kedinin azından kuş kurtardık

GülşahKandemir

Forum Sakini
Arkadaşlar yine ilginç bir durumla karşı kaşıyayaım. Annem balkondan aşağı bakarken bi bakıyo kedinin azında muhabbet kuşu. Hızlı bi şekilde aşağı inmiş kuşta kanama falan yok fakat çok hırpalanmış. Poposunun olduğu yerler full kaka ve dengesini kaybediyor. Ben bu hayvan için ne yapabilirim? yem su koydum kafese. Ama çok korkmuş. Hasta olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Sera diropur'u 2 gün kullan. Ardından bir gün multivitamin bir günde probiyotik. Daha sonra bir gün normal su ver ve normal su verdiğin günün akşamında kafese yeni peçete serip yeni dışkıların resmini ekle bakalım. Düzelir merak etme.
Ümit bey diropur verdiğim ikinci günden sonra dışkısı düzeldi kokmuyor. Elime almaya daha yeni fırsatım oldu kuşu sadece herhalde zayıflıktan göğüs kemiği sivriydi. Keyfi yerinde. Boncuğa kur yapıyor azına falan kusuyor açtığımda onları. Tabi diğer dişi kuşumu yanlarına yaklaştırmıyolar. Üzülücek diye korkuyorum. Birde sanki azında bişey varmış gibi açıp duruyor. Ama bence genel olarak sorunu kalmadı.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-08-17 at 12.14.42 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-17 at 12.14.42 PM.jpeg
    136.5 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2020-08-17 at 12.13.28 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-17 at 12.13.28 PM.jpeg
    156.7 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0
Ümit bey diropur verdiğim ikinci günden sonra dışkısı düzeldi kokmuyor. Elime almaya daha yeni fırsatım oldu kuşu sadece herhalde zayıflıktan göğüs kemiği sivriydi. Keyfi yerinde. Boncuğa kur yapıyor azına falan kusuyor açtığımda onları. Tabi diğer dişi kuşumu yanlarına yaklaştırmıyolar. Üzülücek diye korkuyorum. Birde sanki azında bişey varmış gibi açıp duruyor. Ama bence genel olarak sorunu kalmadı.

Göğüs kemiğine takılmayın, kuşu iyi besleyin düzelir. Diğer kuşada eş alıcaksınız ozman yapıcak birşey yok yoksa strese girebilir :)

Dışkıları öncekilere göre daha iyi toparlamış. Ama bana sorarsanız 5-7 gün caremycin kullanın derim.

Bir şey sormayı unuttum. Kuşun bir kanadında bir kaç tane kanat tüyü kopmuş eksik. Onlar uzar mı?

Haftada iki kere düzenli b vitamini verin uzar merak etmeyin. Uçmasında sorun varmı?

Oyla 0
Göğüs kemiğine takılmayın, kuşu iyi besleyin düzelir. Diğer kuşada eş alıcaksınız ozman yapıcak birşey yok yoksa strese girebilir :)

Dışkıları öncekilere göre daha iyi toparlamış. Ama bana sorarsanız 5-7 gün caremycin kullanın derim.

Haftada iki kere düzenli b vitamini verin uzar merak etmeyin. Uçmasında sorun varmı?
Ucmasinda sorun yok. O dediginiz sey antibiyotik sanirim. Keyfi yerinde ne biliyim hasta degil gibi. Sadece uc kusumun arada diskilari bozuluyor. Bu hep oluyordu. Ama sonra duzeliyor. Bunun nedenini bir turlu anlayamadim.
b vitamini olarak bemiks ampul var. Onu versem olur mu

Oyla 0
Ucmasinda sorun yok. O dediginiz sey antibiyotik sanirim. Keyfi yerinde ne biliyim hasta degil gibi. Sadece uc kusumun arada diskilari bozuluyor. Bu hep oluyordu. Ama sonra duzeliyor. Bunun nedenini bir turlu anlayamadim.
b vitamini olarak bemiks ampul var. Onu versem olur mu

Evet caremycin antibakteriyel ve antikoksidiyel etkili bir antibiyotik ilaçtır. Tercih sizin kullanıp kullanmamak size kalmış. Bemiks ampulü kullanabilirsiniz tabiki. Haftada bir kere verseniz yeterli. Tam dolu suluğa 3 damla ideal. Güçlü bir vitamin çünkü.

Oyla 0