Köpürcük çıkarıyor

bulutalmi

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuşum üç gündür gaga kısmından beyaz sümüksü köpürcük ve akıntı çıkartıyor. Bu sorun olur olmaz veterinere gittik. Kursak iltihabı olmuş dendi, iki antibiyotik verdi birini suyuna damlatıyoruz, birini ağızdan içiriyoruz. Yem yemiyor, sebze-meyvelerden ya çok az yiyiyor ya hiç yemiyor. Gün içinde ara ara köpürmeleri oluyordu temizliyordum ama akşam kırmızı akıntılar da oluştu, veteriner oksijen takviyesi yaptı ama elim kolum bağlandı ne yapmalıyım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şuanki fotoğrafını iletiyorum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 20
Çok geçmiş olsun. Bu evrede yapılması gereken her şeyi veteriner önermiş. Kullandırttığı ilaçların adını yazar mısınız?
İlerleyen vakalarda ne yazık ki tedavi güçleşiyor ama imkansız değil. Söylenen süre zarfında ilaçları kullanıma devam ediniz.

Oyla 0
Merhaba.
Yarın sabah erkenden veterinere gidin A21 yavru kuş maması veya muadili ile kursaktan besleme yaptırın, kursağı dolsun.
3 gün boyunca her gün aynı saatte (sabah 9-10 gibi) beslemesini yaptırın. İlacını da mamanın içine katıp öyle kursağına bastırabilirsiniz.
Kuşun beslenmesi gerekiyor ilk önce. Beslenince kendine gelir, tedavisine devam edilir.
Beslenmez ise durumu kötüye gider.
not:Kursak iltihabından ziyade üst solunum yolu enfeksiyonu gibi geldi bana.
(Şahsi fikrim)

Oyla 0
Köpüklü kusmalar genelde zehirlenmeler ya da kursak enfeksiyonunun ana baskın belirtisidir. Bu nedenle ben doğru teşhis konulduğundan yanayım.

Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Bu evrede yapılması gereken her şeyi veteriner önermiş. Kullandırttığı ilaçların adını yazar mısınız?
İlerleyen vakalarda ne yazık ki tedavi güçleşiyor ama imkansız değil. Söylenen süre zarfında ilaçları kullanıma devam ediniz.
Çok teşekkürler. İsimlerini bilmiyorum, şırınga içerisindeler. Yarın elma sirkesi verip, mide koruyucu yapabiliriz dendi. Ne dersiniz?

Oyla 0
Tm bu durumda.
Bu durumda uzun zamandır beslenemiyordur ve halsiz kalmıştır.
Kursağın doldurulması gerekiyor ilkönce.
Kursağa mama basılması kuşun toparlanmasını sağlayacaktır.
Elma sirkesi fayda vermeyecektir ,hatta kusmasını azdırabilir.
Dışkı resmini de yükler misiniz.

Son düzenleme:
Oyla 0
Elma sirkesi çok kullanışlı olmayabilir bu süreçte ancak neden kullanmak istediğini anlayabiliyorum. Denenebilir. İlk işiniz ilaçların adını öğrenmek olsun lütfen. Bazen alakasız ilaçlar veriyorlar

Oyla 0
Kusma demiyor anladığım kadarı ile,gaga deliklerinden sümüksü sıvı çıkıyor diye anladım ben.
Çok teşekkür ederim bu arada yazdığınız için
Elma sirkesi çok kullanışlı olmayabilir bu süreçte ancak neden kullanmak istediğini anlayabiliyorum. Denenebilir. İlk işiniz ilaçların adını öğrenmek olsun lütfen. Bazen alakasız ilaçlar veriyorlar
Uyandım bu şekildeyiz. Kırmızı şeyler geliyor ağzından ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• D2B1BA82-4B37-4512-93DB-085EDBF59D02.jpeg
    D2B1BA82-4B37-4512-93DB-085EDBF59D02.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
Oyla 0
Kuş kendi kendine beslenemez duruma gelmiş.
Çok acilen kursağına mama bastırmanız gerekiyor.
Kuşun direk kursaktan beslenmesi lazım.
Bu şekilde kuş fazla dayanmaz.

Son düzenleme:
Oyla 0
hangi ilaçları kaç gündür, ne dozda kullandığınızı yazmanız lazım, ilaçların isimlerini mutlaka öğrenin. bunları yazmadan tedavi konusunda yardım edilemez

ilaveten kafes tabanındaki dışkıların net fotoları gerekli

Oyla 0
hangi ilaçları kaç gündür, ne dozda kullandığınızı yazmanız lazım, ilaçların isimlerini mutlaka öğrenin. bunları yazmadan tedavi konusunda yardım edilemez

ilaveten kafes tabanındaki dışkıların net fotoları gerekli
Kuşumun dışkısı normaldi, bir anda böyle oldu. Antibiyotiği bıraktı doktoru bugün. Elma sirkesi ve bebek maması tedavisine geçmiştik. İyi gözüküyordu ama dışkı böyle oldu. Ne yapmalıyım? Dışkı ne demek oluyor sizce?

Ekli dosyalar

• 5DD3A338-49CA-498F-B6D4-FF43D8C27E66.jpeg
    5DD3A338-49CA-498F-B6D4-FF43D8C27E66.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 20
Oyla 0
Elma sirkesini ve Bebek mamasını size veteriner mi önerdi??..Bu bir tedavi değil..
Kursaktan besleme yaptırdınız mı??
Hangi ilaçları kullandınız?
Dışkıya gelecek olursak;
Koksidiyoz dışkısına benziyor.
Daha yakından çekebileceğiniz bir dışkı var mı?
Antibiyotik adlarını sordum ama hatırlayamıyorum tıbbi isimler olduğundan tabi. Antibiyotiği kesti. Suyuna bir iki damla sirke katıyorum içiyor. Bebek mamasını şırınga ile ağzından içiriyorum, besin takviyesi için. Kursağındaki mantar daha iyi gözüküyor iyiye gidiyor dendi ama dışkısı beni korkuttu biraz, anlamadığım için. Sağ olun siz de yazıyorsunuz.

Oyla 0
Keşke not alsaydınız ne kullandığını bilirdik.
Veterinere gittiğinizde kursaktan besleme yapması gerektiğini söylediniz mi?
Bu dışkı kursak mantarı dışkısına hiç benzemiyor kanlı ve mukuslu gözüküyor.
Başka dışkı resimleri yükler misiniz hemen?

Oyla 0
Keşke not alsaydınız ne kullandığını bilirdik.
Veterinere gittiğinizde kursaktan besleme yapması gerektiğini söylediniz mi?
Bu dışkı kursak mantarı dışkısına hiç benzemiyor kanlı ve mukuslu gözüküyor.
Başka dışkı resimleri yükler misiniz hemen?
Kursaktan besleme yapılması şırınga ile beslenmesinden farklı bir olay mı acaba? Bilmediğim için soruyorum, yanlış mı yapıyoruz

Oyla 0