Koksidiyoz

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.Geçenlerde kuşumu atmıştım ve kursak mantarı olabileceğini söylemiştiniz , gerçekten de kursak mantarı hastalığı çıktı.Ben hasta değilim ancak evde bir kişi korona geçiriyor dolayısıyla hepimiz karantinadayız maalesef veterinere götüremiyorum.Bugün tipik belirti olan kusma gibi kafa sallama hareketi arka arkaya yaptı yani eminim hastalığından.Şu tedaviyi araştırmalarım sonucu buldum size sormak istedim eğer yap derseniz yarın eczaneden bu ilaçları istetip hemen uygulayacağım çünkü bugün ilk defa hiç yemek yemiyor ve uykulu bu da beni çok korkuttu :(

500 ml suya 1 tam dolu damlalık kadar mikostatin ve 1.5 fıs Terbisil koyuyoruz.Bunu 5 gün boyunca veriyoruz. Tedavi bu.Uygulayayım mı ve sizce yarına kadar bir şey olur mu :(

inşallah gitmiştir derken?Nasıl damlattınız?
İnsülin enjektörüyle de kuşu elime aldığımda bana göre sol tarafından damlatıyorum o yüzden bazen acaba yan tarafa mı gitti diye aklıma takılıyor onu demek istedim.Direk ortadan damlatsam emin olucam da o da tehlikeli...2 videosunu yükledim şimdi atıcam size

Oyla 0

Oyla 0
Sol elinize aldığınızda yani yüzü size bakar pozisyonunda iken size göre sağ taraftan yemek borusuna doğru damlatabilirsiniz.Damlalık yok mu elizde?

Oyla 0
Evet orada.Size bakarken size göre solda kuşun yemek borusu.
Enjektörle değil de damlalıkla verirseniz daha rahat edeceksiniz kanımca.

Son düzenleme:
Oyla 0
Maşallah.
Siz petshoçuya ufak bir harçlık verin, emeklerinin karşılığı için.
Yem ihtiyacınız, suluk ihtiyacınız vs varsa jest olsun diye ufak ufak alışveriş yapın.
Kuş yem yemeye başladığında ve kursağını doldurduğunda, iyişetiğinde ancak bırakabiliriz petshopçunun yakasını,yapacak bir şey yok.

Oyla 0
Merhaba,yoldaydım geç gördüm ne yaptınız?
Merhaba sıkıntı yok entrobac koydurdum :) hepsini hiç kusmadan aldı mamanın ama şişti yine.Kuşçu da artık kibar kibar da olsa gelme demeyi ima etti :') keşke yem yese gitmicem zaten de çok az yiyor.
Maşallah.
Siz petshoçuya ufak bir harçlık verin, emeklerinin karşılığı için.
Yem ihtiyacınız, suluk ihtiyacınız vs varsa jest olsun diye ufak ufak alışveriş yapın.
Kuş yem yemeye başladığında ve kursağını doldurduğunda, iyişetiğinde ancak bırakabiliriz petshopçunun yakasını,yapacak bir şey yok.
:D ben de öyle yaptım ,yemlik lazımdı 2 tane aldım.Para vermek hoş olmaz da ben bi hediye alayım diyorum ama daha karar vermedim ne alsam ne versem düşünüyorum şimdi :D kuşum iyileşsin eşini de oradan alacağım.

Oyla 0
Merhaba sıkıntı yok entrobac koydurdum :) hepsini hiç kusmadan aldı mamanın ama şişti yine.Kuşçu da artık kibar kibar da olsa gelme demeyi ima etti :') keşke yem yese gitmicem zaten de çok az yiyor.

:D ben de öyle yaptım ,yemlik lazımdı 2 tane aldım.Para vermek hoş olmaz da ben bi hediye alayım diyorum ama daha karar vermedim ne alsam ne versem düşünüyorum şimdi :D kuşum iyileşsin eşini de oradan alacağım.
Siz bence nakit harçlık verin ör:100 TL, şu an esnafın ihtiyacı hep nakit.
Son dışkısının fotoğrafını yükler misiniz?
Kendi kendine su içiyor mu hiç?

Oyla 0
Siz bence nakit harçlık verin ör:100 TL, şu an esnafın ihtiyacı hep nakit.
Son dışkısının fotoğrafını yükler misiniz?
Kendi kendine su içiyor mu hiç?
Doğru ,hiç böyle düşünmemiştim ,o zaman hem nakit vereyim yanında da bi kutu lokum alırım direkt para vermeye utanırım ?
Şimdilik içmedi hiç.
Yeni temizledim yapınca atayım.

Oyla 0

Maşallah, iyice toparlamaya başlamış.
İlacın dozunu arttırmıyorum ,çünkü kısa zamanda ilaç geçmişi hayli fazla, karaciğerini yormaya gerek yok.
Düşük dozla günlere yaymaya ve diğer yan desteklerle hastalığı yenmesini daha doğru buluyorum.

Oyla 0
Maşallah, iyice toparlamaya başlamış.
İlacın dozunu arttırmıyorum ,çünkü kısa zamanda ilaç geçmişi hayli fazla, karaciğerini yormaya gerek yok.
Düşük dozla günlere yaymaya ve diğer yan desteklerle hastalığı yenmesini daha doğru buluyorum.
Netleştirmek için soruyorum ,ilaç günde bir defa değil mi? İshali aynen devam ediyor ,biraz yem yese belki düzelecek ama yemiyor ,su da içmedi zorla ben içirdim.Su yerine pirinç suyunu içireyim mi sizce

Oyla 0