Kuluçka maması hakkında bilgim yok

firatfirat

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar şuanda pupa mama kullanıyorum pazartesi quiko sitt mamaya geçiş yapacak..
Kuşum ilk yumurtasını bugün verdi mama hazırlarken
Yumurta ,mama , yumurta kabuğu , havuç kullanıyordum fakat geçen kuluckada aynılarını yaparken erkek girip yuvalığı kazmış ve yumurtaları kırmıştı..
Bildiğim kadarıyla havuç kızıştırıyor sizce havucu kesmeli miyim? Kesersem yerine ne kullanmalıyım elimde hafta sonu olduğu için dışarı çıkamıyorum Muz Elma pancar kivi portakal limon var ?
Yardım eder misiniz?

Evet yumurta oldugunda havucu vermemelisin.... yumurta daha fazla katabilir ... irmik . mısır unu . galeta unu . turp pancar olabilir...
Daha deneyimli arkadaşlar cevap yazacaktır....

Oyla 0
Yumurta maması genel anlamda seyreltilmeli kuluçka evresinde. En fazla 1 kez vermenizi öneririm haftada. Herhangi bir ürün çıkartmaya gerek yok. Bebeklerin tamamı çıktığında arttırabilirsiniz.

Oyla 0
Yumurta maması genel anlamda seyreltilmeli kuluçka evresinde. En fazla 1 kez vermenizi öneririm haftada. Herhangi bir ürün çıkartmaya gerek yok. Bebeklerin tamamı çıktığında arttırabilirsiniz.
Pupa yumurta maması nasıldır fiyatı diğerlerine göre çok uygun cede almak istiyorum ama biraz pahalı siz ne önerirsiniz.

Oyla 0
pupa yerli bir marka, yakından incelediğim bir mamadır kendisi fakat beğenmedim. Zayıf bir karışım diyelim şimdilik. Cede, pak, witte molen, Versele laga denemenizde fayda var. Bazen şunu da yapıyorum ben. Örneğin 5 kg aldığım mamaya + daha uygun bir mama ilavesi karıştırabiliyorum. Sadece oran arttırmak için.

Oyla 0
pupa yerli bir marka, yakından incelediğim bir mamadır kendisi fakat beğenmedim. Zayıf bir karışım diyelim şimdilik. Cede, pak, witte molen, Versele laga denemenizde fayda var. Bazen şunu da yapıyorum ben. Örneğin 5 kg aldığım mamaya + daha uygun bir mama ilavesi karıştırabiliyorum. Sadece oran arttırmak için.
Cok teşekkür ederim.Hepsiburada sitesinde cede ve versele laga 500 Gr 29 lira ikisinin arasında kaldım.sultan papaganlarim kuluçkada 1hafta içinde yavrular çıkacaklar onlar için almak istedim.

Oyla 0
oradan almayınız. petmarketburada ya da alternatif bir siteden 1 kg 45-50 liraya bulunabilir. Güvenilir satıcı bulmak zor mamada.

Oyla 0