Kokan yem bozuk mudur?

Limonb

iyikus.com Üyesi
Beaks deluxe yem kullanıyorum yeni alındı. Büyük cam kavanozda güneş almayan yerde ağzı kapalı tutuyorum. Şu ana kadar hiç sorun olmadı ama bugün kuşumun yem verdiğinde ağzı kokuyordu. Yemliğindeki yemleri kokladım orada da koku vardı. Kavanozu açtım kavanoz da kokuyor. Son kullanma tarihi 2023 e kadar. Yem taze görünüyor fakat kokuyor şimdi iyice karıştırıp camın önüne koydum havalansın diye. Yem bozuk mu? Havalandırdıktan sonra kullanabilir miyim? Evde açılmamış vitakraft var ama o dokunuyor kuşuma. Ne yapayım?

Son düzenleme:

Limonb

iyikus.com Üyesi
Yemden kokuyu yeni aldım her gün yemi değiştiriyorum. Az koyduğum için. Şu an havalandırıyorum koku gitti gibi.

Oyla 0

ebrares

iyikus.com Üyesi
yemleri açıkta bırakmamalısınız bence tozlanır bayatlayabilir. yemlerin genel bi kokusu var zaten o kokudan farklı bi koku mu?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sağlığını riske atmaya degmeyecegini düşündüğümden imkanınız varsa yeni yem alınız. Nemlenme sıkıntı yaratacaktır

Oyla 0

Limonb

iyikus.com Üyesi
Sağlığını riske atmaya degmeyecegini düşündüğümden imkanınız varsa yeni yem alınız. Nemlenme sıkıntı yaratacaktır
BaNa önerebileceğiniz bir yem var mıdır? Vitakraft kullandım dokundu. Bu beak's yemi satan petshop yok etrafımda. Tropifiti duydum ama tam bilmiyorum. Gerçekten aradığım iyi yemi bulamıyorum. Benelux alacaktım o da her yerde tükenmiş.

Oyla 0

bespokeN

Forum Sakini
Vitakraft dokundu derken? Yem değişirken aşama aşama değil de eski yemi döküp direk yeni yemi döktüyseniz dokunmasının sebebi budur muhtemelen.

Oyla 0

Limonb

iyikus.com Üyesi
Vitakraft dokundu derken? Yem değişirken aşama aşama değil de eski yemi döküp direk yeni yemi döktüyseniz dokunmasının sebebi budur muhtemelen
Kuşum hastalandı. Veteriner yem değişikliğinden dolayı olduğunu söyledi. İç parazit ilacı kullandım. Dediğiniz gibi de olabilir bilmiyorum. Zaten kısa süre verdim sonra eskiye döndüm sorun olmadı.

Oyla 0