Muhabbet kuşu Yavrusunun 31 günlük gelişim rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Herkese merhaba ☺️ size kuşlarımın ilk doğduğu günden itibaren ve yeme düştüğü ana kadarki gün gün gelişim rehberi ile yardımcı olmaya çalışacağım. Bir 10 gün arası kuşların gelişimi ilk 5-6 gün yerinde sayıyor gibi görünse de aslında çok çabuk gelişen kuşlar genelde 7-9 gün arası gözler açılır Temel ana renk belli olurIMG-20230605-WA0007.jpg
10 ile 20 gün arasında ki kuşların artık kafa tüyleri çıkmaya başlamıştır gözler belirgin bir şekilde açık ve yuvarlaktır bu süre içerisinde renk detayları ve cinsleri tamamen belli olmuş olurIMG-20230605-WA0008.jpg

20 -30 günlük yavrular ise gelişimini hızla geliştirmeye devam eder inanılmaz bir hızla büyür ve 26 27 günlük olduklarında yuvadan çıkmaya başlarlar tamamen çıkmaya cesaret edemeseler de 30 güne gelmeden yuvadan atlayan kuşlar genellikle çok fazladır baba bu süreçte çok büyük rol oynar onlara çok güzel rehberlik eder ve 30 günün sonunda tamamen yeme düşmüş çok güzel bir yavru olur ben de buna fazlasıyla şahit oldum size de gün gün gelişim rehberiyle yardımcı olmak istedim umarım başarabilmişimdirIMG-20230605-WA0009.jpg

♥️

Çok minnoş bir konu olmuş. Ellerinize sağlık. Maşallah cana da