Kuluçka süresi

Nalan...

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yoktum burada şimdi girmek nasip oldu benim bir çift kuşumun 9 yumurtası oldu dişi kuş çok rahat geçirdi kuluçkayı.Ama kuluçka süresi doldu 20-21 gün oldu dün akşamdan beri Yavru kuşun sesi geliyor ama ortada bir şey yok yavru yumurtadan çıkmıyor ne yapmam gerekiyor..

Merhaba, günü tam not aldıysanız ve 18. gününü geçtiyse yumurta ufak müdahale ile çıkartabilirsiniz.

Bazı durumlarda gelişim yavaşlayabiliyor ama çok nadir olur. Çıkım günü genelde ses verirler ve çıkarlar gün içinde.

Oyla 0
Olasılıklar var, bu nedenle numaralandırmak bu gibi durumlarda devreye giriyor. Örneğin 9 yumurtanın ilk 3 tanesi boş olabilir. 18 gün üzerinden hesaplarsak eğer, ilk yavrunun 24. Günde gelmesini bekleyebiliriz. Son yumurtanın üzerinden ortalama 4 gün geçmiş. Yerinizde olsam kontrol sağlayıp boş yumurtaları kuluçkadan alırdım. Hangi yumurtanın çıkımı gelmiş yine belirsiz bir durum olacak tabi. En azından dolu yumurtalarımızı görmüş oluruz, ve 9 yumurtanın kalabalıklığını minimize etmiş oluruz.

Oyla 0
Benim sultan papaganı ortalama yumurtadan çıkma suresı nedır ılk ıkınyumurta dolu ıdı sonrakılere bakmadım

Oyla 0