Kiloları hakkında

Merve B.

Veteran
Bugün ilk kez muhabbetlerimi tartım.
clear.png
Biri kilo almış gibi geliyordu. Merak ettim ve baktım. Ancak önceki kilolarını bilmediğim için kiloları iyi mi değil mi bilemedim. O yüzden yardım isteyim dedim.Biri 43g Diğeri 34g çıktı. Sizce nasıl?

Muhabbet kuşları ortalama 40g olurlar. 43 g olan biraz ideal ama 34 için biraz kontrolllü gitmek gerekiyor. Bence kuşların iyiler. Çok hareketli oldukları için normal karşılamak gerek. Bu ağırlıklar türlere göre 3-5 değişebiliyor.

Oyla 0
Diğeri biraz sabit durmadı.Belki ondan biraz az çıkmış olabilir diye düşünüyorum.Tekrar tartıcam :)43 olan biraz kilolugibi geldi bana :D Zaman zaman zayıflıyorlar zaman zaman da kilo alıyorlar :D Neye göre olur bu durum. Bu konu da bir fikriniz var mı ?

Oyla 0
Hareket oranı ve tüy dönemine göre değişiyor. Birde hastalık var fakat onun olması durumunda anlardık. Kuruma hastalığından bahsediyorum.

Oyla 0
Göğüs kemiklerini kontrol ediyorum o konu da sıkıntı yok :) hareketten kaynaklı sanırım. :) Tekrar bi tartıyım ben olmadı.

Oyla 0
Bende var ama kuşlar pek yüz vermiyor. Farkı mineralli olması. Kendinde çok kolay bir şekilde yapabilirsin ve ucuza gelir. Kuş kumu, gaga taşı ve kalamar varsa gerek yok buna. Çünkü içinde kalamar tozu, kuş kumu, alçı, yumurta kabuğu ve soda oluyor.

Oyla 0
Kuş kumu,kalamar, gaga taşı var. Yumurtayı da ayda bir falan veriyorum. Sodayı da aklıma düştükçe sularına karıştırıyorum :) O zaman iptal :D Alçıyı da alırım hırdavatçıdan :D :D

Oyla 0