Kemirgen bıcırıklara öneriniz

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar minik dostlarımız bildiğiniz gibi kemirgen canlılar. Bizimkiler de bir şeyleri kemirmeye bayılıyorlar. Rahat kemirebilecekleri ürün öneriniz var mıdır? Neler alabilirim? Artık şarj cihazımı, terliğimi, kolumu rahat bıraksınlar ? Birde kuştat’ın kuş toprağını önerir misiniz? Bizimkiler çiçek toprağı yemeye de bayılıyorlar, mineral eksiklikleri var sanırım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    969.6 KB · Görüntüleme: 15
  • image.jpg
    image.jpg
    463.9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
:D Kuştat harici çok seçenek yok. Bu nedenle ortalama bir ürün ve kullanılabilir. Ben zararlı olmayan odun parçaları, havuç vs ekliyorum kemirmeleri için. Geçen ki bir konumda bahsettiğim çayır otu da kullanılabilir. Kafes tabanına bir miktar serip oyalanması sağlanabilir.

Oyla 0

Oyla 0
Arkadaşlar minik dostlarımız bildiğiniz gibi kemirgen canlılar. Bizimkiler de bir şeyleri kemirmeye bayılıyorlar. Rahat kemirebilecekleri ürün öneriniz var mıdır? Neler alabilirim? Artık şarj cihazımı, terliğimi, kolumu rahat bıraksınlar ? Birde kuştat’ın kuş toprağını önerir misiniz? Bizimkiler çiçek toprağı yemeye de bayılıyorlar, mineral eksiklikleri var sanırım
Bizim deniz ve gunes, kuluckadan once geceyarilarina kadar cocuksuz bir genc cift olmanin keyfini evin icinde hovardaca cikardiklari gunlerde hanimin cicekleri (ozellikle kilic) ve kitapligin icindeki kitaplarin ucu disarida kalmis ayraclarini un ufak ediyorlardi. ? kafesin icindeyken verdigimde roka tere maydanoz marul brokoliye gozleri donen kuslar disari ciktiklarinda yuzune bakmiyorlardi.

Oyla 0
Kağıt parçalama huyları çıldırtıyor beni de. Bir gün evde babam cennet papağanımızı bakacaktı ve biz tatile gittik. Döndüğümde tüm fotoğraflar, kitaplar, kısacası kemirdiği belli olan tüm eşyalarımın köşelerini fare yemiş gibi didik didik etmiş. Dışarıda canavarlaşıyor kurbaneler :D

Oyla 0
Ya sizinkiler didiklemekle kalıyorsa iyi, Pıtır kağıdı yemeyi yemden daha çok seviyor sanırım. Kağıt çöplüğüne dönecek midesi sonunda. Ruh hastası gibi kağıt yiyor. 10 dakika yalnız bırakamıyorum ? koltukları didik didik etmişlerdi, en sonunda değişmek zorunda kaldık. Evde kedi beslesem daha az zarar verirdi ? En azından kafese bir şeyler ekleyeyim de belki hevesi azalır ??‍♀️ teşekkür ederim bakacağım önerilerinize

Oyla 0
Arkadaşlar kuştat kuş toprağı satın aldım fakat bu üründe son kullanma tarihi oluyor mu normalde? Şu şekilde karalanmıştı hiçbir yerinde son kullanma tarihi göremedim. Eğer normalde son kullanma tarihi varsa iade yapayım.

Bir de kuş kömürü önerir misiniz? Alırsam ne sıklıkla vermem iyi olur. Beaks’ın kömüründen alacağım ona göre

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10
  • AC57E70F-E94B-4709-A730-EBBC800F2B20.jpeg
    AC57E70F-E94B-4709-A730-EBBC800F2B20.jpeg
    316.2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Oyla 0
Yani bu tarz topraklarda küflenme ya da nemlenme kaynaklı herhangi bir sorun oluşmamış görünüyorsa skt çok problem değil.
Kömür ise grit kum karışımlarında bir miktar oluyor. Ona az oranda karıştırılabilir.

Oyla 0
Doganay usta Sultan papağan kemirmeyi seviyor hangi ağaç dalını verebilirim kemirme için dış

Oyla 0