Kavga mı kur mu

melisatk

Forum Sakini
Biliyorum çok soru soruyorum ama rahat ettirmek istiyorum bu yuzden öğrenmem gerekiyor acaba kavga mı ediyorlar yoksa kur mu yapıyorlar anlamadım sonunda erkeği düşürüyor çünkü Streamable Video

melisatk

Forum Sakini
Dişi ağzına yem kussun istiyor erkek te hiç o havada değil 😁
Dişi de sinir oluyur bu duruma ehhhh senle mi ugrasicam deyip atıyor onu tünekten 😂
Didişme diyelim
Ama dişi baskın
Ayırmaya falan gerek yok demi hocam yaralama olmadığı sürece çünkü bu sıralar çok oluyor bu bide tık yok hocam bunlarda herşeyi yapıyorlar bir ciftlesme yok kusma falanda oluyor normalde ama yapabileceğim bişey var mi çok istiyorum yavru bunlar yem dışında elime gelmiyorlar bari onlar gelsin bu arada çok güzel cevapliyorsunuz hocam 😂

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Ayırmaya falan gerek yok demi hocam yaralama olmadığı sürece çünkü bu sıralar çok oluyor bu bide tık yok hocam bunlarda herşeyi yapıyorlar bir ciftlesme yok kusma falanda oluyor normalde ama yapabileceğim bişey var mi çok istiyorum yavru bunlar yem dışında elime gelmiyorlar bari onlar gelsin bu arada çok güzel cevapliyorsunuz hocam 😂
Teşekkürler ☺️elimden geldigince iste 🤗ben kuşları çok eğlenceli buluyorum yorumlar da bazen öyle olabiliyor
Ayirma deneyebilirsin 15 gün Kadar yuvalık takılı olan kafeste erkek kalsın o arada kafes düzenini gözden geçirebilirsin
Dişi hazır değil muhtemelen bu yüzden beklemek gerekebilir
Bu süre içerisinde havuç , Nijer tohumu , tarçın kızıştırici özelliğe sahip
Mama içerisine tarçın ve havuç ekleyebilirsin

melisatk

Forum Sakini
Teşekkürler ☺️elimden geldigince iste 🤗ben kuşları çok eğlenceli buluyorum yorumlar da bazen öyle olabiliyor
Ayirma deneyebilirsin 15 gün Kadar yuvalık takılı olan kafeste erkek kalsın o arada kafes düzenini gözden geçirebilirsin
Dişi hazır değil muhtemelen bu yüzden beklemek gerekebilir
Bu süre içerisinde havuç , Nijer tohumu , tarçın kızıştırici özelliğe sahip
Mama içerisine tarçın ve havuç ekleyebilirsin
IMG_20230120_181937-min.jpg
Ayırdım hocam çok sessiz şuan erkek olan inşallah 15 gün dayanabilirler ayrı evde kedi de var şuan çok stresli ortam 😂

İpek.s 

Yönetici
Moderatör

melisatk

Forum Sakini
Yuvalık takılı mi
Bir tünek mi var sadece eğer öyle ise enine 30 cm ilk tahta tünek koyabilirsiniz
Kafes 45 lik sanırım yüksek yerde olması avantaj
Evet hocam 45 lik ikisininkide yuva erkeğin kafesinde yarın tahta tünek alicam yeni ikisi için ikiside farklı odalarda yukarıda asılı dişinin pek umurunda değil şuan uyuyo mirildanarak bulutum çok sessiz sakin acaba erkeği mi bizim oturdugumuz odaya koysam bide gün içinde kafesten dışarı çıkarmamda sorun olur mu erkekte bu şekilde yemini çıkardım egitim vericem bu esnada ayrı ayrı elime daha iyi gelir belki IMG_20230120_184824-min.jpg

Son düzenleme:

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Erkeğin bulunduğu kafesteki tünek 40 cm lik sanırım ondan da alabilirsiniz kafes tellerine daha iyi oturur ciflesme olursa sabit ve düzgün olmuş olur
Dışarı çıkarabilirsin tabi bir süre ses olacaktır evde ☺️ karşılıklı ötüşmeler olacak
Ciflesme ve kuluçka hangi odada olsun istiyorsan erkek orada kalsın
Sessiz sakin ortamda olmalıdir aynı zamanda

melisatk

Forum Sakini
Erkeğin bulunduğu kafesteki tünek 40 cm lik sanırım ondan da alabilirsiniz kafes tellerine daha iyi oturur ciflesme olursa sabit ve düzgün olmuş olur
Dışarı çıkarabilirsin tabi bir süre ses olacaktır evde ☺️ karşılıklı ötüşmeler olacak
Ciflesme ve kuluçka hangi odada olsun istiyorsan erkek orada kalsın
Sessiz sakin ortamda olmalıdir aynı zamanda
Anladm hocam onların sesleri bana iyi geliyor o konuda sıkıntı yok 😂👍

GülşahM.

Forum Sakini
Dişi ağzına yem kussun istiyor erkek te hiç o havada değil 😁
Dişi de sinir oluyur bu duruma ehhhh senle mi ugrasicam deyip atıyor onu tünekten 😂
Didişme diyelim
Ama dişi baskın
Hocam benim dişi kuşumda aynı bu dişi gibi yapıyor ama benim erkek kuşum yem kustuğu halde böyle yapıyor yani ilk önce birbirlerine yem kusuyorlar bir iki saniye sonra dişi erkeği kovuyor dövüyor. Sebebini anlayamadım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hocam benim dişi kuşumda aynı bu dişi gibi yapıyor ama benim erkek kuşum yem kustuğu halde böyle yapıyor yani ilk önce birbirlerine yem kusuyorlar bir iki saniye sonra dişi erkeği kovuyor dövüyor. Sebebini anlayamadım
Henüz eşleşme evresinde olmayabilirler ya da hazır değiller. Baskınlık kurduğunda bu davranış kavgaya doğru gidebilir. Videoda fark ettiniz mi bilmem ancak bir ayağı kısmen kuşa basıyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Evet hocam dişinin erkeğin üstüne ayak atma hareketi oluyor surekli
çiftleşmek hatta kısacası bunu istediğini belirtmesinin bir yolu bu ancak erkek kuşlar bu davranışı çok sevmiyor. Zaman tanımak lazım :( Kafeste erkeğin zaman zaman kur yaptığı objeler varsa yeri değiştirilmeli ya da kaldırılmalı. Tek tünek kullanıyorsanız tünek sayınızı 2 ye çıkartınız.

melisatk

Forum Sakini
çiftleşmek hatta kısacası bunu istediğini belirtmesinin bir yolu bu ancak erkek kuşlar bu davranışı çok sevmiyor. Zaman tanımak lazım :( Kafeste erkeğin zaman zaman kur yaptığı objeler varsa yeri değiştirilmeli ya da kaldırılmalı. Tek tünek kullanıyorsanız tünek sayınızı 2 ye çıkartınız.
İki tünek kullanıyoruz hocam normalde bugün yağmurda tuhaflık var yeni yatak aldım yağmurun kafesine taktım ondan mi korktu bilmiyorum yoksa buluttan ayırdım diye mi Streamable Video