Kur yaparken yem çıkarma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hasan.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan.

Veteran
Kuşum bana kur yaparken gagasında yemler olduğunu görüyorum fakat elime çıkarmıyor. Elime çıkarirmis gibi yapip çıkarmiyor ve sanırım geri yutuyor. Allah korusun Kursak mantarı olur mu?
4 günde bir kafes temizliği
1-2 günde bir yem uflerim
Her gün yeni içme suyu koyarım
Kuş kumu var
Haftada 1 düzenli olarak suyuna multivitamin katarim
Haftada bir kez suyuna probiyotik katarim
Haftada 1 düzenli olarak yumurta maması yaparım
Haftada bir düzenli olarak cesitli meyve sebze ikram ederim
Bakımım bu sekilde hijyene dikkat ediyorum. Kursak mantarı olan kuşlar yukarıdaki bakimlari kotu olan kuslarmis bence benim bakımım iyi sizce

Uzun vadede olabilir. Neden eş almıyorsunuz yanına? Kustuğu yemi geri yememesi gerekiyor ki problem olmasın. Bakımınız fena değil ama tam onunla doğru orantılı işlemiyor işte.

Oyla 0
Uzun vadede olabilir. Neden eş almıyorsunuz yanına? Kustuğu yemi geri yememesi gerekiyor ki problem olmasın. Bakımınız fena değil.
Daha ne yapabilirim bakimimi daha da iyilestirmek icin. İkinci bir kusa bakmak zor olur. Onu geçtim bakarim da benim kusum cok evcil oldugundan dolayi disi kus dover diye korkuyorum. Veya anlasamayip bizim kus strese girip Allah korusun bisey olur diye. Bu yuzden evimize gelin almak istemiyoruz ve kusum da bizimle dost olmayi secti @Ümit T. @Kaan Omurtak

Son düzenleme:
Oyla 0
Bu durumda her şeyini inceleyeceksiniz süreçte. Durgunluklar, dışkı bozulmaları, farklı hareketleri not edip tekrar ediyor mu bakacaksınız. Kuşun ağırlığını düzenli ölçüp yazacaksınız gerekirse bir köşeye. Bu sayede sağlığından şüphe ettiğinizde elinizde bir neden olmuş olacak ve direkt tedaviye başlayabileceksiniz.

Oyla 0
Bu durumda her şeyini inceleyeceksiniz süreçte. Durgunluklar, dışkı bozulmaları, farklı hareketleri not edip tekrar ediyor mu bakacaksınız. Kuşun ağırlığını düzenli ölçüp yazacaksınız gerekirse bir köşeye. Bu sayede sağlığından şüphe ettiğinizde elinizde bir neden olmuş olacak ve direkt tedaviye başlayabileceksiniz.
kilosunu nasil olcucem

Oyla 0
Hassas tartı yardımıyla ölçebilirsiniz ya da elinize aldığınızda değişimleri anlayabilirsiniz ama sağlıklı sonuç vermez

Oyla 0
2ci bir kuşa bakmak bence zor olmaz. Aksine sizinkine faydası olur ne gibimi.
Tek kuşlar tüyde veya diğer kısa vadeli hastalıklarında yemeden içmeden kesiliyor örnek ama diğer kuş yerken diğeride özeniyor yani hızlı toparlıyor

Oyla 0