin fırtınası iyidir. Ben daha önce hic bu durumla karşılaşmadım ve zayıf bir kus aslında. 6 yumurta yaptı. İlk yumurtasında rahmi dışarı çıktı akşam ve tatildi. Kendim çıkardım. Arada kalsiyum D vitamini desteği alıyordu. Tuyleri de iyiydi antibiyotik kullanmadi ta ki baytril verilene kadar. İnsan veterinere güvenmek istiyor ve ya kullanmazsam diyor ama ben artık hiçbir veterinere tam güvenemiyorum. Söylediğin şey mantıklı. Benim acil çok iyi hepsini kapsayan bir vitamin almam gerekiyor. Ben çok baktım sera var, beaphar var, versele laga var. Benim sorunum da kararsızlık.

Oyla 0
O kadar fazla marka ve birbirine yakın içerikler var ki. Genel olarak Alman ve Belçika üretimi vitaminler gerçekten başarılı. Quiko, Med tolyamin, röhnfried, dac gibi gibi. Bu markaların multileri iyidir.

Oyla 0
O kadar fazla marka ve birbirine yakın içerikler var ki. Genel olarak Alman ve Belçika üretimi vitaminler gerçekten başarılı. Quiko, Med tolyamin, röhnfried, dac gibi gibi. Bu markaların multileri iyidir.

Çoğu stokta yok. Elektrolit, aminoasit, multi vitamin, biotin karışımı istiyorum . En yakın şunu buldum ama hangi vitaminler var belli değil.

Röhnfried RO200 Probiyotik Elektrolit AminoAsit

Oyla 0
Fena bir ürün değil alınabilir ama vitamin konusundan destek bir ürüne de ihtiyaç var. Quiko akyolkardesler'de var şuan stokta. Diğerleride farklı sitelerde bulmak mümkün.

Oyla 0
Fena bir ürün değil alınabilir ama vitamin konusundan destek bir ürüne de ihtiyaç var. Quiko akyolkardesler'de var şuan stokta. Diğerleride farklı sitelerde bulmak mümkün.

Bugün fungostatin ve ge oral aldım.
Bir orası bir de petmarketburada aklımda.
Quiko bölünmüş olarak satılıyor orada. Güvenilirdir değil mi? Tam olarak hangi ürünü oneriyorsun, yoksa birden fazla mı gerekiyor.

Oyla 0
Alışveriş yaptığım ve bildiğim siteleri öneriyorum. Kesinlikle önerilir ve büyük bir firmadır. Türkiye kuş federasyonu organizasyonlarında stant vs açıyorlar marka olarak.

Son düzenleme:
Oyla 0
Tüy kistleri genelde iştahla çok doğru orantılı değiller. Tamam bir miktar sızıları olabilir ama gündelik yaşamını yoğun etkilemez. İştahı içinde yeşillik yeme alışkanlığı var mıydı bilmem ama taze nana ve taze kekik iyi iştah açıcı aynı zamanda kızıştırıcı etkilere sahiptir.

Oyla 0
Tüy kistleri genelde iştahla çok doğru orantılı değiller. Tamam bir miktar sızıları olabilir ama gündelik yaşamını yoğun etkilemez. İştahı içinde yeşillik yeme alışkanlığı var mıydı bilmem ama taze nana ve taze kekik iyi iştah açıcı aynı zamanda kızıştırıcı etkilere sahiptir.

Siz onu bilmezsiniz :)
Istahinin kapanma nedeni ne işte. Onu merak ediyorum.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...