Muhabbet Kuşları Kızıştırmak için Yumurta Maması denemesi başarılı

Katubime

iyikus.com Üyesi
Yaklaşık 5 aydır eş olarak geçinip gidiyorlar Maviş ile Limon. Limon çiftleşme konusunda çok istekli olmasına rağmen Maviş hanım hiç oralı değil. Ben de çifthane kafeste onları ayırdım. Bugün de ilk defa yumurta maması verdim biraz daha kızışsın diye Maviş hanım. Mamaya ilgi çok güzel özellikle toprak koysam önüne hayır demeyen Limon bayıldı.

Mama içine: Bebe bisküvisi, havuç, yumurta, siyah havuç, mısır unu, Nijer tohumu, Normal yem, yarım çay kaşığı tarçın ve yarım çay kaşığı keçi boynuzu tozu koydum.
4701

Artık bu ikilinin yavruları da olsun hevesindeyim. Sizlerin bu iki yönteme ilave olarak tavsiyeniz var mı bu ayırma süreci içinde yapmam gereken?

Dip not olarak ekleyeyim. Maviş hanım ayrıldıktan sonra 3. gün iyice sessizleşti neredeyse tüm gün tünekte ya miskin miskin oturuyor ya da tellere asılıp uyuyor. Mutsuzluk olarak mı yorayım hastalık mı?

Maşallah. Yesinlerde bir tek gerisi pek mühim değil. Düzeni değiştiği için bu durumda olabilir. Hasta olduğunu düşünmüyorum. Birde ahşap tünek kullanmanızı ve diğer aksesuarları devamlı bulundurmanızı öneririm. Kum, su, kalamar vs vs

Ahşap tüneklerim kısa geldi sadece birisi üzdü yenisini yapacağım artık. :) diğerlerini kuşlar görülsün diye ben çıkardım hepsi mevcut.