Kardeş kuşlar birbirlerini döver mi

minikmichael

Forum Sakini
Kuşlarım aynı kafeste ve ara sıra kavgaları oluyo çok büyük olmasa da. Acaba büyüdüklerinde saldırırlar mı birbirlerine? Cinsiyetleri de belli değil.

Kuşlarım aynı kafeste ve ara sıra kavgaları oluyo çok büyük olmasa da. Acaba büyüdüklerinde saldırırlar mı birbirlerine? Cinsiyetleri de belli değil.
%50-50 bunun cevabı kuşun karakterine bağlı. Bende 2 kardeş var aynı kuluçka erkek. Ufaklıklarında sıkıntı yoktu ama aynı kafeste yada dışarıda birbirlerini yakalasınlar öldüresiye dalıyorlar birbirlerine.

Oyla 0
%50-50 bunun cevabı kuşun karakterine bağlı. Bende 2 kardeş var aynı kuluçka erkek. Ufaklıklarında sıkıntı yoktu ama aynı kafeste yada dışarıda birbirlerini yakalasınlar öldüresiye dalıyorlar birbirlerine.
Haklısınız karaktere bağlı. Benim kuşlarımın cinsiyeti genel olarak zor anlaşılıyo özellikle yavruyken. Zaten dişi erkek olursa da çiftleştirmek istemiyorum pek.

Oyla 0
Haklısınız,zaten kardeş eşleşmelerinde genellikle engelli yada sakat yavrular ortaya çıkıyor
Üreticilerin yavru kuşları ya da anaçları yavrularla çiftleştirdiğini ve normal yavrular aldığını gördüm ama bana doğru gelmiyo onların doğasında olsa da. Cinsiyetlerini anlamadığım için de kızgınlık dönemlerini takip etmem lazım şuan çok büyük değiller ama 4 aylıkken kızışan bile varmış.

Oyla 0