Kasintidan duramama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan melisatk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

melisatk

Forum Sakini
Dişi kuşum sürekli kaşınıyor her dakika diyebilirim hayvan kasinirken ben strese girdim streç sardım dün gece birşey çıkmadı gece beyaz peçete koyucam altlarına ama bişey olucagini sanmıyorum BT amin Forte düzenli şekilde veriyorum ense damlası da yaptirdim 1 ay once tuyde de değiller yuvaliklarini çıkardım bugün çok tozluydu o yüzden mi dedim banyo yaptırdım fisfisla neden olabilir bu kadar kaşıntı gerçekten duramiyor stresede sokuyor hayvanı bu durum erkekse sürekli dişinin tüylerini cekistiriyor bugün

Hocam yağmur bir anda kafesin tabanına düştü hareketsiz kaldı birkaç dk şuan normal bir sıkıntısı yok sabahta birşeyi yoktu sadece şiddetli kaşınma vardı neden böyle yapmış olabilir keşke cekseydim o anı ama telastan aklıma gelmedi

yumurtası var mı dişinin?
Kaşınması kuluçka dönemlerinde inanılmaz artıyor. Yuvadan arta kalan zamanlarda genelde kaşınma, tüy düzeltme ile geçiriyorlar
Banyo yaptırdım şuan kasinma durumu daha iyi hocam yumurtası yok kuluckasi yeni bitti yuvaligi çıkardım bende bir anda yerde hareketsiz kalınca ne olduğunu anlayamadım

Banyo yaptırdım şuan kasinma durumu daha iyi hocam yumurtası yok kuluckasi yeni bitti yuvaligi çıkardım bende bir anda yerde hareketsiz kalınca ne olduğunu anlayamadım
yerde kalma durumu riskli çok ama sebebini bulmak zor. Kuluçka sürecinde çok tüy kaybederler. Bu nedenle kaşınması veya düzenlemesi çok normal.

yerde kalma durumu riskli çok ama sebebini bulmak zor. Kuluçka sürecinde çok tüy kaybederler. Bu nedenle kaşınması veya düzenlemesi çok normal.
Veterinerden randevu alim o zaman hocam yerde kaldığı için çok değişik bir anda öyle oldu sonra birşey yokmuş gibi şuanda bir sıkıntısı yok