Karton yemenin zararı olur mu ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kuzey 57
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kafeste neden karton olduğu sormak istemiyorum. Neyse eğer yiyorsa kesinlikle zararlı ama sadece parçalıyor, dağıtıyor, oynuyorsa sorun olmaz

Kuşlar merak ettikleri nesneyi kemirmeyi çok severler, genellikle kızışan dişiler yaparlar bunu. Kartonu yiyeceğini sanmıyorum, ama neden karton koyduğunuzu anlatır mısınız, önemli bir sebebi yoksa bence kartonu alın ne olur ne olmaz diye:)

Geniş aralığı kapatmak için kullanılıyor muhtemelen. Karton yerine kemiremeyeceği malzemeler denemelisiniz. Malesef karton gibi kemirebileceği malzemeleri her daim bu hale getireceklerdir.

Şimdi farkettim, kafesin oradaki telleri delinmiş sanırım? Siz de çıkmalarını önlemek için böyle bir engel koymak istemişsiniz anladığım kadarıyla. Oraya kalamar kemiği tutacağı ile bir Kalamar Kemiği asabilirsiniz :giggle: (y)
Ürün;Screenshot_2021-03-17-14-13-45-798_com.android.chrome~2.jpg

Yemliğin iki kenarında boşluk var,o yüzden ince karton koydum.Bir iki kere kendilerini sıkıştırdılar oraya.Biraz irileştiklerinde çukartmayı düşünüyordum.

Peki ben, kumu ayrı bir suluğa koyuyorum.
Yani kum yendikçe yukarıdan akıyor bunun için bi yorum alabilirmiyim.Ne düşünüyosunuz.

Ekli dosyalar

• 16159830496788207351572501075226.jpg
    16159830496788207351572501075226.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 7
Karton gibi malzemeler kullanılabilir evet ancak tüketiyorlarsa ishal yapacaktır.

Marangozdan küçük parça kontrplak almanız ve orayı kapatmanızda daha saglıklı olacagını düşünüyorum veya 8 mm mdf alabilirsiniz nasıl baglarım derseniz 3 4 adet ince uçla delerek cırt atarsınız