Kasinma kabarma

Curcu

iyikus.com Üyesi
Kusumu 1 hafta once aldim (3.5 aylik) gelir gelmezde bilen bi arkadasim kusu yikadi. cok sıklıkla olmasada kasinmaya bi basladimi bir sure kasiniyor ardindan kabarip silkeleniyor. Onun disinda bazen tuylerini kabarmisken goruyorum. Usumemek icin mi bitlendigi icin mi anlayamadim.
Alisma surelerini merak ediyorum yem yemesi normal ama cok fazla su icmiyo genellikle tek tunek ustunde duruyo ve bazen sanirim aksiriyo. Ara sira da kisa kisa ötüyor nefes alislari biraz hizli gibi. Ilk defa besledigim icin tedirginim hasta olmasindan cok korkuyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşu bu havalarda pek yıkamanızı önermiyorum çünkü üşütebilir. Kaşınma sebebi tüy değişiminde olmasından büyük ihtimalle. Göz ve kafa çevresinde ki sivri tüpler yeni tüylerin çıktığını göstermektedir. Yavaş yavaş ortama ve ardından sizin ilginiz doğrultusunda size alışacaktır. Güvenini kazanmalısınız. Plastik değil ahşap tünek öneririm. Ara sıra aksırması sorun teşkil etmiyor ama devamlı olması kontrol edilmelidir. Suyuna multivitamin katabilir, yumurta maması yapabilirsiniz. Sitemizde bunlarla ilgili oldukça fazla konu var :)
Birde kuşunuz oldukça sağlıklı görünüyor. Onu avuçlamayın ve size güvenmesine yardımcı olun. Bu arada 3,5 aylık olduğundan emin misiniz? Biraz daha büyük gibi geldi bana
Yeni alınan Kuşlar
üstte ki linkte yer alan konuları okumanızı tavsiye ederim
iyi forumlar

Son düzenleme:
Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuşu bu havalarda pek yıkamanızı önermiyorum çünkü üşütebilir. Kaşınma sebebi tüy değişiminde olmasından büyük ihtimalle. Göz ve kafa çevresinde ki sivri tüpler yeni tüylerin çıktığını göstermektedir. Yavaş yavaş ortama ve ardından sizin ilginiz doğrultusunda size alışacaktır. Güvenini kazanmalısınız. Plastik değil ahşap tünek öneririm. Ara sıra aksırması sorun teşkil etmiyor ama devamlı olması kontrol edilmelidir. Suyuna multivitamin katabilir, yumurta maması yapabilirsiniz. Sitemizde bunlarla ilgili oldukça fazla konu var :)
Birde kuşunuz oldukça sağlıklı görünüyor. Onu avuçlamayın ve size güvenmesine yardımcı olun. Bu arada 3,5 aylık olduğundan emin misiniz? Biraz daha büyük gibi geldi bana
Yeni alınan Kuşlar
üstte ki linkte yer alan konuları okumanızı tavsiye ederim
iyi forumlar
Alirken bi 6 aylik dendi bi 3.5 aylik dendi ve erkek diye biliyorum. Linkleri mutlaka okuyca. Cok tesekkur ederim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kuşunuz bence de erkek. Fakat 6 aylık ise ki bence o civarda ele alıştırmanız biraz güç olacaktır.

Oyla 0

Curcu

iyikus.com Üyesi
Kafesinden cikmak istemiyor. iki gundur kafesi gizleyip omzumda gezdiriyorum bi sure Sonra kafesi gorur gormez kaciyor. Ama uzun sursede aliscak insallah

Oyla 0