Kuru Mama nedir

kuru mamayı yumurta mamasıyla karıştırmıyormuyum nemlendirme ne oluyor anlamadım
Kuru mamanın iceriginde yumurta var ise yumurta koymanıza gerek yok. Yok ise o zaman yumurtada koymanız gerekir. Nemlendirme şu demek kuru mama çok serttir ve kuş bu taneleri yiyemez. Onu bir şekil ıslatıp öyle vermeniz gerek. Bu islatmayi yapmak icin sebzelerden ve su dan kullanabilirsinuz.

Oyla 0
Kuru mamanın iki çeşidi mevcut. Yumurtalı olanlar (önerdiğimiz) ve baharat karışımlı, yumurtasız olanlar.
Sebze ile nemlendirerek kullanabilirsiniz kuru mamayı. Evde hazırlamak yerine bu tip ürünler avantajlı oluyor

Oyla 0
Önemli olan nem dengesi. Elbette sebze oranı fark eder. Ölçülü kullanmak lazım ve kıvamını tutturmak gerekiyor. Hafif nemli olmalı.

Oyla 0
Ben gold wings marka mama aldım yemligine koydum ama ne kadar süre orada kalmali bilmiyorum bitirene kadar mi yoksa birgün bekletip tekrar paketinemi koymaliyim :unsure:

Oyla 0
Aldığım yer surekli kalsin cok severler yerler bozulmaz dedi oysa:cautious:
Peki haftada bir vermeliyim degil mi? Kalani çöpe?
Yumurtalı gıda çok çabuk bakteri üretir,kuru mama da olsa asla o kadar tutmam.Çöpe atmayın tabi dışarıda ki kuşlara serpin.Ben haftada bir veriyorum az-çok verenlerde var,size bağlı.

Oyla 0
Yumurtalı gıda çok çabuk bakteri üretir,kuru mama da olsa asla o kadar tutmam.Çöpe atmayın tabi dışarıda ki kuşlara serpin.Ben haftada bir veriyorum az-çok verenlerde var,size bağlı.
Gold wings premium yumurtalı mama hakkında görüşünüz nedir? Aynı markanın condition ürünü var birde içinde keçi boynuzu ekstresi mevcutmuş, ben kızıştırmadan ziyade takviye olarak vermek istiyorum uygun buluyormusunuz? Kuşum 7 yaşında bu sebeple biraz takviye vermek istiyorum üreme amaçlı değil..

Ekli dosyalar

• 8FA5D7BC-A71F-4A04-85C7-30477868D8E4.jpeg
    8FA5D7BC-A71F-4A04-85C7-30477868D8E4.jpeg
    68.3 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Gold wings premium yumurtalı mama hakkında görüşünüz nedir? Aynı markanın condition ürünü var birde içinde keçi boynuzu ekstresi mevcutmuş, ben kızıştırmadan ziyade takviye olarak vermek istiyorum uygun buluyormusunuz? Kuşum 7 yaşında bu sebeple biraz takviye vermek istiyorum üreme amaçlı değil..
Bu markayı hiç denemedim maalesef yorum yapamıyorum.Ben Cede mama kullanıyorum.

Oyla 0
Elinizde var ise kullanın ama bu tür mamalar yetersiz. Ben Quik de Gold Wings de kullandım oldukça yetersizler.

Oyla 0