Kanatlı Oil Ürünlerini İnceledim

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Evet arkadaşlar bugün sizler için Kanatlı Oil markasının ürünlerini inceleyeceğim.Ben sanki bu forumda bir kaç kişinin kullandığını görmüştüm.Onlarda geri dönüş yaparlarsa sevinirim.İyi seyirler.

1)KALAMAR KEMİĞİ UNU
Yani ne kadar gerekli olduğu tartışılır.Ben olsaydım buna 60 lira vermezdim.Tabi herkesin kendi tercihi.İllaha ki un halinde mamaya katmak istiyorsanız bıçak ne güne duruyor.:)
1610523631761.png

Faydaları:

• Yüksek dozda kalsiyum ve fosfor mineralleri içerir.
  • Kanatlılarda yavrularda kemik gelişiminde, dişilerde yumurta kabuğu oluşumuna katkı sağlar.
  • İncir çekirdeği unu ile kullanılması tavsiye edilir. Kullanma Talimatı:
Kullanma Talimatı:
  • Güvercin ve Tavuklarda 1 kg yeme yapıştırılarak 15 gr haftada 1 gün. ( 1 yemek kaşığı )
  • Kafes kuşlarında 1 kg kuş mamasına 15 gr haftada 1 gün. ( 1 yemek kaşığı )

2)PRO-B/H PROTEİN
Daha çok tek kuşlara bakanlar değilde üretimhanesi olup yaptığı mamaların içine protein tozu katanları görüyorum.Eğer böyle bir uygulamaya yeni başlanacaksa bence denenebilir bir ürün.Tabi size kalmış,ben yine çokta gerekli olduğunu düşünmüyorum.(Tek kuşlar için.)

1610524003728.png

Faydaları:
  • Kanatlıların hayvansal ve bitkisel ihtiyacını karşılar
  • Kas geliştirici, bağışıklık desteği, sindirimi destekler.
  • Kas oluşumuna ve yarış sonrası kasların toparlanmasına noktasında yardımcı olur.
  • Yarış ve antrenman sonrası kaslarda oluşan laktik asidin atılmasında yardımcı olur.
  • Tavsiye edilen kullanım miktarı aşıldığında ayaklarda patlamaya sebebiyet verebilir .

Kullanma Talimatı:
  • Güvercin ve Tavuklarda. 1. kg yeme yapıştırılarak 3 ölçek
  • Kafes kuşlarında 1 kg kuş mamasına 2. ölçek

3)KEÇİBOYNUZU-HİNDİSTAN-İNCİR ÇEKİRDEĞİ UNU
Yine aynı şekilde mamalarına bu ürünleri katan çok kişi gördüm.Çeşitli marketlerden de temin edebilirsiniz,bu markanın ürünlerini de temin edebilirsiniz.Arasında hiçbir fark yok.Hangisi daha ucuzsa onu alın:)
1610524598314.png

Faydaları:
  • Protein, kalsiyum, fosfor, magnezyum, çinko mineralleri ile A ,B, D ve E vitaminleri içerir.
  • Karaciğer ve bağırsak sağlığını destekler.
  • Cinsel isteği arttırır, doğal afrodizyak etkisi sağlar.
  • Vücuda ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar.
  • Doğal polifenol ve antioksidan barındırmasından dolayı kanseri önleyici etkisi olduğu düşünülmektedir.
  • Bağırsaklarda bağlayıcı bir etkisi olan keçiboynuzu tozu ishal tedavisine yardımcı olarak etkili sonuçlar vermektedir.
  • Vücuttaki suyun tutulmasını sağlayarak bağırsak içinde besinlerin hareket etmesine yardımcı olur.
  • Alerji oluşumları ve bir çok virüsün türemesini engellemektedir. Bunun sebebi ise keçiboynuzunda bulunan gallik asitlerin vücuttaki virüs ve bakteri üzerinde anstiseptik etki göstermesidir.
  • Yüksek değerde kalsiyum içerdiğinden kemik gelişimine yardımcı olur.

Kullanma Talimatı:
  • Güvercin ve Tavuklarda 1 kg yeme yapıştırılarak 15 gr haftada 1-2 gün. ( 1 yemek kaşığı )
  • Kafes kuşlarında 1 kg kuş mamasına 10 gr haftada 1-2 gün. ( 1 yemek kaşığı )

1610524740851.png

Faydaları:
  • Çeşitli bağırsak hastalıklarının gelişimini tetikleyen semptomların azalmasını sağlar. Aynı zamanda vücutta iyi bakterilerin oranının artmasına da yardımcı olur.
  • Birçok araştırma Hindistan cevizindeki yararlı asitlerin kötü bakterileri ve zararlı virüsleri yok ettiğini kanıtlamıştır.
  • Antifungal özelliği sayesinde mantar hastalıklarını önler.
  • Ebeveynlerin kursak sütünü arttırır.
  • Protein, karbonhidrat ve lif içerir. 100 gramında 17 gr protein, 27 gr karbonhidrat, 39 gr lif içerir.

Kullanma Talimatı:
  • Güvercin ve Tavuklarda 1 kg yeme yapıştırılarak 15 gr haftada 1-2 gün. ( 1 yemek kaşığı )
  • Kafes kuşlarında 1 kg kuş mamasına 15 gr haftada 1-2 gün. ( 1 yemek kaşığı )

1610524846519.png

Faydaları:
  • İncir çekirdeği ; magnezyum, kalsiyum, potasyum, bakır, demir gibi mineraller ve çok güçlü antioksidan kaynağı olan A, E ve K vitaminleri bakımından zengin bir kaynak sunar. Ayrıca metabolizma için koruyucu etkiye sahiptir.
  • İncirin içeriğinde bulunan kalsiyum kemik sağlığını önemli derecede korur.
  • İncir çekirdeği pek bilinen bir tohum olmamakla birlikte faydaları oldukça fazladır.Özellikle sıcak iklim bölgelerinde yetişen incir,sütteki kalsiyum oranından 2 kat daha fazla kalsiyum barındırmaktadır.İçindeki lif oranı c vitamini hariç hemen hemen bütün vitaminleri içinde barındıran bir meyvedir.
  • Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokokinetik Araştırma Uygulama Merkezi Laboratvuarı’nda incirin çekirdeğini ayırarak elde edilen çeşitli analizler yapıldığını ve ilginç sonuçlara ulaşıldığını belirterek, “İncir çekirdeğinde balıklarda dahi rastlanılmayan oranda yüzde 40 omega 3, yüzde 30 omega 6 ve yüzde 17 omega 9 bulunduğu ortaya çıktı. D vitamini olarak da dünyada şu ana kadar rastlanmamış en yüksek değerin olduğu tespit edildi” dedi.
  • Kabızlık sorunu üzerinde olumlu etkileriyle beraber,vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması konusunda olumlu etkilere sahiptir.

Kullanma Talimatı:
  • Kafes kuşlarında 1 kg kuş mamasına 15 gr haftada 1-2 gün. ( 1 yemek kaşığı )

4)RESPIRATTORY TURBO NEFES AÇICI
Bu ürün bana Powermax'ın İluh Big ürününü hatırlattı.Tabi hangisi daha önce çıkarttı bir bilgim yok.Bu ürünümüzün içeriği paylaşılmamış ama genellikle okaliptus özü,nane özü gibi malzemeler kullanılıyor.Özellikle amacının dışında kullananda bir çok kişi var.Gaga taşı yapımı gibi ve oldukça da memnun olduklarını belirtiyorlar.
1610525154151.png
Faydaları:
  • Respiratory Turbo nanoemülsiyon teknolojisi ile suda çözünebilir formda üretilen, içeriğindeki özel formülüze edilmiş aktif su bileşiminden ve esansiyel yağlardan oluşan içme sularına, gıdalarına ve spreyleme sistemi ile kullanılan, nefes açıcı ve parazit kovucu özelliğine sahip bir üründür.
  • Solunum hastalıklarına karşı direnci arttırır.
  • Bronş genişlemesini sağlar.
  • İçeriğindeki okaliptüs, nane, adaçayı, kekik, mentol ve diğer esansiyel yağlar sayesinde solunum sistemindeki oksijen taşıma faaliyetlerine yardımcı olarak rahatlatır.
  • Sıcaklık stresini azaltır, iştah arttırır.

Kullanım Talimatı:
  • Muhabbet kuşlarında 1.litre klorsuz içme suyuna 3 ml haftada 2 gün.
  • Kanarya ve doğa kuşlarında 1 litre klorsuz içme suyuna 3 ml haftada 2 gün.
  • Dış parazit kovucu olarak 1 litre klorsuz suya 7 ml.

5)PH DÜZENLEYİCİ ORGANİK ASİT
Daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim ph konusunda bir çok rivayet var diye.Bu aralar araştırma içerisindeyim.Lakin bir ph düzenleyici kullanacak olsaydım sanırım o ürün bu olmazdı.Avidress Plus'ı tercih ederdim.
1610525436225.png
Faydaları:
  • Kanatlı hayvanların sindirim sistemini patojen mikroorganizmalara karşı koruyan özel bir üründür.
  • Salmonella, E-coli, küf, mantar, maya gibi mikroorganizmalara karşı etkilidir.
  • Gastrointestinal sisteminin Ph’ını düşürerek, arzu edilen ve daha dengeli bir bağırsak florasının kurulmasını destekler.
  • Sindirime yardımcı olur.

Kullanım Talimatı:
  • Güvercin ve Tavuklarda: 2 ml / 1 lt klorsuz içme suyuna.
  • Kafes Kuşlarında: 1 ml / 1 lt klorsuz içme suyuna.

1Lt Premiks İçin Saflık Oranları ve İçerik Bilgisi:
  • Besinsel Katkılar: (3c307) MetiyoninHidroksi Analoğu: 30.000 (mg) – (E4) Bakır Sülfat Pentahidrat (%37) 40.000 (mg)
  • Teknolojik Katkılar: (E280) Propiyonik Asit (%99) 210.000 mg – (E237) Sodyum Formiyat (%99) 140.000 mg – (E296) Malik Asit (%99) 1.000 mg –(E260) Asetik Asit (%90) 140.000 mg – (E236) Formik Asit (%85) 210.000 mg
  • Duyusal Katkılar: (2/b) Bütirik Asit (%80) 1.000 mg
  • Taşıyıcı: Okside Su (%99) 200.000 ml
Uyarılar: Sadece hayvan kullanımı içindir. Çocuklardan uzak tutunuz.

TEHLİKE: H302 Yutulması halinde zararlıdır. P301+P330+P331 Yutulduğunda ağzınızı çalkalayın, istifra etmeyin. P305+P351+P338 Göz ile temas halinde su ile birkaç dakika durulayın.

6)PROZİM PROBİYOTİK
Hem probiyotik hem de prebiyotik olması güzel bir şey hatta enzimleri de içeriyor lakin ben olsaydım bu ürünü kullanmazdım niye diye soracaksınız çünkü bu marka aşağıya eklediğim ürünü de çıkartmış.Bu probiyotiğimizin bir üst modeli.O varken neden bunu kullanayım ki.Karşılaştırma yapınca farkları görürsünüz.
1610527397912.png
Faydaları:
  • Probiyotikler, Prebiyotikler, Enzimler ve Organik Asitlerden oluşan yem premiksidir.
  • Bağırsak sağlığını koruyarak faydalı bakterilerin çoğalmasını sağlar.
  • Sindirim kanalında patojen mikroorganizmaların üremesini engelleyen bir ortam oluşturur.
  • Dışkı kalitesini arttırarak, amonyak seviyesini düşürür.
Kullanma Talimatı:
  • Kafes Kuşlarında: 1 lt klorsuz içme suyuna, 1 kg yeme ve kuş mamasına 5 ml olarak tavsiye edilir.
  • Güvercin ve Tavuklarda: 1 lt klorsuz içme suyuna veya 1 kilo yeme 5 ml olarak tavsiye edilir.

Uyarılar:
  • Sadece hayvan kullanımı içindir.
  • Çocuklardan uzak tutunuz.
İçerik Bilgisi:
  • BESİNSEL KATKILAR: (E300) L-Askorbik Asit
  • ZEOTEKNİK KATKILAR: Bacillus Subtilis, (E 1613) Endo-1,4-p-Ksilanoz, (E 1634) Endo-1,3 (4)-p-Glukanoz, (E 1619) a-Amilaz, (4a13) Proteaz
  • TEKNOLOJİK KATKILAR: Lactobacillus Casei, Lactobacillus Fermuntum, Lactobacillus Plantarum, (E 296) Malik Asit, (E 330) Sitrik Asit, (E 270) Laktik Asit.
  • DUYUSAL KATKILAR: (2/b) İnülim, (2/b) Tartarik Asit, (2/b) Salisilik Asit

7)PROİZM PLUS PROBİYOTİK
Benim beğendiğim bir ürün oldu.Hem pro hem de pre olması büyük avantaj.Üstüne bir de enzimler içeriyor.Gerçekten dolu bir ürün.İleride alacağım ürünler listesine girdi.Eğer sıvı bir probiyotik alacak olsaydım kesinlikle bunu tercih ederdim.
1610525726487.png

Faydaları:
  • Probiyotikler, Prebiyotikler, Simbiyotikler, Enzimler, Biotin, Amino Asitler ve Organik Asitlerden oluşan yem premiksidir.
  • Tüylerin kaliteli ve sağlıklı büyümesini sağlar.
  • Serum kolesterol ve abdominal düzeyini azaltır.
  • Sindirim kanalında patojen mikroorganizmaların üremesini engelleyen bir ortam oluşturur.

Kullanım Talimatı:
  • Kafes Kuşlarında:1 lt klorsuz içme suyuna, 1 kilo yeme veya kuş mamasına 5 ml olarak tavsiye edilir.
  • Güvercin ve Tavuklarda:1 lt klorsuz içme suyuna veya 1 kilo yeme 5 ml olarak tavsiye edilir.

İçerik Bilgisi:
  • Besinsel Katkılar: (3/c) Biotin, (3/c) DL-Metiyonin, (3/c) L-LizinMonokiorid.
  • Zeoteknik Katkılar: BacillusSubtilis, (E 1613) Endo-1,4-p-Ksilanaz, (E 1634) Endo-1,3 (4) -p-Glukanaz, (E 1619) a-Amilaz, (4a13) Proteaz.
  • Teknolojik Katkılar: LactobacillusCasei, LactobacillusFermentum, LactobacillusPlantarum, Bifidobacterium, Enterococcus, Streptococcus, (E 296) Malik Asit, (E 330) Sitrik Asit, (E 270) Laktik Asit.
  • Duyusal Katkılar: İnülin, (2/b) Salisilik Asit, (2/b) Tartarik Asit.
  • Tüylerin kaliteli ve sağlıklı büyümesini sağlar.
  • Serum kolesterol ve abdominal düzeyini azaltır.
  • Sindirim kanalında patojen mikroorganizmaların üremesini engelleyen bir ortam oluştur.

8)ENERJİ OİL ENERJİ VE KONDÜSYON YAĞI
Ben bu tür ürünleri çok gereksiz bulmaktayım.Zaten daha çok güvercinlerde kullanılıyor.Yarış öncesi vs.O yüzden ben tavsiye etmiyorum.Tabi yinede siz bilirsiniz.
1610525965676.png
Ürün Açıklaması:

Antibiyotik kullanımının yasaklanmasının ardından dikkatler doğal kökenli antibiyotik etkili esansiyel yağlara çevrilmiştir.
Bakteri öldürücü etki: Esansiyel yağlar aynen antibiyotiklerde olduğu gibi bakteri öldürücü etkisini bakteri hücre duvarını parçalayarak, delikler açmakta ve içeri iyonlar sızdırarak göstermektedir. Böylece bakteri ATP sentezi inhibe edilmekte ve enerji üretemeyen bakteri ölmektedir.

yağının aşağıdaki bakterilere etkili olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

• Anti-oksidan etki: esansiyel yağının serbest redikalleri nötralize ederek Antioksidan etki gösterdiği bilinmektedir. (ROS reaktif oksijen çeşitleri üzerine etki)
  • yağındaki etken madde olan Polifenol serbest radikaller üzerine etki ederek bağırsak hücrelerindeki oksidasyonu engellemektedir. Stres durumlarında aşırı artan serbest redikaller yağındaki etken maddelerce bağlanmaktadır.
  • Antifungal etki: yağında bulunan etken maddelerin mantarlar üzerine etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu etki mantar üremesini engelleme şeklindedir. esansiyel yağının birçok koksidiya türü üzerine etkili olduğu bildirilmiştir.
  • İştah üzerine olumlu etkisi: yağı kendine has özel kokusu ile hayvanları yeme çekmekte ve iştah açıcı etki göstermektedir.
  • Antiparaziter etki: esansiyel yağı sindirim sistemindeki parazitlere yaşama şansı vermemektedir. Sürekli esansiyel yağı kullanılan hayvanlarda sindirim sistemi parazitlerine rastlanılmamıştır.
  • Bağışıklık sistemi destekleyici etki:Mekanizması tam olarak bilinmemekle beraber esansiyel yağının immun sistemi desteklediği saptanmıştır.

Faydaları:
  • Vücuttaki bütün organ ve sistemlerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Karaciğeri destekler ve çeşitli kimyasalların yaratmış olduğu tahribatları onarır.
  • Prebiyotik içeren yağlar sayesinde probiyetikleri besliyerek bağırsaktaki yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlar.
  • Üst solunumu destekler.
  • Kuşlarımızın vitamin,mineral,yağ asidi,amino asit ihtiyaçlarını karşılar.
  • Her bir ürünün kendine has özelliği olan antioksidan (hastalıklardan korur),antienflamatuar (iltihabı önler),antibakteriyal (bakterileri önler),antifungal (mantarları önler),antimikrobiyal (bakteri ve küfleri önler),antimikotik (mantar öldürücü),antiparazitik (asalakları önler),antiviral (virüsleri önler),hepatoprotektir (karaciğer koruyucu),toksin (kimi canlı organizmada görülen zehir) temizleme özellikleri sayesinde bağışıklığı destekliyerek hastalıklara karşı korur.
  • Amonyak üretimini düşürücü etkisi.
  • Stresten korumaya yardımcı olduğu.
  • Yumurta verimini artırdığı.

Kullanım Talimatı:
  • Muhabbet kuşlarında haftada 3 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc.
  • Kanarya ve doğa kuşlarında haftada 3 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc

Uyarılar:
  • Antibiyotik ve aşı uygulamalarından önce ve sonraki iki gün kullanmayın.
  • Antibiyotik ile kullanmayın.
  • Su ile karıştırılmaz.
  • Şişenin ağzını açık bırakmayınız.

9)KADACHOL KARACİĞER DESTEKLEYİCİ
Karaciğer koruyucularının-destekleyicilerinin içerisinde zaten olması gereken ana yapı Kolin-Biotin ve Metionin.Bu üründe bunları içeriyor.Tabi diğerlerinde olduğu gibi bununda rakipleri var.Versele Laga Avı-Chol,Care 4 Birds Carechol gibi.Ama size kalmış bir şey.Hangisi içinize daha çok siniyorsa deneyebilirsiniz.
1610526403744.png
Faydaları:
  • Kolin, Biotin, Metionin içerir.
  • Karaciğerin yağlanmasını önler.
  • Vücuda protein depolar.
  • Tüy ve gaga yapısını destekler.
  • Vücudun besinleri enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur.
  • Vücut tarafından yakıt olarak kullanılan yağ asitleri ve glikozun oluşumu için gereklidir.

Kolin(B4)
  • Karaciğerdeki aşırı yağ oranını en aza indiren doğal lipotropik görevi görür.
  • Karaciğer fonksiyonunu düzenler, toksinleri atmaya yardımcı olur.
  • Böbreklerde su dengesinden ve karaciğerde yağların işlenmesinden sorumlu betain maddesinin en büyük öncüsüdür.
  • Beyin, hafıza sağlığını destekler.
  • Hücre oluşumu ,hücre iletişimi ,yağların taşınmasına yardımcı olur.
  • Kasların çalışmasına ve amino asit yapımına yardımcı olur.
  • Amino asitin bir çeşiti olan homosisteini metionine dönüştürmeye yardım eder.

Biotin(B7-H)
  • Karaciğerin yağlanmasının önlenmesinde etkin rol oynamaktadır.
  • Bakteriyel ve viral enfeksiyonlarla ( R ) mücadele etmek için bir bağışıklık tepkisi ortaya çıkarmak için şart olan IL-1β ve IFN-γ gibi Th1 sitokinlerinin üretimini arttırır .Dolayısıyla Th1 in eksik olduğu Th2 nin baskın olduğu bazı otoimmun hastalıkların düzelmesinde etkilidir.
  • Hücre bölünmesi öncesinde kalıtsal bilginin yavru hücrelere aktarılmasını sağlar.
  • Hücre büyümesine yardım eder.
  • Tüy ve gaga yapısı için gereklidir.

Metionin
  • Karaciğeri yeniler.
  • Yeni kan damarları üretimine yardım eder.
  • Kemik yapısına yardımcı olur.

Kullanma Talimatı:
  • Muhabbet kuşlarında haftada 1 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc.
  • Kanarya ve doğa kuşlarında haftada 1 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc

Uyarılar:
  • Su ile karıştırılmaz.

10)FORM MİX ÜRETİM VE SAĞLIK YAĞI
Bu ürünü daha önceden kullanmıştım ne çok memnun kaldım ne de hiç beğenmedim.Ortalama bir ürün zaten daha sonrada kullanmadım.Kuş daha bir hareketlendi sanki ama belkide bunu ürüne bağlıyorumdur psikolojik olabilir yani.Çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
1610526954013.png
Faydaları:
  • Kuşlarımızın vitamin,mineral,yağ asidi,amino asit ihtiyaçlarını karşılar.
  • Her bir ürünün kendine has özelliği olan antioksidan (hastalıklardan korur),antienflamatuar (iltihabı önler),antibakteriyal (bakterileri önler),antifungal (mantarları önler),antimikrobiyal (bakteri ve küfleri önler),antimikotik (mantar öldürücü),antiparazitik (asalakları önler),antiviral (virüsleri önler),hepatoprotektir (karaciğer koruyucu),toksin (kimi canlı organizmada görülen zehir) temizleme özellikleri sayesinde bağışıklığı destekliyerek hastalıklara karşı korur.
  • Kuşlarımızın beta karotenden faydalanmalarını sağlar.
  • Kuluçka döneminde vucut ısılarını dengelemek için harcadıkları enerji ihtiyacını karşılar.
  • Yavruların kemik gelişimlerini destekler.Tüylerini rahat çıkarmalarını destekliyerek tüy kalitesini arttırır.
  • Tüye giremeyen ve tüyden çıkamayan kuşlara yardımcı olur.Tüy zamanı oluşan karın ağrısı ve stres problemlerinin önüne geçer.
  • Yumurta doluluk oranında ve sayısında artış sağlar.İçerdiği E vitamini ve selenyum sayesinde döl kalitesini arttırır.
  • Yumurta sıkışma problemlerini en aza indirger.
  • İçerdiği dengeli yağ asitleri ve zincirleri sayesinde kuşlarımızın uzun vadede oluşa bilecek gelişim ve beslenme bozukluklarını önler.
  • Sıcaklık faktöründen oluşan stresleri önler.
  • Kış aylarında kuşlarımızın vücutlarını ısıtmak için harcadıkları enerji ihtiyaçlarını karşılayarak formda kalmalarını sağlar.
  • Performans ve yarış güvercinlerinin enerji ihtiyaçlarını karşılayarak uçum performanslarına önemli katkı sağlar.
  • Muhabbet kuşlarında kanat,kuyruk dökülmesi ve ebeveynlerin tüy yeme problemlerini % 85’e kadar azaltır.
  • Yanık büyüyen yavruların 3’er gün arayla ağızlarına iki damla damlatılarsa gelişimlerine katkı sağlar.
  • Yağ vücutta enerjiye en kolay dönüştürülen besin kaynağı olduğundan kuşlarımızın formunu korur.
  • %100 Doğal,koruyucu ve katkı içermez.

Uyarlar:
  • Su ile karıştırılmaz.

Kullanma Talimatı:
  • Muhabbet kuşlarında haftada 3 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc
  • Kanarya ve doğa kuşlarında haftada 3 gün mamalarına 1 kilo gram mamaya 15 ml (1 yemek kaşığı) veya 4 kuş başına 1 cc
  • A,D,E,K vitaminleri yağda çözüldüğünden bu vitaminleri içeren meyve ve sebzelerin üzerine döküp 5 dakika kadar bekleyip bu vitaminleri açığa çıkararak diğer katkılarla harmanlarsak kuşlarımızın bu vitaminlarden yararlanmasını sağlamış oluruz.
Kabak:
K ve C vitamini içerir. Kanın pıhtılaşmasını düzenler. Kemik gelişimini sağlar. Böbrek fonksiyonlarında faydalıdır.

Havuç:
A, B, D ve E vitamini kaynağıdır

Salatalık:
A, B ve C vitamini ile fosfor ve selenyum deposudur. Güçlü bir antioksidandır

Brokoli:
A, C, E, B1 ve B2 vitamini ve bol miktarda posa içerir.

Kereviz:
A ve E vitamini ile folik asit ve potasyum içerir. İdrar söktürücüdür. Sindirimi kolaylaştırır. Sinir sisteminde yatıştırıcı etkisi vardır.

Enginar:
Bol posa içerir. Kalsiyum, potasyum, magnezyum, A ve C vitamini içerir. Karaciğer ve safra kesesi sağlığını korur. Sindirimi kolaylaştırır. Böbreklerin çalışmasını düzenler. Toksin atıcıdır.

Mısır:
Protein, A, B ve C vitamini yönünden zengindir. Damar sertliğine ve kolesterole faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Böbreklerin düzenli çalışmasında fayda sağlar

Maydanoz:
Çok yüksek oranda C vitamini içerir. Ayrıca folik asit, A ve E vitamini yönünden zengindir. Büyüme, kemik ve diş sağlığı gelişiminde etkindir.

Yeşil biber:
C vitamini yönünden çok zengindir. Güçlü bir antioksidandır.

Yağların insan vücudu için önemi: Yağlar hücrede yapı ve enerji maddesi olarak kullanılır. Enerji kaynağı olarak önce karbonhidratlar ikinci derecede yağlar kullanılır. Yağlar fazla alındığında kolayca yağ dokusu içinde depolanır. Deri altında ve iç organların çevresinde depo yağlar, canlıyı soğuktan, darbelerden korur. Yağların diğer bir önemli görevi de hücre zarını oluşturmalarıdır. İnsan vücudunun çeşitli yerlerindeki hücre zarlarında %25 ile %75 nispet de bulunabilirler. Hücre zarına akıcılık ve esneklik kazandırırlar. Bazı yağların bileşiminde vücut tarafından yapılamayan büyüme, gelişme ve derinin sağlığı için gerekli olan yağ asidi bulunur.

11)IMMUNITY PLUS
Bu ürünümüzde bağışıklı sistemi güçlendirici olarak kullanılıyor.Yine çok fazla gerekli olduğunu düşünmesem de yinede ayda bir kere kullanılabilir düşüncesindeyim.Tabi her ürünün olduğu gibi bununda rakipleri var.Versele Laga Herbolan,Röhnfried Hexenbier gibi.Tercih sizin.:)
1610527705992.png
Faydaları:
  • Bağışıklık sistemi kuvvetlendirici, sindirim düzenleyici.
  • Salmonella, e- coli, bakterilere, mantarlara karşı direnç arttırıcı.
  • Sindirim sistemindeki parazitlere yaşama şansı vermez.
  • Bağırsak hücrelerindeki oksidasyonu engeller.
  • Amonyak üretimini düşürür.
  • Yumurta ve yavru verimini arttırır.
  • Düzenli kullanımda 30. gün sonrasında zararlı bakteri hücre duvarını parçalayarak içeri iyonlar sızdırır. Böylece bakteri ATP sentezi inhibe edilmekte ve enerji üretemeyen bakteri ölmektedir.

Kullanma Talimatı:
  • Haftada iki gün
  • Güvercin ve tavuklarda 1lt içme suyuna 3 ml
  • Kafes kuşlarında 1lt içme suyuna 2 ml

Evet arkadaşlar bugün sizlere elimden geldiğince Kanatlı Oil ürünlerini tanıtmaya çalıştım.Umarım faydalı olmuştur.Benim hoşuma giden ürünleri oldu.Respırattory Turbo,Proizm Plus Probiyotik,Kadochol gibi.Tabi bu listeye eklemediğim 'Sarımsak Yağı' gibi gereksiz gördüğüm ürünleri de var.Sizlerinde ürünler hakkında görüşlerinizi bekliyorum.Ürünlerden kullanan arkadaşlarımız varsa da geriş dönüş yaparlarsa çok mutlu olurum.

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
hiç bir ürününü kullanmadım daha önce ama duydum. Tanıtım için teşekkür ederim

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Probiyotiği(plus) içerik olarak güzel duruyor,denenebilir.Bu tarz ürünlerde belli bir süre kullananların yorumları da önemli tabi.

Hakkı E.

Forum Sakini
Prozim Probiyotik kullanıyorum. Uzun vadede kullanınca faydalı bir ürün. Yerli ve miktarına göre uygun geldiği için almıştım. Plus olanı da kullanılabilir. Dışkılar normal formda, ben beğendim ürünü. Yalnız kuşunuz seçiciyse kokusundan dolayı pek yanaşmayabilir.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Prozim Probiyotik kullanıyorum. Uzun vadede kullanınca faydalı bir ürün. Yerli ve miktarına göre uygun geldiği için almıştım. Plus olanı da kullanılabilir. Dışkılar normal formda, ben beğendim ürünü. Yalnız kuşunuz seçiciyse kokusundan dolayı pek yanaşmayabilir.
Teşekkür ederim geri bildiriminiz için. Aslında benim bahsettiğin ürünün (Plus) daha kapsamlı olduğu yazıyor bence denemeye değer. @Hazal bu ürün sana yaramaz o zaman. :)