Kargalardan kaçarken ağaçtan kurtardık muhabbet kuşu cinsi nedir konuşurmu tecrübeli kuşculardan cevap bekliyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Sultans
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sultans

Yeni Üye
D7DCAFA6-A5A7-4A02-B6B7-3DB13BF58AE3.jpeg

Ekli dosyalar

• 4EA79CBD-8E6A-4E1E-AC15-747F6F74C946.jpeg
    4EA79CBD-8E6A-4E1E-AC15-747F6F74C946.jpeg
    161.9 KB · Görüntüleme: 14
  • DE9EA8D3-F9F6-4885-84E4-676B58E8B303.jpeg
    DE9EA8D3-F9F6-4885-84E4-676B58E8B303.jpeg
    142.5 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba,

Öncelikle evinizin yakınlarına haber vermenizi öneririm. Eski sahibi kuşunu arıyor olabilir. Bu soğukta dışarıda bırakmayıp evinize almanız da çok iyi olmuş. Yoksa iki, üç güne büyük ihtimalle ölmüş olurdu. Duyarlı hareketinizden ötürü tebrik ederim.

Büyük ihtimalle kuş strese girmiştir. Elinizde varsa probiyotik verebilirsiniz, faydası olacaktır. Yoksa da internetten sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda tüye de girmiş. Bunun için b vit. ağırlıklı bir multivitamin almanızı öneririm.

Ceresini (gagasının üstündeki hafif renkli kısım) tam göremedim. Bana dişi gibi geldi. Bu durumda konuşma ihtimali azalıyor. Yine de @Doğanay Y. 'a bir soralım.

Merhaba,

Öncelikle evinizin yakınlarına haber vermenizi öneririm. Eski sahibi kuşunu arıyor olabilir. Bu soğukta dışarıda bırakmayıp evinize almanız da çok iyi olmuş. Yoksa iki, üç güne büyük ihtimalle ölmüş olurdu. Duyarlı hareketinizden ötürü tebrik ederim.

Büyük ihtimalle kuş strese girmiştir. Elinizde varsa probiyotik verebilirsiniz, faydası olacaktır. Yoksa da internetten sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda tüye de girmiş. Bunun için b vit. ağırlıklı bir multivitamin almanızı öneririm.

Ceresini (gagasının üstündeki hafif renkli kısım) tam göremedim. Bana dişi gibi geldi. Bu durumda konuşma ihtimali azalıyor. Yine de @Doğanay Y. 'a bir soralım.
Teşekkür ederim sağolun evet b vitamini veriyoruz ilk geldiğinde aldık gagası mavi renkli açık bizde erkek düşünüyorduk uğraşsak konuşurmu acaba türü falan belli olurmu fotoğrafta

Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Bana dişi gibi geldi. Dişiler de konuşabilir ama 1-2 kelime anca öğretirsiniz. Bana büyük gelmedi en fazla 4 ay civarı gibi. B kompleks vitamin kullanın mutlaka tüyleri bayağı yıpranmış. Tüyü kadar ömrü olsun inşallah ☺️

Merhaba.MaşAllah??
Plastik tunegi kaldırmanızı öneriyorum ahşap tünek tercih edin kuşun ayaklarına uygun?
Bunun dışında kendinize alıştırabilirsiniz.Mesela elinizden dal darıyı biraz bölerek elinize döküp vere bilirsiniz korkmuyorsa.Yine korkmuyorsa
Merhaba.MaşAllah??
Plastik tunegi kaldırmanızı öneriyorum ahşap tünek tercih edin kuşun ayaklarına uygun?
Bunun dışında kendinize alıştırabilirsiniz.Mesela elinizden dal darıyı biraz bölerek elinize döküp vere bilirsiniz korkmuyorsa.Yine korkmuyorsa ıspanak,tatlı biber,vs destekleyiniz.
Bide kuslaricin com google de var yazın ordada güzel bilgiler var ve ya instagramda kusveterineri öneriyorum cunki gerekli bilgiler postlarin altinda var sonra,yayın bile var?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri