Kizgin disime erkek aldim

Selim-ozekinci

iyikus.com Üyesi
Merhaba ;
Oncelikle asagi yukari 6,7 aydir besledigim bir disi kusum vardi, bugun petshop dan bir erkek aldim once kafesi atip bir sure
izledim bayagi yakinlasti disi eve getirdim fakat erkek biraz urkek yeni bi ortama alismaya calismasindan kaynakli olsa gerek.Kafesleri ayirdim ne zaman birlestirmem daha dogru olur?

Merhaba, Sitemize hoş geldiniz. Yeni alınan kuşlar için kür çalışması ve bakımı yapılmalıdır. Bu nedenle bir karantina kafesi olmalı. Buda ayırdığınız kafes olabilir. Bu süreçte parazit var mı yok mu, tüyleri düzenli mi yoksa tüy döneminde mi, kilosu yerinde mi yoksa çok mu zayıf vb. gibi birçok şey incelenmeli. Bunun için yaklaşık 20 gün deseler de bence de 10 gün yeterlidir. Ayrıca bu süreçte uzaktan sohbet ederek birbirlerine alışırlar ve işler daha kolaylaşır. Birde erkeğin bulunduğu kafeste yuvalık olması gerekir. Kafesi ona göre seçmenizi öneririm.

Kuş eve yeni geldiği için çekinik olması normal. Rica etsem kuşlarınızdan birkaç fotoğraf atabilir misiniz?

Oyla 0
Yuvalık koydum ama dişi kuş tek yaşadığı için büyük kafeste onu küçük kafese aldım erkeği büyük kafese bıraktım yuvalık taktım yemlerine de hafif nijar tohumu serptim .Fakat dişiyi kendi kafesinden ayırdığım için bu süreçten nasıl etkilenir sizce

Oyla 0
Aynı odada olduğu için çok etkilenmez ama yinede gözlemlemek gerekir. Mesela bendeki bir dişiyi 40*35 bir kafese koymuştum. Tam karşısında da 60*45*40 bir kafes vardı. Kaçma çabaları içerisindeydi ve kötü davranışlar sergiliyordu. O kafese aldıktan sonra yapmadı bunları. Kafes kıskanabiliyorlar :D

Oyla 0
Bence kendisi seçmeliydi eşini. O şekilde süreç daha iyi ilerliyor.

Oyla 0
Bende aynı fikirdeyim ama malesef istanbul şartlarında pek mümkün olmuyor.Tamamen ticarete dökmüşler işi. yavru almak da çok önemli değil aslında tek kalmasın istemedim anlaşabileceği bi eşi olsun yeter.

Oyla 0