King Essentiel yem incelemesi

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

King Essentiel 20 kg muhabbet kuşu yem incelemesi​

WhatsApp Image 2021-04-16 at 12.28.07 (1).jpeg
hobbyfirst markasının evcil kuşlar için oluşturduğu king serisinin 2 ürününden biri olan (lüks) yeminin incelemesidir bu. Bu arada hobbyfirst, 1840 yılından beridir hizmet veren bir tohum firmasıdır.

İçeriğinde;
kingkarisimi.jpg

Sade Kanarya %40
Beyaz Darı
Sarı Darı
Kırmızı Darı
Sarı Pancium
Japon Darısı
Kırmızı Pancium
Nijer Tohumu
Kenevir Tohumu
ve diğer az oranda ki tohumlar var.

Orijinal sitesinden alıntılanan oranlar ise:

Composition​

White seed - 40%
Millet white colorado - 24%
Millet yellow - 20%
Millet japanese - 8%
Peeled oats - 5%
Bucket seed - 1%
Millet red - 1%
Niger seed - 1%

WhatsApp Image 2021-04-16 at 12.14.14.jpeg
Görüntü olarak en yakın deli nature 85 yemi gibi geldi bana. Tozu yok denecek kadar az, kokusuz ve iyi bir yem karışımı. Henüz kuşlara sunmadığım için önümüzde ki günlerde detaylı yorumumu ekleyeceğim. Gönül rahatlığıyla alınabilir.
Tarihe not düşmek adına 16.04.2021 tarihinde 250 liraya 20 kg olarak satın aldım.
WhatsApp Image 2021-04-16 at 12.28.07.jpeg
Buda yaşadığım kargo felaketinden sonra gelen ürün.

Son düzenleme:

King Essentiel 20 kg muhabbet kuşu yem incelemesi​

Ekli dosyayı görüntüle 15814
hobbyfirst markasının evcil kuşlar için oluşturduğu king serisinin 2 ürününden biri olan (lüks) yeminin incelemesidir bu. Bu arada hobbyfirst, 1840 yılından beridir hizmet veren bir tohum firmasıdır.

İçeriğinde;
Ekli dosyayı görüntüle 15817

Sade Kanarya %40
Beyaz Darı
Sarı Darı
Kırmızı Darı
Sarı Pancium
Japon Darısı
Kırmızı Pancium
Nijer Tohumu
Kenevir Tohumu
Ekli dosyayı görüntüle 15813
Görüntü olarak en yakın deli nature 85 yemi gibi geldi bana. Tozu yok denecek kadar az, kokusuz ve iyi bir yem karışımı. Henüz kuşlara sunmadığım için önümüzde ki günlerde detaylı yorumumu ekleyeceğim. Gönül rahatlığıyla alınabilir.
Tarihe not düşmek adına 16.04.2021 tarihinde 250 liraya 20 kg olarak satın aldım.
Ekli dosyayı görüntüle 15816
Buda yaşadığım kargo felaketinden sonra gelen ürün.
Gayet temiz ve kullanılabilir görünüyor. Kakasız paketleme için ne mutlu size hocam. :D

Sade Kanarya %40
Beyaz Darı
Sarı Darı
Kırmızı Darı
Sarı Pancium
Japon Darısı
Kırmızı Pancium
Nijer Tohumu
Kenevir Tohumu

İçerisinde ben diğer az orandaki tohumalrı göremedim. Saydıkların dışında az oranda birşey yok. Ve japon darısıda görünmüyor içinde :) Birde yemlerde ben pancium kullanılmasına karşıyım. Panciumu direk dal darı olarak verme taraftarıyım ;)

Niye verince ne oluyor? :)

Dal darı vermiyorsanız eğer yemde pancium yani ayıklanmış dal darı olması güzel tabi. Ancak yemin içinde değilde harici olarak kafese dal darı asmanız kuşlar için hem yemesi daha keyifli olur hemde kuşları daha mutlu eder strese iyi gelir. Biliyorsunuz dal darı yemeye bayılır kuşlar :)

Ben dal darı alma taraftarı değilim. İnanılmaz gereksiz buluyorum. Ayrıca yem karışımında olması iyi çünkü bu sayede dengeli tüketim sağlıyorlar. Japon darısı minik taneli fotoğrafta anlaşılmıyor. %8 oranında ve içerisinde mevcut.

Yem harika ancak kg bazlı satışı şuan yapılmıyor gibi.

Arkadaşlar akyoldan bu yemden sipariş geçmiştim. Elime gelen yem paketi aynı, sitede yazan içeriğe güvenip aldım ancak gelen içerik bambaşka. Ya sahte paketler dönüyor piyasa da ya da ürün yenilenmiş bir karışıma sahip. Şu aşamada almamanızı tavsiye ederim.
WhatsApp Image 2022-02-22 at 12.56.46.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-22 at 12.45.25.jpeg
WhatsApp Image 2022-02-22 at 12.45.25 (1).jpeg

üstteki yemle alakası olmayan bir yem geldi. Sahte mi soruşturup öğreneceğim.

Güncelleme: Üstte ilk tanıttığım yem lüks yemleri gibi görünüyor. Ancak son aldığım ekonomik paketi. Tahmin edin hangi sitenin azizliğine uğramış olabilirim :D
Ürün içeriğini güncellememiş olan akyol!!!

Bir süredir kullanıyorum ben de yemi çok beğendiğimi söyleyebilirim. İçerik, toz oranı, tohum kalitesi... her yönüyle tatmin etti beni. 1 kg satın almıştım, az kaldı. Bununla devam edeceğim gibi.

1646583921709.png

ürünün 2 çeşiti var birinde yanılmıyorsam %12 aspur diğerinde %40 aspur ama kaliteli bir yem bu arada %20 zam gelecek pazartesi bu ürünlerede
evet maalesef ülkemize 2 çeşidi geliyor. ekonomik paketi olan yani %12 li bu markaya yakışmayacak oranda tozlu ve kötü tohum kalitesine sahip :(

Geliyor geliyor. Bursa/ Mersin çıkışlı dağılıyor gibi görünüyor.
Hocam önerdiğiniz yem bundanmı ? Aspurun fazla olması karaciğerde yağlanma yaratmaz değilmi ? Siz memnunmusunuz bum yemlerden ? Çok güzel gözküyor.Bunun yanında diğer yemler çöp gibi geldi bana.Birde 1g experience yüzde 40 aspurlu var hangisi benim karaciğeri yağlı olan kuşuma iyi gelir ?

Hocam önerdiğiniz yem bundanmı ? Aspurun fazla olması karaciğerde yağlanma yaratmaz değilmi ? Siz memnunmusunuz bum yemlerden ? Çok güzel gözküyor.Bunun yanında diğer yemler çöp gibi geldi bana.Birde 1g experience yüzde 40 aspurlu var hangisi benim karaciğeri yağlı olan kuşuma iyi gelir ?
Ben şu an 1g olandan kullanıyorum ama,şansıma bu yeni minik pek aspur sevmiyor.Genel olarak taze,iyi bir yem gibi duruyor.Verseleye ek olarak arada veriyorum.King’de uzun süre kullandığım çok güzel bir yem.

Karaciğer için pelet yeme alıştırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ben şu an 1g olandan kullanıyorum ama,şansıma bu yeni minik pek aspur sevmiyor.Genel olarak taze,iyi bir yem gibi duruyor.Verseleye ek olarak arada veriyorum.King’de uzun süre kullandığım çok güzel bir yem.

Karaciğer için pelet yeme alıştırmanız daha sağlıklı olacaktır.
Elimde pelet yem var ilk defa aldım,alıştırmaya çalışıyorum,markası versele laga nutribird b14,parfüm gibi kokuyor,bunun böyle kokması normalmi ? Kokusu yemlikten ta burnuma kadar geliyor.Böyle araba parfümü gibi.İşim biraz zor.Kuş bir kere tatmaya çalıştı sonra kafa silkeledi.Galiba yemeyecek.Ne meyve yiyor ne sebze.Yanında çerez,çitoz,ekmek gibi şeyler yenildiği zaman hemen göğsüme gelip ağzıma uzanıyor banada ver diye bende vermiyorum diye kulağımı ısırıyor nerde nasıl davranacağını biliyor çok akıllı :) İşi gücü yağlı yiyeceklerle.Hamur içi hastası.