Kursak Şişmesi Tedavisi (Ayhan Otçuoğlu)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar malum bazı yavrularda kursak şişmesi, kursağın hava ile dolması olabiliyor. Bu gibi durumların ben mantar kaynaklı olduğunu biliyordum, ancak Ayhan hoca farklı bir tedavi uygulamış izleyelim :)

Evet izlemiştim bende hocam.Antibakteriyelin işe yaraması biraz garibime gitmişti açıkçası.Ben daha çok Ayhan hocasında ilk kullandığı doksisiklin vs. işe yarar diye düşünmüştüm.Ama metronidazole madem ingilizce yazılarda iyi geldiği söylendi neden etki etmedi anlamadım doğrusu

Son düzenleme:
ben triflucan ile çözüm bulmuştum ancak benim vaka daha ilerlemişti.
sulphada işe yarıyorsa ne güzel

Son düzenleme:
ben triflucan ile çözüm bulmuştum ancak benim vaka daha ilerlemişti.
sulphada işe yarıyorsa ne güzel

Yani mantar ilaçlarıyla çözenleri görmüştüm. Birde doksisiklin ile çözenleri görmüştüm. Şimdide sulphamezathine ile çözmüşler. Demekki birden çok sebepten kaynaklanabiliyor bu rahatsızlık. En azından alternatifleri öğreniyoruz :)

Ama çok şanslıymış. Benim konuda eklediğim gibi bir şişme sonrası gazı alsan bile 2 gün yaşamıyor ilaç vermeden. :( Bu nedenle üretim yapanların elinde mutlaka türev ilaçların bulunmasını öneririm. İnsanın içi sızlıyor öyle görünce :(

Evet izlemiştim bende hocam.Antibakteriyelin işe yaraması biraz garibime gitmişti açıkçası.Ben daha çok Ayhan hocasında ilk kullandığı doksisiklin vs. işe yarar diye düşünmüştüm.Ama metronidazole madem ingilizce yazılarda iyi geldiği söylendi neden etki etmedi anlamadım doğrusu

zaten ilk önce doksisiklin ve metronidazol kullanıldığı ve işe yaramadığı için ihtimaller azaldı ,hekimin işi kolaylaştı bu vakada. metronizadol bu vakayla çok alakalı olmasa da protozoa ihtimalini elemiş oldu. geriye sindirim sistemi enfeksiyonu kaldı onu da sulphayla çözdü

hoca zaten sürekli kür yaptığı için hekim anaç kaynaklı mantar ihtimalini de kafadan elemiştir :)

video benim için faydalı oldu mu dersen, evet hem de çok

zaten ilk önce doksisiklin ve metronidazol kullanıldığı ve işe yaramadığı için ihtimaller azaldı ,hekimin işi kolaylaştı bu vakada. metronizadol bu vakayla çok alakalı olmasa da protozoa ihtimalini elemiş oldu. geriye sindirim sistemi enfeksiyonu kaldı onu da sulphayla çözdü

hoca zaten sürekli kür yaptığı için hekim anaç kaynaklı mantar ihtimalini de kafadan elemiştir :)

evet geniş bir bakış açısıyla ele aldın. Katılıyorum kesinlikle

Evet çok doğru,benim Metronidazole çok garibime gitti zaten dedim protozoa ne alaka.Haftaya da kış maması videosu gelecek dedi.

Döngü malesef sekteye uğramıştır. Hergün karanlık bir hücrede yaşayan mahkum, nerden bilsin geceyi gündüzü.

Allah aşkına biri bana bu yaz kış olayını bi açıklasın:)

Kuşlar mevsimsel geçiş mi yaşıyor ki, yaz kış diyet değişikliği sunuluyor:)

Döngü malesef sekteye uğramıştır. Hergün karanlık bir hücrede yaşayan mahkum, nerden bilsin geceyi gündüzü.

Allah aşkına biri bana bu yaz kış olayını bi açıklasın:)

Kuşlar mevsimsel geçiş mi yaşıyor ki, yaz kış diyet değişikliği sunuluyor:)
Yaşamaz olur mu

Ama çok şanslıymış. Benim konuda eklediğim gibi bir şişme sonrası gazı alsan bile 2 gün yaşamıyor ilaç vermeden. :( Bu nedenle üretim yapanların elinde mutlaka türev ilaçların bulunmasını öneririm. İnsanın içi sızlıyor öyle görünce :(

@Doğanay Y. hocam türev ilaçtan kastınız nedir?