Kuluçkada boş yumurtalar alınmalı mı

bengs

iyikus.com Üyesi
Merhaba benim dişi kanaryam 4 tane yumurtladı biri kesin dolu biri şüpheli henüz ama ikisi kesin boş. ben boş olan bir yumurtayı dolu olanları daha iyi ısıtabilmesi açısından almalı mıyım altından sizce? çünkü küçücük kuş en nihayetinde dört yumurtayı ısıtmaya çalışırken asıl dolu olanı soğutacak diye korkuyorum.

Alabilirsiniz. Kuşunuz boş yere yorulmasın. Fakat kuş yuvalıkta olmadığı bir zamanda almanız daha doğru olacaktır.

Oyla 0
Alabilirsiniz. Kuşunuz boş yere yorulmasın. Fakat kuş yuvalıkta olmadığı bir zamanda almanız daha doğru olacaktır.
öyle yaptım teşekkür ederim. üç yumurta kaldı yuvasında şimdi
Genelde boş yumurtalar çıkan yavruların dayanması için yastık görevi görüyor. Ancak üretim yapan üstatlar daha doğru bir yorumda bulunur.
ben de öyle düşündüm yuvasında boş olan diğer yumurtayı bıraktım. olmazsa yavru çıkınca bu aldığımı geri yerine koyarım çünkü sadece biri dolu onu da boşları ısıtmaya çalışırken soğutacak diye korkuyorum

Oyla 0
Tüm yavrular çıktıktan sonra alabilirsiniz eğer numaralama yapmadı isen hangi yumurta daha erken çıkacağını bilmiyorsan kalsın yavrular tamamen çıktıktan sonra alabilirsiniz boş yumurtayı

Oyla 0